Zestaw bez AV real-time
#1
Może niektórych zaskoczę, ale to nie będą żadne wskazówki, jak taki zestaw złożyć...to jest moje pytanie, bo mam w sumie jakąś swoja koncepcję na temat takiego zestawu pod konkretny własny komputer, ale liczę i oczekuję na pomysły i opinie Smile
Warunki wyjściowe:
- system Win XP SP3 na laptoku HP
- sprzęt nie za mocny - procesor 1,6 GHz pamięć RAM zaledwie 0,9 GB
- oprogramowanie...zdecydowanie darmowe
- nie wchodzi w rachubę Comodo...bez komentarza
- to samo dotyczy Sandboxie (wersja darmowa mnie nie zadowala), BufferZone...bo trenowałem go, ale wyraźnie zwalniał zwłaszcza przeglądarki...a najważniejsze - generalnie nie jest mi "po drodze" z piaskownicami Grin
- nie wchodzi w grę również Returnil (RSS), bo choć ma darmową wersję, to takie słabe komputery słabo sobie z nim radzą i wyraźnie Returnil jest dla nich za "ciężki"...podobnie WonderShare TF v. 1...ten jest po prostu za słabym programem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Mam podobnego laptopa (różnica to jedynie producent, mój to Toshiba).
Najchętniej korzystałbym z OA, ale na tym sprzęcie rysowanie komunikatów jest wolne, przez co nie wygląda to estetycznie (efekt "składania" komunikatu drażni mnie).
PrivateFirewall?
Odpowiedz
#3
SpyShelter Free + uruchamianie przeglądarki jako ograniczonej albo GW Free Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
Może GW + SS + PF?
A do Firefoxa zawsze się przyda SiteAdvisor lub GData Cloud
Odpowiedz
#5
kamil10506 napisał(a):Może GW + SS + PF?


Takie rozwiązanie to już niezła przesada Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#6
PrivateFirewall + MBAM na żądanie + praca na koncie ograniczonym + SuRun
...
Odpowiedz
#7
No to można zrezygnować z GW. Nie wiem, czy to prawda, ale wersja Freechyba zbyt dobra nie jest
Odpowiedz
#8
Ja bym pronował taki zestaw:

-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- SpyShelter Free
-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Malwarebytes'' Anti-Malware, Hitman Pro jako skanery na żądanie
Odpowiedz
#9
Może Avast Free do tego mbam i hitman pro Do przeskanowania co pewien czas systemu.
Zapora systemowa jako Firewall
Odpowiedz
#10
Blade napisał(a):Może Avast Free do tego mbam i hitman pro Do przeskanowania co pewien czas systemu.
Zapora systemowa jako Firewall

Miało być bez AV...
Odpowiedz
#11
PrivateFirewall+G-Data Cloud Security+Keriver 1Click Restore Free+jakiś skanerek i gitara Grin
Odpowiedz
#12
A kompletnie zapomnieliśmy o AppGuardzie Smile
A więc ja proponuję
1. AppGuard + PF + KeyScrambler
2. AppGuard + SS Free + PcTools Firewall lub jakaś nakładka na systemową zaporę.
Odpowiedz
#13
No cóż...AppGuard jest OK, ale jest jak najbardziej płatny...darmowy jest jest tylko Edge Guard Solo od Blue Ridge, ale to projekt już zarzucony od lat. Odnośnie GeSWall...miałem na niego ochotę, bo w sumie nie zmierzyłem się z tym programem jeszcze, ale niestety coś poszło nie tak podczas instalacji....podobnie EMET. Wyskoczyły błędy podczas instalacji (błąd instalatora Windows), po próbie ich naprawy programy się nie uruchomiły. Odpadły więc dwa istotne elementy...ale jeszcze kilka uwag:
- mam Mamutu (do kwietnia 2012) i dopóki jest, to chcę go mieć...
- pomyślałem więc, że w takim razie może tak - OA Free (zapora i HIPS) z włączonym Run Safer (to poniekąd załatwia politykę restrykcji dla aplikacji i konto z ograniczonymi uprawnieniami), Mamutu które jest i do tego SuRun...nie wiem tylko, jak ze zużyciem zasobów przez SR. OA I Mamutu to zaledwie 20 i kilka mega pamięci RAM, więc nie chcę nic dużo cięższego.
Dlaczego OA...bo znam i lubię ten soft, poza tym lubię jak komputer do mnie "gada", więc komunikaty mi nie przeszkadzają, poza tym nie lubię kiedy jest całkiem cicho, bo mam wrażenie, że coś idzie nie tak Tongue
Co do skanerów na żądanie...MBAM - OK, ale myślałem o Emsisoft AM...czy darmowy różni się czymś na korzyść od Emsisoft Emergency Kit? W EEK mam dodatkowe narzędzia...a co więcej jest w EAM?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
W EAM Free jest skanowanie z prawoklikuSmilePrzydatne przy skanowaniu nośników wymiennych.
...
Odpowiedz
#15
Ja długo jechałem na samym SS Premium, ale to firewall w routerze dawał sporo.

Możesz dać SS Free + - Windows XP Firewall Control Free + dobrze ustawiony WinXp z różnymi łatami, a jak dasz jeszcze na koncie zwykłego użytkownika powinno być dobrze. Skanery na żądanie to jak już lubisz.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#16
No i udało się dziś rano...udało się dopiero po reinstalacji SP3 - wtedy instalator Windows chyba się naprawił, bo instalacja GW poszła bez problemu. W tej chwili do tego mam Mamutu...i nic więcej. Zapory mi brak i tak próbowałem: Windows Firewall Control od BiniSoft oraz Windows7 Firewall Control od SphinxSoftware. Kurde...jakoś żaden mi nie przypadł do gustu tym bardziej, że XP obsługują tylko natywnie...nie są to zapory "pisane" pod XP. Poza tym ich oceny na Majorgeeks są w okolicach 3,5 na 5 możliwych więc to żadna rewelacja a ich zużycie zasobów jest większe, niż takiego Filscelaba, który jest pełna zaporą i to pod XP...chyba znów do niego wrócę Smile
Co do GW...na razie poukładałem go na szybko tzn. IE i Firefox ustawiłem na "isolate always", to samo z Adobe Reader, Foxit...reszty nie ruszałem, bo muszę trochę pogłówkować nad tym zanim coś zrobię po swojemu Smile Jakieś multimedia...przeglądarki, odtwarzacze chyba tez nie będzie problemu...gorzej z pakietem Office czy z jakimkolwiek programem do obróbki mediów...obrazki czy dźwięki. Ma ktoś jakieś pomysły?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Ja bym zaproponował to co sam używam tylko bez AV - czyli Comodo z D+ ale bez AV + od czasu do czasu MBAM. D+ powinien zablokować wszelkie próby ingerencji w system a jak przepuści to MBAM powinien wykryć.
Odpowiedz
#18
X26 napisał(a):Ja bym zaproponował to co sam używam tylko bez AV - czyli Comodo z D+ ale bez AV + od czasu do czasu MBAM. D+ powinien zablokować wszelkie próby ingerencji w system a jak przepuści to MBAM powinien wykryć.

Twoja propozycja nie przejdzie Wink
ichito napisał(a):- nie wchodzi w rachubę Comodo...bez komentarza
Odpowiedz
#19
OK. Nie zauważyłem.
Odpowiedz
#20
PC Tools Firewall Plus + ThreatFire + KeyScrambler Personal + MBAM free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości