Aktualizacje czy antyvirus - co najpierw?
#1
Często robie formata dysku znajomym czy też komuś z rodziny i instaluje później aktulizacje, antywirusa, sterowniki itp.Zastanawiam się co powinno się zainstalować pierwsze zaraz po formacie dla większej ochrony. Antywirus&Firewall czy aktulizacje z Windows Update? Pewnie to dużego znaczenia nie ma, ale pytam jak Wy robicie :-)

Z góry thx
Odpowiedz
#2
u mnie to wygląda tak Windows Update a później ochrona AV+reszta programów.
Ale wydaje mi się że jeśli system od podstaw to czysty jest i można obojętnie co najpierw..
No chyba że szkodnik jest na innej partycji..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#3
Ja tam zawsze najpierw aktualizuję system Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
Aha. A jak robicie z instalacją poprawek zbiorczych (service pack)? Najpierw zwykłe (krytyczne) aktulizacje czy najpierw SP?
Odpowiedz
#5
system, stery i aktualizacje jak leci (zawsze tak robiłem) następnie programy zabezpieczające i reszta
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Co do SP to ja tam wolę sobie skompilować SP z systemem żeby nie tracić czasu na instalację SP Tongue
Albo ściągnąć obraz systemu ze skompilowanym SP już żeby samemu tego nie robić Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Eru napisał(a):Co do SP to ja tam wolę sobie skompilować SP z systemem żeby nie tracić czasu na instalację SP Tongue
Albo ściągnąć obraz systemu ze skompilowanym SP już żeby samemu tego nie robić Tongue

dokładnie tak, wygoda i pewność że wszystko będzie chodzić jak należy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
System- sterowniki- aktualizacje i reszta. Ostatnio się przejechałem, bo zrobiłem system-sterowniki-antywirus (CIS) - aktualizacje i niestety SP1 po 2,5 godziny instalowania miał dopiero 7%... Comodo nieźle go spowolnił, na szczęście miałem backup system + sterowniki i naprawiłem swój błąd ;-)
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#9
polak900 napisał(a):system, stery i aktualizacje jak leci (zawsze tak robiłem) następnie programy zabezpieczające i reszta

Dokładnie tak samo Smile a z zabezpieczeń pierwsza zawsze idzie zapora.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Ja po pierwszym uruchomieniu instaluję ile się da - wszystkie stery, aktualizacje, programy też (w tym np. Office czy Photoshopa), potem reboot, dalsze aktualizacje. Dopiero na koniec programy zabezpieczające no i skan tego wszystkiego, aby później glowy nie zawracały.
Odpowiedz
#11
Dzięki za wskazówki. Sam często instalowałem wszystko (aktualizacje, programy, sterowniki) naraz i potem zdarzały się problemy.

Eru napisał(a):Co do SP to ja tam wolę sobie skompilować SP z systemem żeby nie tracić czasu na instalację SP Tongue
Albo ściągnąć obraz systemu ze skompilowanym SP już żeby samemu tego nie robić Tongue


Tak, ale np. do recovery disc z systemem (laptopy) wydaje mi się, że nie da się dograć SP. Chyba że się myle? A wogóle to nie wiem czy ja mam tylko takie odczucie ale w xp chyba było mniej problemów z akytulizacjami... ? Na 7 zdarzyło mi się kilka razy że po instalacji jakieś aktualizacji komp przy konfigurowaniu zwiesił się lub z nieznanych przyczyn system przestał wyszukiwać aktualizacji a sposoby ze strony windowsa na rozwiązanie problemu nie za bardzo pomagały.
Odpowiedz
#12
po instalacji systemu i sterowników wykonuję kopię partycji systemowej, dopiero w kolejnych krokach aktualizacja (łaty krytyczne)
niezbędny soft i kolejna kopia partycji z systemem, jeślipo kolejnych instalacjach softu system zbytnio zwolni odpalam surową kopię z podstawowym softemSmile
Odpowiedz
#13
Aktualizacje potem program antywirusowy, następnie reszta programów do zainstalowania, ja mam SP1 pobrany, i jak nie chce tracić czasu by wrzucać dużo aktualizacji, instaluję SP1, a po nim system wypluwa kilkanaście aktualek do instalacji, nie kilkadziesiąt jak to jest na samym początku, czyli mam 2 metody:
- system-aktualizacje-SP1-antywirus-reszta programów lub
-system-SP1-antywirus-reszta programów.

W dwóch metodach problemów później nie ma z systemem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości