Recenzja Logitech Anywhere MX
#21
Hm... rolka może pracować w dwóch trybach, a ile linii przesunie, to już zależy od ustawień w systemie.
Odpowiedz
#22
O tych Eneloop''ach to prawda. Też to zauważyłem, że akumulatorki te dłużej trzymają niż konkurencja.

Ja też zaryzykowałem z droższą myszką; od 2008.04 posiadam Logitech G5 Refresh (220PLN dałem), która chodzi do dziś, czyli ponad 4 lataGrin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#23
Mija rok od wymiany myszki przez Logitecha...
No i w nowej znowu zaczynają się pojawiać problemy z przyciskami.

Jutro będę próbowałem to zrobić poprzez naklejenie podkładek, widziałem filmik na youtube i komentujący dawali znać, że naprawdę daje radę.
Jak nie pomoże, to chyba przesiadka na M705.
Odpowiedz
#24
M705 polecam z czystym sumieniem Wink
Odpowiedz
#25
M705 to niższy model niż ten MX, więc nie wiem jak będzie z jakością. Ja Marathona mam już naprawdę długo i nic się nie psuje, ale może to kwestia intensywnego używania? W każdym bądź razie też polecam...
Odpowiedz
#26
Wygrzebałem starego anywhere z wyrobionwymi przyciskami no i spróbowałem metody z podkładkami.
DziałaGrin
Co prawda za wcześnie na ogłaszanie pełnego sukcesu, no ale różnica jest taka, że nie działały lub klikały podwójnie, a teraz chodzi jak nówka.
Cały dzień dzisiaj będę jej używał, jak będzie ok, to zastosuję też w nowym egzemplarzu, będą dwie sprawne.
Odpowiedz
#27
Heh. Poprawianie Logitecha. :-). Może zgłoś sie do nich do roboty... :-).
Odpowiedz
#28
lukasamd napisał(a):Mija rok od wymiany myszki przez Logitecha...
No i w nowej znowu zaczynają się pojawiać problemy z przyciskami.


Niestety ale tak właśnie średnio wytrzymują te myszki (VX Nano/MX Anywhere).

lukasamd napisał(a):Wygrzebałem starego anywhere z wyrobionwymi przyciskami no i spróbowałem metody z podkładkami.

Podkładek próbowałem w VX Nano, przez pewien czas było OK, jednak z upływem czasu blaszki w micro switch-ach uległy deformacji przez co wróciłem do punktu wyjścia.

Creer napisał(a):Ale z Nano był/jest jeden problem (nie wiem czy Anywhere go nie odziedzyczyło) - mianowicie chińskie micro switche.
U jednych padają po kilku miesiącach - u mnie lewy micro switch (najczęściej używany) zaczął niedomagać po ponad roku czasu od zakupu.


Dziś mogę to stwierdzić - tak MX Anywhere odziedziczyło po porzedniku VX Nano lipne micro switche.
Creer napisał(a):W związku z powyższym, w swoim Nano, samemu dokonałem wymiany micro switch''ów (lewego i prawego), na inne znalezione w innej myszcze Logitecha, która dni swojej świetności już dawno miała za soba.
Od tego czasu Nano działa bezbłednie i idealnie się sprawuje w różnych warunkach.

Na dzień dzisiejszy dwie myszki mają te same objawy, a raczej przyczynę wadliwego działania micro switche.
O ile VX działała po wymianie ca. rok czasu, to niestety po tym okresie micro switch (lewy) znów nadaje się do wymiany.
MX Anywhere z tym samym objawem, ale po 6 miesiącach od zakupu.

Wniosek: myszki rewelacja (nawet wolę lżejszego VX-a), ale 100% zadowolenia osiągniesz po wymianie micro switch-y z chińskich no name na coś solidniejszego... myślę że dobrą opcją byłoby kupno jakiegoś Logitecha z serii BJ (pancerne myszki) jako dawcę tych elementów.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#29
Dogłębnie wyczyściłem i przedmuchałem ostatnio tego nowszego Anywhere i problem jakby nie występuje.
Jeżeli będzie się powtarzać, to zainteresuję się M705... nie znalazłem info aby tam to występowało, a dłuuugi czas pracy bardzo kusi.
Odpowiedz
#30
Co wam się te myszki tak psują, mam anywhere MX i nic się nie dzieje z przyciskami, mam ją już ponad 2 lata
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#31
Creer napisał(a):Na dzień dzisiejszy dwie myszki mają te same objawy, a raczej przyczynę wadliwego działania micro switche.
O ile VX działała po wymianie ca. rok czasu, to niestety po tym okresie micro switch (lewy) znów nadaje się do wymiany.
MX Anywhere z tym samym objawem, ale po 6 miesiącach od zakupu.
Pozwole sobie na mały update w notabene nie moim temacie... w ostatnich dniach padł lewy przycisk myszy w moim drugim już L. Anywhere MX (prawy przycisk mimo zdecydowanie żadszego wykorzystywania padł ok. 6 miesięcy temu). W efekcie mam teraz przed sobą:
1x Logitech VX Nano (lewy przycisk i prawy przestały w niej działać po ok 1-1.5 roku od zakupu)
2x Logitech Anywhere MX (w pierwszym egzemplarzu dwuklik pojawił się po ok 6 miesiącach, w drugim po 0.5-1 roku czasu).

Na dzień dzisiejszy posiadając 3 egzemplarze myszek, ktore wygladaja jak nówki, a mimo to nie działają poprawnie, postanowiłem zrezygnować przy następnym zakupie z marki Logitech. Szkoda że firma nie reprezentuje sobą tej samej jakości co kiedyś.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości