Konfiguracja PC do 900 zł - proszę o wsparcie
#1
Panowie, potrzebuję Waszego zdania Wink
Chciałbym złożyć komputer do pracy biurowej do 900 zł bez monitora. Wymagania: Windows 7 (niekoniecznie w cenie), Wi-Fi, Ethernet, nagrywara. Ewentualnie zintegrowana grafika wchodzi w grę. Mam swój typ, który przedstawię jutro, tymczasem czekam na propozycje!

Pozdrawiam!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Ja składałem taki na AMD do 900 zł i się zmieściłem (no w twoim przypadku można trochę na częściach oszczędzić jeszcze, bo ja bez hdd). Więc spokojnie wystarczą dwa rdzenie:
AMD Athlon II X2 250 ~ 200 zł
Goodram 4gb ~ 70 zł
Zasilacz Tacens RADIX IV - 450W ~ 140 zł (ten mam i cisza) v Zasilacz SeaSonic SS350ET 80+ OEM ~ 130 zł
Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM (możesz coś tańszego jak chcesz: Dysk Western Digital Caviar Blue) ~150-160 zł
Płyta główna ASRock N68-S3 UCC (po co lepsze?) ~160 zł
karta sieciowa wi-fi ~40 zł
obudowa to kwestia gustu jak do biura + napęd jak chcesz ~ pozostało140-160 zł

ceny z morenel.net

Taka maszynka do biura powinna starczyć, jak masz trochę szczęścia to i 4 rdzenie się odblokują (ja nie mam).
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Oj chłopcy, aby odblokować rdzenie płyta musi posiadać ACC a taka tanizna płyta na bank tego nie ma.
Płyta główna z chipsetem 785G/790GX. Zasadniczo wszelkie chipsety z ACC - funkcja Advanced Clock Calibration.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#4
Asus M5A78L-M LX DDR3 (AM3,AM3+)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Athlon II X2 250 3.0GHz AM2+/AM3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kingston 2 GB 1333MHz DDR3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsung 500GB 16MB Cache F3 S-ATA 2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aerocool PGS RS 9

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Antec VP450P 450W

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie dodałem windy.
Odpowiedz
#5
adrian1877 napisał(a):Oj chłopcy, aby odblokować rdzenie płyta musi posiadać ACC a taka tanizna płyta na bank tego nie ma.
Płyta główna z chipsetem 785G/790GX. Zasadniczo wszelkie chipsety z ACC - funkcja Advanced Clock Calibration.

Facepalm a ucc to co?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
adrian1877 napisał(a):Oj chłopcy, aby odblokować rdzenie płyta musi posiadać ACC a taka tanizna płyta na bank tego nie ma.
Płyta główna z chipsetem 785G/790GX. Zasadniczo wszelkie chipsety z ACC - funkcja Advanced Clock Calibration.


Ale kompromitacja Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Racja, ale to nie oznacza, że chodź jeden rdzeń się odblokuje.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#8
Płyta Główna: ASRock 880GMH/U3S3
Procesor: AMD Athlon II X2 250
Pamięć: GoodRam 2GB 1600 MHz
Napęd: Samsung SH-223C
Dysk Twardy: WD Blue 500GBlub Samsung SpinPoint F3 500GB
Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN
Obudowę weź ze starego komputera Smile
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#9
adrian1877 napisał(a):ASRock 880GMH/U3S3

Tak samo w przypadku ACC jedna lipa jak procek ma niezdatną L3 albo ukryty rdzeń nie nadający się.
Dawanie jakiejś drogiej płyty głównej do komputera biurowego mija się z celem jak dla mnie. Jednak chyba, że planowana jest później modernizacja na coś lepszego, ale nie widzę jakiegoś sensu większego. Praktycznie kończy się na AMD, choć na Intelu też coś można złożyć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
I nie opłacalny jest x2 250, lepiej kupić x2 240 a to tylko 200MHZ mniej.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#11
Hm... Buda jakaś mała fajnie jak by była. Ogólnie to nie pchać się w Intela w takim zakresie cenowym, co?

Panowie, tniemy koszty :/ dałoby rade do 1100 z Windowsem 7?

- AMD Athlon II x2 255 s.AM3 BOX [229 zł]
- Asus M5A78L-M LX AMD760G s.AM3+ [175 zł]
- GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9 [75 zł]
- Seagate ST500DM002 500GB sATA III 16MB [145 zł]
- Enermax NAXN ENP450AGT 450W [179 zł]

A kasz tu jeszcze nagrywara, buda i system jak to już razem jest 800 zł...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
- AMD Athlon II x2 255 s.AM3 BOX [229 zł]
- Enermax NAXN ENP450AGT 450W [179 zł]
Tniesz koszty a pchaszsię w takie rzeczy. Podane przeze mnie zasilacze (Tacens ma odznaczenie bronze+) są dobre oraz Fortron FSP400-60GHN też spokojnie wystarczy, a są tańsze o dobre 30-40 zł. Ładowanie w mocniejszy model procesora też jakoś mija się z celem (chyba, że wyrwiesz tak jak ja mocniejszy model w niższej cenie). Zawsze też możesz mu dać te 10% podkręcając szynę jak tak bardzo chcesz. O dyskach sobie poczytaj bo to co my polecamy od wd i samsunga jest lepsze - też sporo się naczytałem, a seagate ma dodatkowo u mnie krechę. Budy z tanich to ja nie wiem co możesz chcieć, ale pamiętaj aby miała dobry obieg powietrza, choć tutaj i tak nie ma co ugotować
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#13
Jak z systemem W7 do tysiaka to może lapka jakiegoś?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsunga w miarę można wyrwać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewentualnie nowy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z Windows 7 Home Premium:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
buri, faktycznie, coś przeoczyłem z tym zasilaczem a Athlon II x2 255 wyrwę za 209 zł więc chyba okej.

slawektor, laptop odpada niestety.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
Spoko, na tablicy czasami można kupić, kopm może być złom, za to jest z systemem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Skoro tniemy koszty, to ja zaproponuję zmianę platformy.
CPU: Intel Celeron Dual Core E3400 (to nie byle co, 2.6 GHz i 45nm)
MOBO: ASUS P5G41T-M LX3 (można kupić razem z ww. procem za ~320zł)
RAM: 2 GB DDR2 (no tu jest wada, bo DDR2 są droższe)
Zasilacz: CHIEFTEC GPA-450S8 (~150zł), przy tym procu pewnie można by brać spokojnie 350W.
Dysk: Seagate ST3500320AS 500GB 32MB 7200 (~115zł)

Ceny by Allegro
Odpowiedz
#17
lukasamd napisał(a):Skoro tniemy koszty, to ja zaproponuję zmianę platformy.
CPU: Intel Celeron Dual Core E3400 (to nie byle co, 2.6 GHz i 45nm)
MOBO: ASUS P5G41T-M LX3 (można kupić razem z ww. procem za ~320zł)
RAM: 2 GB DDR2 (no tu jest wada, bo DDR2 są droższe)
Zasilacz: CHIEFTEC GPA-450S8 (~150zł), przy tym procu pewnie można by brać spokojnie 350W.
Dysk: Seagate ST3500320AS 500GB 32MB 7200 (~115zł)

Ceny by Allegro

Bardzo ciekawa propozycja. Wg opisu ASUS P5G41T-M LX3 obsługuje DDR3 Suspicious cznie?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#18
Ta konfiguracja też mi chodziła po głowie, to są przecież zastosowania biurowe, więc coś by Win się nie zacinał i jazda. Taa widać, że płyta ma ddr3 więc co się pomyliło. Procesor/płyta główna no tutaj albo intel albo amd, a reszta praktycznie podobna u każdego. Kwestia co ty wybierzesz w ostatecznej formie, radzę przejrzeć trochę forum komputerowych to ukierunkujesz się już dokładnie<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#19
Faktycznie coś mi się pomyliło, ta płyta ma DDR3, a więc spokojnie za taką samą cenę można mieć 4 GB pamięci zamiast 2 GB.
Nie wiem jak wygląda sprawa FSB w tym procku / płycie, ale specyfikacja zachęca do jej ruszenia Wink
Odpowiedz
#20
A teraz jeszcze jedna kwestia - kupując komputer do firmowego salonu (faktura, etc) można korzystać z wersji Home Premium? Nie jest to oczywiście działalność jednoosobowa. Poza kwestią licencjonowania, myślę że nie pędzie problemu z podpięciem kas fiskalnych, itp?

Proponuje coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewentualnie inny dysk, ale chodzi mniej więcej o cenę.

Co myślicie?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości