Problem z instalacja
#1
Za kazdym razem gdy instaluję Avira na "swierzy" system mam ten sam problem.
podczas instalacji nagle następuje gwałtowny "upadek" systemu i ..... niebieski ekran z białymi literami. Po czym restart.
System Wxp otwiera się normalnie i powtórna instalacji Avira przebiega OK.
Nie mniej jednak niepokoi mnie takie zachowanie komputera i systemu Win xp podczas każdorazowej (pierwszej tzn. na "świerzym" czystym systemie) instalacji Avira.

Any suggestoins ?
Odpowiedz
#2
Rocky napisał(a):Za kazdym razem gdy instaluję Avira na "swierzy" system mam ten sam problem.
podczas instalacji nagle następuje gwałtowny "upadek" systemu i ..... niebieski ekran z białymi literami. Po czym restart.
System Wxp otwiera się normalnie i powtórna instalacji Avira przebiega OK.
Nie mniej jednak niepokoi mnie takie zachowanie komputera i systemu Win xp podczas każdorazowej (pierwszej tzn. na "świerzym" czystym systemie) instalacji Avira.

Any suggestoins ?


Zdarzały mi się problemy z AntiVirem, gdy instalowałem na stary sfatygowany system, ale na świeży nigdy.
Zainstalowałeś Service Pack 3? System znacznie lepiej na nim pracuje, podobnie jak na NTFS.
Odpowiedz
#3
Tak, używam NTFS. Posiadam 2 wersje win xp. 1 bez Service Pack2 i druga z zaimplementowanym SP2. Instalowałem już obydwie wiele razy i testowałem Avirę (i inne antywirusy).
Na Win xp z SP2 także mam ten sam problem przy instalacji. Oprócz tego, że SP2 zajmuje mi dodatkowo 1,2GB na moim małym HDD (a wiadomo, że miejsce jest cenne. mam stary komp. i mały dysk)
nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w wydajności czy bezpieczeństwie systemu.

Obecnie używam Wxp beż żadnego Service Packa (mało miejsca na hdd), nie miałem i nie mam żadnych kłopotów z bezpieczeństwem. Nie zauważyłem. Uważam, że mam "czysty" komputer ponieważ na straży stoi: Avira + Ad-Aware Lavasoft i od czasu do czasu renomowany antywirus online. Żadne z nich nie zgłasza podejrzeń więc:

1) po co mam instalować Service Pack ?
2) czy Wy zauważyliście wzrost wydajności (tzn. czy Win xp jest szybszy) gdy jest doinstalowany SP3 ?
3) ile "waży" SP3 ?
Odpowiedz
#4
Rocky napisał(a):Tak, używam NTFS. Posiadam 2 wersje win xp. 1 bez Service Pack2 i druga z zaimplementowanym SP2. Instalowałem już obydwie wiele razy i testowałem Avirę (i inne antywirusy).
Na Win xp z SP2 także mam ten sam problem przy instalacji. Oprócz tego, że SP2 zajmuje mi dodatkowo 1,2GB na moim małym HDD (a wiadomo, że miejsce jest cenne. mam stary komp. i mały dysk)
nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w wydajności czy bezpieczeństwie systemu.

Obecnie używam Wxp beż żadnego Service Packa (mało miejsca na hdd), nie miałem i nie mam żadnych kłopotów z bezpieczeństwem. Nie zauważyłem. Uważam, że mam "czysty" komputer ponieważ na straży stoi: Avira + Ad-Aware Lavasoft i od czasu do czasu renomowany antywirus online. Żadne z nich nie zgłasza podejrzeń więc:

1) po co mam instalować Service Pack ?
2) czy Wy zauważyliście wzrost wydajności (tzn. czy Win xp jest szybszy) gdy jest doinstalowany SP3 ?
3) ile "waży" SP3 ?


Czasem zdarzają się takie dziwne rzeczy z systemem, po zainstalowaniu jakiegoś programu. Pewną rolę odgrywa tutaj również sprzęt. Na jednym wszystko chodzi dobrze a a na innym są problemy.
Service Pack, to nie tylko łaty bezpieczeństwa, ale również eliminacja błędów systemu i jego udoskonalenie.
SP 3 w paczce ma 307 MB. Nie wiem ile po rozpakowaniu i instalacji. Wpływ na szybszą i bardziej sprawną pracę systemu jest zauważalny. Teraz dyski są tanie, jeden złoty za 1 GB, ale jeżeli po instalacji Aviry nic się nie dzieje, to po co się tym przejmować?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości