Jakie serwery DNS wybrać?
#1
Hey!
Dałem ten temat do pogaduch, bo nie wiedziałem, gdzie go wcisnąc Smile
Prosiłbym Was o podanie najlepszych serwerów DNS, jakie obecnie są dostępne. Oczywiscie znam OpenDNS i czy są one warte uwagi? Jeśli tak, to mozecie mi podac ich adres IP?
Aha, czy zmiana serwerow realnie zwiększy szybkośc wczytywanych stron? W PCWorldzie byl o tym artykuł...
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
OpenDNS:
208.67.222.222
208.67.220.220
kamil10506 napisał(a):Aha, czy zmiana serwerow realnie zwiększy szybkośc wczytywanych stron?

Tylko w początkowej fazie, potem już nie. A sama różnica jest stosunkowo niewielka, bardziej liczy się ochrona przed phisingiem, typosquattingiem i takie tam... o to teraz chodzi.
Odpowiedz
#3
Dzięki Geniu Smile
A więc ustawiam serwery OpenDNS.
Odpowiedz
#4
OpenDNS są chyba najbardziej uniwersalne i pewne.
W każdym razie nie polecam Google DNS, bo te dns-y nie mają funkcji blokowania przed phisingiem...
Odpowiedz
#5
A jak DNSy chronią przed phishingiem, tj.blokują złośliwe strony? Mógłbyś mi to wytłumaczyć?
A serwery Comodo?...
Odpowiedz
#6
blokowanie przed phishingiem polega po prostu na korzystaniu z czarnych list phishingowych stron.. Smile

Co do Comodo to poleciłbym je, ale tak za 1-2 tygodnie, gdy się już "osiądą" (uruchomienie wszystkich serwerów, dodanie list siteinspectora co powinno zwiększyć skuteczność blokowania złośliwych stron ponad wszystkie inne DNSY Grin).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
morphiusz napisał(a):Co do Comodo to poleciłbym je, ale tak za 1-2 tygodnie, gdy się już "osiądą" (uruchomienie wszystkich serwerów, dodanie list siteinspectora co powinno zwiększyć skuteczność blokowania złośliwych stron ponad wszystkie inne DNSY Grin).


To te nowe, które są jeszcze jako beta?
Odpowiedz
#8
a używał ktoś DNSów od Sendori ? też blokują niebezpieczne strony
Odpowiedz
#9
Tak, te nowe.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
@morphiusz
Ale one chyba mieszcza sie poza Europą, prawda? To jest jednak minus Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości