Z innej beczki-CFOSSPEED
#1
Witam wszystkich serdecznie,otóż chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów używa lub używał programu CfosSpeed....
Podobno jest jednym z nielicznych softów które "naprawdę"
mogą pomóc naszemu łączu wycisnąć pełną prędkość

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Kiedys to mialem zainstalowene - jeden dzien wytrzymal u mnie ten program, usunalem go poniewaz na moim laczu kablowym nie zauwazylem zadnych plusow.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Próbowałem go kiedyś, ale nie zauważyłem przyspieszenia, tylko problemy z systemem. To działa raczej na zasadzie placebo, choć są opinie, że pomaga w grach i przy otwieraniu kilku stron naraz.
Używałem też NetScream i był zauważalny pewien nieduży wzrost prędkości.
Najlepszym jednak i pewnym sposobem jest zakup szybszego łącza Grin
Odpowiedz
#4
Ja z kolei jestem osobą która lubi sobie potestować sofcik(Kazdy)
i śmiało mogę powiedzieć że to chyba jedyny program który to przysłowiowe "coś" daje.Program się przez jakiś czas uczy,dostosowywuje się do tego co robimy(pobieranie przez emule,torenty i td)zauważyłem że podczas pobierania np przez emule stronki żwawiej się otwierają z tym sofcikiem,różnicę zauważyłem po około 3-4 dniach"widać że lubi się pouczyć"
Ale jest jedno ale nieweim jak skonfigurować go tak aby najwyższe priorytety były ustawione na przeglądanie stron(przeglądarki)
ponieważ nie używam ani emule,ani też programów do torrentów.
Odpowiedz
#5
W zakładce Protokóły przestaw:

HTTP (HTTP_C)

na najwyższy (choć wysoki to IMO optymalne ustawienie).

Ja tam używam tego programu od dosyć dawna. Różnica jest kolosalna, w szczególności jeżeli np. coś pobieram lub używam FTP. Internet mam w LANie, po wybraniu odpowiedniej opcji w programie i kalibracji przez kilka dni, strony zaczęły ładować się znacznie szybciej Smile

Polecam, tym bardziej, iż całkiem często jest pełna wersja w czasopismach.
Odpowiedz
#6
lukasamd wielkie dzięki,ja kupiłem z ciekawości gazetkę i tam była wersja na rok
a czy jesli pobieram oprogramowanie(zciągam pliki) poprzez przeglądarkę to też mam coś przestawić????
czy mógłbyś mi napisać co mam wybrać w
Tryb Modelowania ruchu -ja mam stały(posiadam neostradę z modemem
Zarządzanie protokółami warstwy L-7 (Layer-7) mam zaptaszkowane
Pierwszeństwo dla czasu pingów -bez ptaszka
Zapora -bez ptaszka
Automatyczna optymalizacja MSS (MTU) -zaptaszkowane
Dokładne sprawdzanie RTP -zaptaszkowane
czy te ustawienia są najlepsze do przeglądania stronek i zciągania plików poprzez przeglądarkę???

Protokoły
Co jeszcze mógłbym zmienić aby wycisnąć "wszystkie soki" z łącza.......

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/url] [/img]


Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
czy jeśli w cfosie dodam IE7 i firefoxa ustawiając priorytety na najwyższy to wogóle coś to da????
Ponadto czy jeśli pobieram coś przez przeglądarkę to też muszę coś przestawić?

wie ktoś co oznacza to FTP Command(FTPCMD_C)
Odpowiedz
#8
a wiec tak protoły httpc daj na najwyższy w programach dodaj firefox i ie na najwyższy. Czas pingu zaznacz jesli grasz w gry , gdy znowu nie to odptaszkuj, zapore jesli masz firewalla lub zapora systemowa to odptaszkuj
Program posiadam dosyć długo tylko jeden ból wysyła pingi kalibracyjne a te z kolei ICMP mają niski priorytet na hopach czyli niewszystkie wracają wtedy cfosped niewie na czym stoi
Odpowiedz
#9
p!otr@$ napisał(a):a wiec tak protoły httpc daj na najwyższy w programach dodaj firefox i ie na najwyższy. Czas pingu zaznacz jesli grasz w gry , gdy znowu nie to odptaszkuj, zapore jesli masz firewalla lub zapora systemowa to odptaszkuj
Program posiadam dosyć długo tylko jeden ból wysyła pingi kalibracyjne a te z kolei ICMP mają niski priorytet na hopach czyli niewszystkie wracają wtedy cfosped niewie na czym stoi


dodać do programów fire fox lub inną przeglądarkę ale dokłabie gdzie(programy posiadają parę podkategorii)
a co z FTP Command (FTPCMD_C) na ile to ustawić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości