Zaszybko.pl
#1
Znalazłem ciekawą informację na Niebezpiecznikuna temat strony pod nazwą Zaszybko.pl . Strona informuje, że
Cytat: W związku z upublicznieniem dostępu do bazy danych informacji o zdjęciach wykonanych przez fotoradary zarówno stacjonarne jak i mobilne na terenie kraju w okresie do 28 dni wstecz uruchamiamy serwis, który ten dostęp upowszechni zainteresowanym za darmo.
Niniejsza strona pomoże ustalić osobom, które sądzą, że fotoradar zrobił im zdjęcie, czy i jakie przewinienie zostało utrwalone przez urządzenie. Często wraz z informacją o dacie przewinienia dostępne jest także zdjęcie pojazdu oraz kwota mandatu, jaki kierowca będzie musiał zapłacić.

UWAGA!

Usługa jest całkowicie bezpłatna. Podczas procesu sprawdzania, czy wykroczenie zostało zarejestrowane nie będą zbierane żadne informacje personalne osoby korzystającej z ninejszego serwisu. Jedyna potrzebna informacja to numer rejestracyjny pojazdu, który także nie będzie w żaden sposób przechowywany ani przetwarzany przez serwis ZaSzybko.pl. Jest on jedynie potrzebny do sprawdzenia w zewnętrznej bazie danych, czy pojazd o danym numerze rejestracyjnym popełnił wykroczenie.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Poniżej tekstu, jak widać, mamy ładny niebieski przycisk zachęcający do wejścia do serwisu i podania numeru rejestracyjnego interesującego nas samochodu. Po wpisaniu numeru otrzymujemy informację, która "sprowadza nas na ziemię"... bo wszystko okazuje się być żartem, choć z bardzo pozytywnym i pożytecznym przesłaniem- "zastanów się komu, kiedy i gdzie podajesz w internecie swoje prywatne dane" .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Całość "zabawy" zdradza Regulamin...w większości przypadków nigdy nie czytany (przez mnie również Smile)...z którego kilka fragmentów
Cytat: (...)
4. Celem serwisu ZaSzybko.pl jest:

a. uzmysłowienie Internautom, że czytanie regulaminów na stronach www jest dobrym pomysłem,

b. wyczulenie, że Internauci powinni swoim samochodem/motocyklem/rowerem/furmanką jeździć tak, aby nie musieli szukać siebie na zdjęciach z fotoradarów.

5. Serwis ZaSzybko.pl sam w sobie nie korzysta z plików cookies aczkolwiek reklamy z systemu Google AdSense, które są umieszczone na stronach serwisu ZaSzybko.pl pozostawiają w komputerze użytkownika pliki cookies śledzące odwiedziny w serwisie.

6. Serwis ZaSzybko.pl korzysta z rozwiązań geolokalizacyjnych firmy MaxMind. Thank you MaxMind.

7. Zdjęcia wykorzystane na stronie są autorstwa twórcy serwisu ZaSzybko.pl, bądź dostępne są jako public domain.


Twórca serwisu ZaSzybko.pl zwraca się z prośbą do zadowolonych/rozbawionych/zaciekawionych stroną użytkowników aby podesłali link do tej strony swoim znajomym aby także i ich rozbawić, zaciekawić czy po prostu zrobić kawał.


Źródło informacji Niebezpiecznik.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
wiem o niej już dawno. Strona stworzona tylko po to żeby się ponabijać z ludzi którzy wierzą bezgranicznie w internet i bez najmniejszego namysłu podają swoje dane
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Akcja całkiem fajna, być może nieco "przyedukuje" osoby, które dadzą się nabrać.
Odpowiedz
#4
lukasamd napisał(a):Akcja całkiem fajna, być może nieco "przyedukuje" osoby, które dadzą się nabrać.

wystarczyło by tylko podczepić jakiś porządny malware po ten link i po kliknięciu pokaż zdjęcia z fotoradaru np dochodziło by do infekcji, mogę się założyć że sporo osób się nabrało
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Na przykład VirutSuspicious
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości