Pomoc w wyborze zabezpieczeń
#1
Witam, mam kolejną prośbę. Co byści dodali lub zmienili w moim zestawie. Korzystamy z żoną raczej rozsądnie z kompa. Posiadam laptopa HP z systemem windows 7 HP 64-bit ( oryginalny), 4 GB ramu, procesor 2 x 2.10 GHz.
Używam MSE 2.1, zapora systemowa w trybie publicznym, UAC ustawiony na maxa, IE9, Firefoxa 7, KS Personal, WOT, systemowa kopia zapasowa.
Dodam, że mialem kiedyś CIS 5 ( nie pamiętam dokładnego oznaczenia ), ale przy pełnym skanowaniu męczył procka, a pozatym żonie przeszkadzały komunikaty zapory i HIPSA. Z góry dziękuję za pomoc.
#2
Jeżeli nie chcesz męczenia komunikatami to ja polecam jedynie zamianę MSE na Avasta - można w nim włączyć tryb pracy w tle, a wtedy działa tak automatycznie jak Norton, albo i jeszcze bardziej. Poza tym skoro to Windows 7, to warto zainstalować EMET i włączyć w nim podwyższony poziom zabezpieczeń, zawsze dodatkowa warstwa ochronna, która nie ma praktycznie wpływu na wydajność.
#3
Ja proponuję zainstalować F-Secure AV. Mam do niego roczną, nieaktywowaną licencję. Jeśli przez okres testowy ten antywirus Ci się spodoba, z chęcią dam Tobie lickę. A zapewniam, że jest to bardzo dobry, lekki i zautomatyzowany antywirus.
#4
kamil10506 napisał(a):Ja proponuję zainstalować F-Secure AV. Mam do niego roczną, nieaktywowaną licencję. Jeśli przez okres testowy ten antywirus Ci się spodoba, z chęcią dam Tobie lickę. A zapewniam, że jest to bardzo dobry, lekki i zautomatyzowany antywirus.

Dzięki za propozycję. W wolnej chwili postaram się zainstalować i potestować.


Dodano: 13 paź 2011 01:20

lukasamd napisał(a):Jeżeli nie chcesz męczenia komunikatami to ja polecam jedynie zamianę MSE na Avasta - można w nim włączyć tryb pracy w tle, a wtedy działa tak automatycznie jak Norton, albo i jeszcze bardziej. Poza tym skoro to Windows 7, to warto zainstalować EMET i włączyć w nim podwyższony poziom zabezpieczeń, zawsze dodatkowa warstwa ochronna, która nie ma praktycznie wpływu na wydajność.

Dzięki za radę!
#5
Zestaw "wyjściowy" o którym piszesz jest w zupełności wystarczający. Fakt, że Avast oferuje szerszy zakres ochrony, ale za to MSE radzi sobie lepiej, bo to niemal składnik systemu. Co do zapory i dodatkowych ustawień...jeśli nie udostępniasz zasobów swojego komputera innej maszynie i nie używasz drukarek sieciowych, to wyłącz te opcje. Czasem podniesienie poziomu ochrony w zaporach innych firm (np. Privatefirewall) albo zaznaczenie wykrytej sieci jako niezaufanej (Online Armor) skutkuje tym samym.
EMET jak najbardziej...jest niezauważalny, a został właśnie skonstruowany by "zatkać luki" w systemowych zabezpieczeniach, a nie wiem czy jest jakikolwiek inny program mający taką funkcjonalność.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#6
Ja też proponuję Ci pozostać przy MSE - sam go używam na Windows 7 i nie narzekam na wydajność a do tego dochodzi natywna obsługa systemów x64, co w Twoim przypadku jest dość ważne.
Co do EMET-a - jak najbardziej polecam i dodatkowo możesz nieco "podkręcić" ustawienia zapory systemowej korzystając z tego poradnika:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#7
Jeśli zainstaluje i skonfiguruje się EMET to warto o tym pamiętać. Ostatnio nie mogłem zainstalować sterowników i oprogramowania drukarki Brother. To przypadek skrajny, bo z innym oprogramowaniem nie miałem problemu. Być może niedopatrzenie przy "projektowaniu" instalatora, ale jednak. Również polecam MSE oraz EMET.
SpyShelter Firewall
#8
Dziękuję, za wszystkie podpowiedzi. Myślałem juz wcześniej o instalacji EMET, ale nie byłem do końca pewny. Teraz raczej skorzystam. Zostanę przy MSE. Dodam, że dla bezpieczeństwa mam jeszcze wyłączone autoodtwarzanie oraz trochę skonfigurowane ustawienia przeglądarek. Pozdrowienia dla wszystkich.
#9
Wszystko zależy od stopnia zaawansowania. MSE na pewno jest niezbyt rozbudowanym programem, ale na W7 razem z firewallem tworzy dość dobry zestaw...Ja na 7mce mam CISa i też nie narzekam tylko nigdy nie wiem czy mi chroni WIFI.
#10
Na razie zamieniłem w moim zestawie MSE 2 na Avast 6 Free ze względu na mnogość jego modułów ochronnych i skuteczność. Zobaczę co będzie dalej. Dziękuję za wszystkie opinie. Pozdrawiam!
#11
Jednak wróciłem do MSE. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie opinie. Temat do zamknięcia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości