W Windows 8 nie będzie menu Start
#1
Microsoft poinformował dziś, że zamierza usunąć przycisk Menu Start. Powodem takiej decyzji jest "coraz mniejsze zainteresowanie tym przyciskiem wśród użytkowników". Wg danych Microsoftu, że przyciskiem tym poslugiwało się 11% użytkowników mniej, niż użytkownicy Windows Vista. Niby to mały spadek, ale w świetle wieloletniej obecności tego przycisku zainteresowanie systematycznie spada.

Nie wiem jak wy, ale ja często używam tego przycisku i niestety, nie jestem zadowolony z usunięcia go w nowym systemie Windows 8.

Więcej informacji -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
bez sensu ja cały czas korzystam tego a metro niezbyt mi się podobało dosyć ciężko się to obsługuje trochę funkcji tu trochę tam w końcu nie wiadomo gdzie co jest
Odpowiedz
#3
rewolucja jak by nie było Grinwinda bez menu start to już nie winda jak dla mnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
No tak, przecież kto normalny używa Menu Start? Nie wiem, jak Wy, ale ja wyłączam komputer za pomocą wyjęcia wtyczki...
Odpowiedz
#5
Dla mnie wpadka i gigantyczny bzdura, coś czuję, że Windows 8 u mnie nie zagości....Próbowałem się tym bawić na laptopie - tragedia. Nie wspominam już o tym, że (strzelam) 75% aplikacji domyślnie instalowanych nadaje się tylko na tablety dla nierozgarniętych. Na co mi program do "grania" na pianinie, jakieś literki, jakieś labirynty?! Dlaczego to jest domyślnie zainstalowane?!

Te 11% to pewnie użytkownicy docków i tym podobnych wynalazków, ale gdyby to było takie świetne, to byłby spadek o 70%, a nie o 11.

Zastanawiam się jednak czy to prawda - dzień wcześniej db pisały, że MS pracuje nad poprawieniem scrollingu w menu start.

Poza tym od dawna wiadomo, że menu START miało być domyślnie wyłączone, ale bez problemu można będzie je włączyć w rejestrze.
Odpowiedz
#6
Ja nie będę oceniał, póki nie zobaczę co faktycznie zrobią Tongue
Stawiam jednak na to, że system sam będzie wykrywał - jak tablet / dostępny ekran dotykowy to wyłączy menu start. Jak nie, będzie dostępne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości