Rozsypany system
#1
Witam , bawiąc się ustawieniami Comodo rozsypał mi się system tzn : nie widzi pendrive (myszkę na usb widzi) , napęd tylko z bootujacą płytą , brak połączenia z internetem i wyłączona karta muzyczna , to wszystko po restarcie. A i vista chce aktualizacji tel. niby nie prawidłowy klucz (system w pełni legalny). Tak czy siak będzie format i czy ktoś mógłby mi doradzić jakieś darmowe zabezpieczenie w miaręlekkie(kiedyś próbowałem się bawić np.: DW , ale z tego co pamiętam jest po angielsku co niestety odpada.) , czyli dobry i lekki antywirus , dobry firewall , jakaś w miarę zautomatyzowana piaskownica (wszystko free). Więc reasumując potrzebuje pełnego darmowego i lekkiego zabezpieczenia na 1.6 ghz , 2gb ramu , vistę 32 bitową.Smile
Odpowiedz
#2
Może warto dać Comodo drugą szansę, ale tym razem raczej się nim tak nie bawić (domyślne ustawienia byłyby ok)?
No chyba że zupełnie już nie chcesz tego softu widzieć na kompie Wink
Odpowiedz
#3
Szczerze mówiąc nie chciałbym się już zastanawiać czy znowu coś spieprzę a mam manierę grzebania w systemachSmile , czyli wolałbym się pozbyć Comodo na rzecz czegoś bardziej zautomatyzowanego.
Odpowiedz
#4
włóczykij napisał(a):Witam , bawiąc się ustawieniami Comodo


Którym Comodo? Stabilny czy Beta? Nie miałem nigdy takiej sytuacji z tym softem, a i konfiguracja jest pozmieniana, może "grzebałeś" wcześniej jeszcze w systemie lub inny program jest temu winny.
Odpowiedz
#5
No to może Avast Free + PrivateFirewall / PCTools Firewall + SBIE Free?
Chociaż kaszanki w systemie i tak możesz narobić, skoro lubisz grzebać, niezależenie od posiadanych zabezpieczeń.
Odpowiedz
#6
Bez grzebania to Avast a co do Comodo to owszem można sobie narobić co nieco np. jak się zablokuje nie te programy co trzeba, ale rzeczywiście powinieneś zostawić na fabrycznych...
Odpowiedz
#7
Comodo stabilny Pro , system był świeżo postawiony , co do ustawień Comodo to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, Vistę miałem trochę pociętą , ale standardowo (tak jak robiłem to już wiele razy ), szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego mi się trafia.
Odpowiedz
#8
DW jest po polsku...
Nie warto instalować starej wersji 2.56 tylko zainwestować w lickę do wersji najnowszej Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
Zaproponuję taki zestaw:
- Online Armor Free: zapora z ciekawymi funkcjami, świetny HIPS, funkcja trybu uruchamiania aplikacji z ograniczeniami (Run Safer)
- Returnil System safe Free: wirtualizacja dysku systemowego, moduł AV, funkcje ochrony wybranych folderów, montowany na życzenie kontener na własne, poufne pliki
Masz właściwie wszystkie warstwy ochrony, a zużycie zasobów szacuję jakieś 80 MB RAM...przy 2 giga nie powinno to być żadnym problemem...u mnie chodziło bez problemowo i bezkonfliktowo na 0,9 giga RAM choć zwalniało momentami system.
Niedługo spodziewany jest Privatefirewall z podobną jak w OA funkcją uruchamiania aplikacji z ograniczeniami, więc możesz najwyżej potem zmienić zaporę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
W tym wszystkim zapomniałem dodać że udało mi się wczoraj dostać tą licencję : VIPRE Antivirus na rok za darmo , więc może wystarczy sam Online Armor Free i jakaś piaskownica do tego , (musi to wszystko tak w miarę grać aby moja lepsza połowaSmilenie czuła się przytłoczona nadmiarem komunikatów.
Odpowiedz
#11
No to Vipre AV + OA Free powinno wystarczyć, chociaż czasem OA potrafi sypnąć sporą ilością komunikatów. Nie wiem jak to wygląda w PrivateFirewall, bo nie używałem.
Odpowiedz
#12
Private Firewall chyba tez daje duzo komunikatow a dodatkowo sa troche malo czytelne, A OA ma bardzo czytelnie
Odpowiedz
#13
Zdecydowałem się na coś takiego : PC Tools Firewall , avast free , Sandboxie ,pewnie i tak podłubie i będą zmiany. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#14
Dobry zestaw Smile
Odpowiedz
#15
Witam , czyOA Free można spolszczyć? , ewentualnie jakiś poradnik ?
Odpowiedz
#16
włóczykij napisał(a):Witam , czyOA Free można spolszczyć? , ewentualnie jakiś poradnik ?

Nie można. Trzeba poczekać na polską lokalizację.
Co do poradnika, to całkiem pomocny może być

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale wymagana jest znajomość jęz. angielskiego.
Odpowiedz
#17
Więc moje pytanie powinno wyglądać tak : czy na domyślnych ustawieniach OA free spełnia swoje zadanie , czy lepiej sobie darować (ekspertem nie jestem , ale myślę że kompletnym dyletantem równieżnie ) ?
Odpowiedz
#18
zależy jakie to będzie zadanie
OA jest raczej dla użytowników którzy lubią sobie czytać i klikać
jeżeli nie będziesz w OA czytał to sobie coś zablokujesz albo wpuścisz trojana np
lepiej wybierz sobie coś innego
proponuje Ci mój zestaw z podpisu np
oczywiście dw płatne
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#19
Comodo to jednak najlepsze połączenie jeśli chodzi o skuteczność/łatwość obsługi - a to ze względu na czytelność alertów, mała ich ilość, obszerne białe liste najróżniejsze..no ale coś pomieszałeś i Ci popsuł Wink.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Kompletna , lekka , bezstresowa ochrona , pozwalająca ewentualnie coś scrakować (pilnująca owego cracka) , dodatkowo darmowa , czyli "hulaj dusza piekła nie ma" , staram sobie coś takiego złożyćaleniestety nie potrafię wiec dlatego po kilku miesiącach sępienia promocji z waszego forum i mniej więcej wczytaniu się w różnorakie zagadnienia doszedłem do wniosku że potrzebuje fachowej pomocy i stąd moja obecność tutaj. DWpłatnei to mnie boli.Tongue. Zawsze coś popsuję w Comodo (a jest w zasadzie jak dla mnie stworzone )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości