wot - strona zinfekowana
#1
Hej, przedchwilą wszedłem na strone o bardzo złej reputacji (wpisałem do pasku adresu omyłkowo zły adres). Naszczęście miałem dodatego do opery dodatek - wot i on mi pokazał że strona jest zainfekowana. Na strone nie wszedłem, ale mam takie pytanie. Czy przez tym jak dodatek sprawdzający reputacje stron wyświetlił monit, to czy mogło dojść do zainfekowania komputera? Bo jakby nie było strona została otwarta.

programy MBAM/Comodo Firewall/Avast nic nie wykryły
Odpowiedz
#2
możliwa jest inf, ale chyba akurat ty możesz spać spokojnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
polak900 napisał(a):ale chyba akurat ty możesz spać spokojnie


Masz na myśli to że mam wmiare skuteczną zapore i antyvira?


Mi też się wydaje że do zarażenia nie doszło bo Comodo Firewal w trakcie oraz po odwiedzeniu owej strony nie zlokalizował żadnego połączenia przychodzącego Smile
Odpowiedz
#4
nie, po prostu miałeś szczęście
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Zawsze możesz sobie dla pewności przeskanować kompa skanerami na żądanie ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
przeskanował Wall
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Wot często pokazuje bzdury, a i raczej nie pokazał że jest zainfekowana tylko niebezpieczna Wink Może napisz co to za strona.
Odpowiedz
#8
polak900 napisał(a):przeskanował Wall


Fakt, nie doczytałem. Zmęczenie robi swoje.
Pozdro
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#9
O tyle wot polega na reputacji użytkowników. Mogą oni źle oceniać tą stronę, a może być zupełnie bezpieczna. Co innego jak skanery stron typu AVG Link Scanner lub McAfee Site Advisor. Prawdopodobnie do infekcji nie doszło. Programy te by to wykryły. Sam kiedyś miałem taki przypadek, ale avast! zablokował przekierowanie.
Odpowiedz
#10
Dzięki za pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości