BSOD przy instalacji Avasta
#1
Witam

Mam problem z Avastem i nie do końca wiem do jakiego działu to zakwalifikować.
Otóż odinstalowałem stargeo avasta 4.8 profesional i chciałem zainstalować nowego i po zainstalowaniu przy restarcie cały czas podczas uruchamiania windowsa mam blue screen więc wszedłem przez tryb awaryjny i odinstlowałem go.
Ogólnie próbowałem instalować wszytkie wersje avasta (free, pro, is) i zawsze to samo. Jak nie dałem restartuj to mogłem uruchomić avasta ale nie działał i nie dało się go włączyć. Nie wiem co zrobić teraz ?
Zainstalowałem comodo antyvirus z którym też mam problemy bo raz działa normalnie a raz się coś wiesza ??

Bardzo proszę o pomoc bo nie znam się tak na tych diagnostykach za bardzo.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
Odpowiedz
#2
1. Usuń wszystkie antywirusy jakie masz.

2. Wyczyść system jakimś podstawowym sprzątaczem typu ccleaner.

3. Spróbuj usunąć resztki avasta programem od producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


4. Spróbuj ponownie zainstalować najnowszego avasta.

BTW. Nie ten dział, przenoszę.
Odpowiedz
#3
wiesz robiłem to wszystko oprócz ccleanera i nic to nie dało Sad
Odpowiedz
#4
Miałem podobnie u siostry na komputerze, wrzuciłem jej eseta 4 i do dziś chodzi. Może i Ty spróbuj z innym antywirusem?
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#5
Spróbuj jeszcze skorzystać z tego narzędzia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, jeżeli nie pomoże to chyba będziesz musiał zainstalować system ponownie.
Odpowiedz
#6
Proszę, nie zakładaj tamatów na kilku forach. Identyczny widziałem na dp.pl. Co jest na tym bluescreenie? Kod i sterownik, albo dodatkowe informacje.
Odpowiedz
#7
Tryb awaryjny i uruchom przywracanie systemu, wróć do punktu gdzie wszystko było ok., usuń potem Avasta 4.8 i zainstalujnowego 6.0 jak sytuacja się powtórzy, instaluj coś innego niż Avast.(Comodo,MSE,AVG...).
Odpowiedz
#8
Flash999 napisał(a):Proszę, nie zakładaj tamatów na kilku forach. Identyczny widziałem na dp.pl. Co jest na tym bluescreenie? Kod i sterownik, albo dodatkowe informacje.

W sumie to może zakładać, bo chce zaczerpnąć opinie od innych użytkowników.
Odpowiedz
#9
Flash999 napisał(a):Proszę, nie zakładaj tamatów na kilku forach. Identyczny widziałem na dp.pl.


Co nas obchodzi, że temat jest na dp? Ktoś może mu odpowiedzieć tutaj lepiej niż tam (i odwrotnie oczywiście też) Wink
Odpowiedz
#10
Dokładnie założyłem na innym forum temat aby dostać jak najwięcej informacji które pomogą mi z problemem Smile
Dziękuję za odpowiedzi pobawię się trochę z tym i dam znać czy coś pomogło a jak ktoś ma inny jeszcze pomysł to czekam na propozycje bo jak dla mnie to bardzo dziwne skoro odinstalowałem wszystko w trybie awaryjnym i ręcznie i programem i nie da się zainstalować nowej wersji hmm

pozdrawiam
Odpowiedz
#11
djgreg napisał(a):wiesz robiłem to wszystko oprócz ccleanera i nic to nie dało Sad

Użyj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

usuniesz tym wszystkie śmieci.Wpisz w menu start %temp% też co się da usuń, oraz z ukrytego folderu Data. W opcjach folderów trzeba mieć zaznaczone „pokaż ukryte pliki, foldery i dyski” i usuń folder avasta.
Odpowiedz
#12
Slawektor, w Windows XP nie ma gdzie tego wpisywac w starcie, bo z tego co pamiętam nie ma tam wyszukiwarki.
Odpowiedz
#13
Faktycznie.Wink Można to wpisać w Uruchom ( Run). W sumie jeśli się zrobi Pokaż ukryte pliki i foldery, Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego -> odznaczyć to też je zobaczy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości