Rozsypany system
#21
włóczykij napisał(a):Witam , czyOA Free można spolszczyć? , ewentualnie jakiś poradnik ?

Nie wiem czy to Ci wystarczy, ale możesz trochę poczytać w tym wątku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To chyba na tyle obszerny opis, że jakieś podstawową wiedzę zdobędziesz. Co do Trudności obsługi...to wszystko zależy od początkowych ustawień czyli, czy najpierw dasz szansę zaporze na przeprowadzenie wstępnego kreatora ustawień. To ułatwia sprawę na samym początku, a moja sugestia - pozwolić na opcję, że nie wszystko jest zaufane. Jeśli dasz opcję, że komputer jest czysty, OA zgodnie z Twoją decyzją zaufa wszystkim procesom i plikom wykonywalnym...pomijam te, których nie ma na liście OASIS, ale jest ich raczej niewiele...i będą tego takie ilości, że nie ogarniesz listy Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
Ciężka sprawa...
OA może nie być dobrym rozwiązaniem, ale lubi pytać i momentami jest zbugowane, natomiast Comodo to dla Włóczykija to niebezpieczne narzędzie.
Na domyślnych ustawieniach OA jest dobrze skonfigurowane, zresztą nie ma tam wielu rzeczy do poprawienia Sad
Odpowiedz
#23
Więc tak avast + PC Tools™ Firewall+ SpyShelter free i brakuje hipsa (?) o ile dobrze myślę (czyli coś co pozwoli mi zainstalować aplikację w trybie niezaufanym).
Odpowiedz
#24
HIPS nie służy do uruchamiania plików w trybie niezaufanym... On monitoruje zachowania procesów i plików.
Aha, SpyShelter posiada tryb niezaufany, w którym uruchamiasz np. przeglądarkę, czy komunikator oraz monitor systemu, który jest tak naprawdę HIPS-em, szczególnie, jeśli ustawisz poziom ochrony na "Pytaj użytkownika"
I nie wiem ,czy można uruchamiać instalatory w trybie niezaufanym... Wątpię...
Odpowiedz
#25
włóczykij napisał(a):Więc tak avast + PC Tools™ Firewall+ SpyShelter free i brakuje hipsa (?) o ile dobrze myślę (czyli coś co pozwoli mi zainstalować aplikację w trybie niezaufanym).

Tak jest bardzo dobrze: lekko, szybko, przyjemnie. Zostaw taki zestaw a będzie dobrze. Pamiętaj tylko o aktualizowaniu systemu i aplikacji!
Odpowiedz
#26
Dokładanie wygląda to tak : avast + PC Tools™ Firewall + SpyShelter free + secunia + noscript + keyscrambler free (i inne "bzdury" na firefoxie)+ panda usb + na życzenie drweb lub eset ,mbam albo eam do tego sanboxie które jak dla mnie jest tylko dla zabawy ponieważ każde pliki wykonywalne po opróżnieniu piaskownicy "znikają" , zostawić tak czy jest tu jakiś słaby pt. ?
Odpowiedz
#27
włóczykij napisał(a):Dokładanie wygląda to tak : avast + PC Tools™ Firewall + SpyShelter free + secunia + noscript + keyscrambler free (i inne "bzdury" na firefoxie)+ panda usb + na życzenie drweb lub eset ,mbam albo eam do tego sanboxie które jak dla mnie jest tylko dla zabawy ponieważ każde pliki wykonywalne po opróżnieniu piaskownicy "znikają" , zostawić tak czy jest tu jakiś słaby pt. ?

Mocny zestaw Smile

Jesli chodzi o skanery, to bym zostawił Malwarebytes Anti-Malware, do tego Hitman Pro (5 silników, ultra szybkie skanowanie), a resztę wywalić Wink...

A jakie masz jeszcze dodatki do Firefoxa?
Odpowiedz
#28
Better privacy , wot, show ip, adblock , configuration mania.
Odpowiedz
#29
Nie za dużo tego?Tongue
Odpowiedz
#30
Ja bym wywalił WOT. Pokazuje on często absurdalne oceny stron, a sam Avast ma bardzo dobrą skutecznośćw blokowaniu złośliwych stron, więc wystarczy Ci Avast.

W sumie, to bym zostawił tylko Better privacy i Adblock Wink
Odpowiedz
#31
co do wot-u to jakoś zawsze go wrzucam z automatu nie bardzo się sugerując jego ocenamiSmile , jest bo jest a ja jestem przyzwyczajony.
Odpowiedz
#32
witam, mam pytanie,czy polecacie takie free programy do optymalizacji systemu jak Advanced SystemCare Free 4.2.0.249 ? czy jednak takich programow nie uzywac? pozdro.
Odpowiedz
#33
@L4444
Używam jednego tylko takiego "kombajnu" - Vir Registry Fix Free, choć kiedyś były w zanadrzu System Mechanic, Glary Utilities, Argente Utilities, TuneUp i ASC od IoBit i pełno innych "na chwilę"...raczej preferuję osobne narzędzia, choć używam CCleaner, który jakimś tam "kombajnem" też można nazwać. ASC głupi nie jest, ale trzeba uważać zwłaszcza przy modyfikacji ustawień systemowych...jak zresztą w każdym podobnym programie, ponieważ takie ustawienia "optymalizujące" system na jednych komputerach się sprawdzają, a na innych wprost przeciwnie...w końcu każdy komputer i system na nim to inny "żywy organizm" i trudno znaleźć uniwersalne ustawienia.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości