Android i CyanogenMod
#1
Aby nie ciągnąć dyskusji "na krzyż" w pogawędkach postanowiłem założyć ku temu oddzielny temat.

Sam używam obecnie portu CyanogenModa na mojego LG P500, bazuje on na CM 7.1.0 (Android w wersji 2.3.7).
Do tego mam dorzucony kernel franco.Kernel.v19.4-gbs.v18c (modyfikacja stworzona przez osobę o nicku fserve).
Jako zarządca CPU w CM7: smartass, acz teraz testuję conservative.
Ustawienia CPU: 480 MHz / 600 MHz, póki co nie zauważyłem potrzeby ustawiania max. czegoś więcej niż domyślne.
Odpowiedz
#2
Hmmm Lukas a nie uważasz że takie przerabiane Romy mogą ukrywać coś w sobie - pisałeś np. że nie używasz oraz nie instalujesz żadnych wynalazków aplikacji) a tym bardziejnic spoza marketu. Ja osobiście na Moich dwóch telefonach używam oficjalnych brandowanychROM''ów - fakt w HTC mam super nakładkę więc nie potrzeba mi nic więcej chociaż nie powiem że nie kusi mnie zainstalowanie jakiegoś czystego Rom''u bez zbędnych aplikacji...
Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie na temat przerabianych ROM''ów oraz jakie korzyści widzicie po zmianie oficjalnego ROM''uWink
Odpowiedz
#3
jak jest z dobrego sprawdzonego źródła to czemu nie
ale nie ma gwarancji 100% trochę ryzykujesz
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Ja na X8 uzywam CM 6 ( 2.2). Po prostu musiałem to zrobić, bo X8 ma oficjalnie tylko 2.1. Standardowo procek jest trochę podkręcony i jest włączony JiT. Natomiast gdybym miał Wildfire S z 2.3, to bym nie zmieniał systemu, bo po co?
Jako launchera używam NemusLauncher.
Odpowiedz
#5
slawsi5 napisał(a):Hmmm Lukas a nie uważasz że takie przerabiane Romy mogą ukrywać coś w sobie


Niestety trzeba się liczyć z takim ryzykiem, ale z drugiej strony, kod źródłowy tego kernela czy wielu ROMów jest ogólnie dostępny.

slawsi5 napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie na temat przerabianych ROM''ów oraz jakie korzyści widzicie po zmianie oficjalnego ROM''u Wink


Używałem nieprzerabianego ROMa 1,5 dnia. Po kilku dniach z CM7 już nie chciałem wracać do zwykłego... Może kiedyś spróbuję, zobaczę jak duża różnica jest w kwestii baterii. W wypadku mojego telefonu instalacja CM7 okazała się dosyć prosta, zaś w wypadku tego ROMa niemal wszystko mamy na tacy i ogrom można wyklikać - nie trzeba dodatkowych aplikacji typu SetCPU do zmiany częstotliwości, czy też App2SD aby przenosić aplikacje na kartę pamięci, bo wszystko to zapewnia sam ROM.
Odpowiedz
#6
Lukas, a co daje zmiana Kernela?
Odpowiedz
#7
Zależy od samego kernela, przykładowo opis z tego co ja używam:

Cytat: GBS is an modified version of franco.Kernel v19.4 with more battery life, zram support and some changes in kernel config.
USB-transfer fixed, now it is pretty damn fast.
Recharging with phone off fixed. (mikos cyanogen based roms have a feature to: if the phone is off, when you plug the charger, it will power on the phone. The normal behaviour is to boot a system only to recharge phone. But mik has disabled it. SO, if you use devoid.#final this recharge while offline will work. if you use cyanogen, will not work.)
Powertop/dmesg working on CM7 6.5.8. (franco doesn''t support it)
Odpowiedz
#8
slawsi5 napisał(a):Hmmm Lukas a nie uważasz że takie przerabiane Romy mogą ukrywać coś w sobie - pisałeś np. że nie używasz oraz nie instalujesz żadnych wynalazków aplikacji) a tym bardziejnic spoza marketu. Ja osobiście na Moich dwóch telefonach używam oficjalnych brandowanychROM''ów - fakt w HTC mam super nakładkę więc nie potrzeba mi nic więcej chociaż nie powiem że nie kusi mnie zainstalowanie jakiegoś czystego Rom''u bez zbędnych aplikacji...
Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie na temat przerabianych ROM''ów oraz jakie korzyści widzicie po zmianie oficjalnego ROM''uWink

W sumie wystarczy root i zbędnych aplikacji możesz się pozbyć ze stockowego romu.
Odpowiedz
#9
PascalHP napisał(a):W sumie wystarczy root i zbędnych aplikacji możesz się pozbyć ze stockowego romu.

zawsze jakieś pozostałości w systemie zostanąWink
Poza tym na root aż mi tak nie zależy i jak już coś to wolałbym wgrać oficjalny oryginalny oraz niebrandowany ROM od HTCchoć na tym co mam wszystko chodzi b. płynnie bez zawieszek itp.Wink
Odpowiedz
#10
Zmiana systemu na MiniCM 7 (Android 2.3.5)
Nie rozumiem, czemu ostatnio ten system chldzil wolno, bo teraz jest szybszy od CM6.
Odpowiedz
#11
To jest "mod moda"? Taki odchudzony CM?
Odpowiedz
#12
Nie, normalny MiniCM7-2.0.7

Zmiana na GingerDX v017.
Odpowiedz
#13
U mnie w sobotę była ciężka "chwila" - zachciało się powrotu do stocka a skończyło się na szukaniu artykułów typu " How unbrick P500 "Lol
Problem okazał się jednak głupi: polskie tłumaczenia w poradnikach można o kant czegośtam rozbić. Wystarczyło rzucić okiem na forum XDA i telefon "odzyskał życie" (naprawdę pierdoła: w polskim poradniku pisze się o innej kombinacji klawiszy niż w oryginalne przy wchodzeniu do specjalnego trybu). Stock mi się jednak definitywnie nie podoba, wróciłem już do CM7 (też był mały cyrk, ale z mojej winy bo najpierw zmieniłem baseband a potem próbowałem wrzucać Rom Managera, a powinienem odwrotnie).
Odpowiedz
#14
Lukas jeśli chodzi o aplikacje ROM Manager to radzę uważać z nim bo dużo było informacji że uszkadza płytę główną ( zwłaszcza w modelach od samsunga ale pewnie nie tylko ) a tak poza tym to punkcik leci za posta wyżej (informacja i przestroga co do poradnika )
Odpowiedz
#15
U mnie bezproblemowo wykrywa on telefon i jak coś flashuje / robię upgrade nie ma żadnych problemów. Tamte wynikały z czego innego: nie mogłem wrócić do oryginalnego oprogramowania używając samego programu LG (należało wykonać pełny flash ROMu aplikacją KDZ), a na dodatek w polskim poradniku nie było mowy o tym, aby po flashowaniu zrobić mu hard reset tzn. włączyć odpowiednią kombinacją klawiszy tak, aby zrobił przywracanie ustawień fabrycznych. Gdy sięgnąłem po poradnik oryginalny z XDA, nagle wszystkie problemy zniknęły.
Teraz raczej nie mam zamiaru ruszać - CM7 spisuje się dobrze, co najwyżej będę moda lub kernel aktualizował gdy pojawią się nowe stabilne wersje.
Odpowiedz
#16
Lukas widocznie oraz na całe szczęście w Twoim modelu LG, ROM Manager nie niszczy płyty głównej ale wystarczy poszukać w necie jakie spustoszenie robi na innych modelach telefonów<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Co do CM7 widocznie w Twoim przypadku śmiga szybciej niż fabryczny ROM, na moim HTC nawet brandowany ROM z PLUS''a śmiga wyśmienicie płynnie oraz mam wszystko co mi potrzebne w nim wraz z nakładką HTC SenseTongue
Odpowiedz
#17
Dodałem skrypt optymalizujący pamięć - The Best RAM Optimization. Na razie jest poprawa w wydajności.

Duże zmiany Smile
Odblokowany bootlader, kernel Alfs for GingerDX, ROM GingerDX v019. Zarządca procesora SMARTASS v2, OC 320/748MHz Smile
W grudniu włączam SWAP - część SD jako RAM - 50MB RAMu dodatkowo Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości