Zoner AntiVirus Free
#1
Zdobywający coraz większą popularność darmowy anrtywirus na platformę Android -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, doczekał się kolejnej aktualizacji.
Wraz z wersją 1.2.2 do programu został dodany moduł anti-theft, dzięki czemu aplikacja jest kolejnym po Webroot Mobile Security oraz Bitdefender Mobile Security BETA, bezpłatnym programem zabezpieczającym wyposażonym w tę funkcję.
Na dzień dzisiejszy Zoner AntiVirus Free może pochwalić się dość bogatą funkcjonalnością, na którą składają się:

- Ochrona przed kradzieżą (anti-theft)
- Ochrona zainstalowanych aplikacji
- Skanowanie w trybie on-access (w tle) oraz on-demand (na życzenie)
- Filtr telefoniczny (blokowanie połączeń i wiadomości)
- Blokada połączeń wychodzących
- Przegląd uprawnień
- Administrator procesów
- Automatyczna i manualna aktualizacja bazy danych

Ze swojej strony mogę dodać, że na moim SGS Zoner spisuje się znakomicie. Nie zauważyłem zwiększenia zużycia baterii ani spowolnienia uruchamiania samego telefonu czy aplikacji.
Warto dodać, że program jest dostępny w polskiej wersji językowej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło: Android Market
Zrzuty ekranu: własne
Odpowiedz
#2
Szczerze? Nie rozumiem genezy istnienia funkcji Anti-Theft...
Dlaczego?

Załóżmy, że byłem na imprezie, wróciłem z niej o 3 w nocy. Podczas tej imprezy skradziono mi telefon, ale ja o tym jeszcze nie wiem, bo śpię do 12. I do tej 12 złodziej ma 9 godzin, aby ODINSTALOWAĆ antywirusa... A deinstalacja przebiega bez problemu, bo nie potrzeba wpisania tajnego hasła, ustawionego wcześniej
I co wtedy? Ochrona poszła się kochać...

A więc po co ten cały Anti-Theft, skoro w 15 sekund można go bez żadnego hasła odinstalować?
Odpowiedz
#3
Anti-Thiefty mocno się trzymają... nawet bardzo mocno.
Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):Anti-Thiefty mocno się trzymają... nawet bardzo mocno.

No ale to po deinstalacji polecenie wysłane z innego telefonu, żeby np. zablokować telefon, zadziała?

PS. Sprawdziłem i FSecure np. wymaga podania hasła przed deinstalacją programów, nie tylko swojego.
Ale np. Kaspersky i Zoner takiej opcji nie mają...
Odpowiedz
#5
Wysłałem info do supportu Zoner-a z propozycją dodania ochrony hasłem procesu deinstalacji/deaktywacji ochrony.
Odpowiedz
#6
kamil10506 napisał(a):Szczerze? Nie rozumiem genezy istnienia funkcji Anti-Theft...
Dlaczego?

Załóżmy, że byłem na imprezie, wróciłem z niej o 3 w nocy. Podczas tej imprezy skradziono mi telefon, ale ja o tym jeszcze nie wiem, bo śpię do 12. I do tej 12 złodziej ma 9 godzin, aby ODINSTALOWAĆ antywirusa... A deinstalacja przebiega bez problemu, bo nie potrzeba wpisania tajnego hasła, ustawionego wcześniej
I co wtedy? Ochrona poszła się kochać...

A więc po co ten cały Anti-Theft, skoro w 15 sekund można go bez żadnego hasła odinstalować?
kamil10506 napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Anti-Thiefty mocno się trzymają... nawet bardzo mocno.

No ale to po deinstalacji polecenie wysłane z innego telefonu, żeby np. zablokować telefon, zadziała?

PS. Sprawdziłem i FSecure np. wymaga podania hasła przed deinstalacją programów, nie tylko swojego.
Ale np. Kaspersky i Zoner takiej opcji nie mają...
taka blokada haslem to rownież ściema - wystarczy twardy restart i po zabezpieczeniu. eset też ma ochrone haslem , po twardym restarcie nie ma sladu po esecie. Jedynie co by zdalo egzamin to gdyby byla opcja blokowania haslem pezed twardym restartem ale funkcja przywracania kombinacja przyciskow i tak by sobie poradzil. Wink
Odpowiedz
#7
Mi sie wydaje, że sensowną ochroną byłoby... szyfrowanie całości. Zapomniałeś / nie znasz - telefon zamienia się w cegłę. Ewentualnie zdalne blokowanie oparte na rozwiązaniu sprzętowym vide Intel vPro + Intel Anti-Theft. No ale to wymaga sporych zasobów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości