Dziwne zużycie RAM oraz bardzo wymagający explarator windows
#1
Hej, mam taki problem od niedawna, że z 1gb ram które posiadam, na windowsie zużywana jest ponad połowa mimo , iż nie mam w autostarcie żadnych programów, ani też żadne inne programy nie są w tym czasie uruchamiane. Po prostu uruchamiam windę, loguje się odpalam menadżer zadań i jest zużywane ponad 600mb ramNone skanowałem Comodo całego kompa i nic nie znalazł, do tego pozostaje jeszcze kwestia procesu eksplaratora; [w prawdzie już jest ok, ale...]kiedy próbowałem wejść do folderu z plikami pdf, albo poprzenosić pliki pdf do osobnych folderów, proces ten zabierał nawet 500 000k i strasznie się system ciął... nie ma bladego pojęcia czym to mogło być spowodowane. Teraz jedynie mnie ten RAM martwi... obecnie z odpaloną Comodą i Nightly i CPM żre 758mb ...aby nie za dużo? Zwłaszcza, że wcześniej żarł dużo mniej... jeszcze nie sprawdzałem jak to się ma na ubuntu, ale myślę, że zaraz to zrobię... w ostatnim czasie instalowałem tylko aktualną wersję przeglądarki Comodo Dragon no i później Rainmeter ... do tego ściągnąłem CCE -Comodo Cleaning Essential za nowym Killswitchem... nie wiem co może być nie tego
Odpowiedz
#2
Menedżerowi nie warto wierzyć... Sprawdź w Killswitch i sobie zsumuj Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
czyli mówisz, że menadżer zadań jest "popsuty"? ;P
Odpowiedz
#4
Nie - mówię, że Menedżer zadań nie pokazuje standardowo faktycznego zużycia Ramu... Było już o tym na forum...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to miałem zobaczyć?
Grin
Odpowiedz
#6
Okno główne - Processes i masz tam Private bytes - dajesz na puste miejsce - PPM i Choose Columns i dodajesz Working Set
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
a nie robiles czasami jakis popraw wydajnosci systemu programami, wyłaczanie usług windows itp?
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#8
1 gb ramu na viste/7 to mało. U mnie po restarcie (64bit 4gbramu) bez antywirusa system ma zapotrzebowanie 1,2 gb.

Edit: czyli 758 mb- ramu na firefoxa, to daje nam ok 650 mb. Czyli standard na 7. 650-750 tyle zjada 32 bitowa wersja. Nie wiem w czym problem. Jak możesz to dajfotkę ze wszystkimi procesamii zobaczymy...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Z jakiego czytnika PDF korzystasz?
Odpowiedz
#10
Jeśli do plików pdfUżywasz Adobe Reader to zmień na PDF-XChange Viewer. Dostępna jest 32bit lub 64bit. Uczeń przerósł mistrza – tak można w kilku słowach opisach ten zamiennik dla Adobe Readera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Ja tam wolę Sumatra PDF Tongue

BTW. Zaczął się OT...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#12
tia coś tam czyściłem [rejestr i pliki tymczasowe] / optymalizowałem pamięć za pomocą Glary utilites, a czytnik PDF to foxit reader, co do tego ramu to raczej wątpię by był to standart, bo wcześniej jakoś zużywało mi 200-300mb ...magia
Odpowiedz
#13
ja raz tak mialem na xp bo stosowaniu programow przyspieszjaacych niby windows i usuwajace jego uslugi.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#14
czyli sam sobie "napsułem"? Zastanawiam się czy nie przywrócić kopii tego co usunąłem za pomocą GU ...o ile ją mam Tongue ehh kopie się nie zachowały... chyba inaczej sobie to naprawię ...jeżeli to wina "optymalizatora"
Odpowiedz
#15
Pisząc wautostarcie Masz na myśli folder? Zobacz wpisując msconfig w nim opcje uruchamianie. Wpisz też %temp%i usuń wszystko.
Odpowiedz
#16
Możesz też skorzystać z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Daj screen z zakładki "Logon"
Odpowiedz
#17
właśnie skanuje, z tego %temp% usunąłem wszystko, co do autostartu to chodziło mi raczej o programy uruchamiane ze startem systemu

logon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Pobierz Process Explorer, uruchom go. Z menu view wybierz lover panel->handles.
Rozpocznij kopiowanie plików i monitoruj uchwyty. Mozesz szybko skopiować zawartość i wkleić na wklej.org.
Potem zajrzyj do Properties->threads i sprawdź czy jest tam "coś" od czytnika PDF.
Odpowiedz
#19
właśnie przeczytałem, że chyba nie słusznie panikuje bo to zużycie jest po to by wszystko szybciej chodziło Tongue geniu o co chodzi z tym kopiowaniem plików i uchwytami? ...aaa mam zacząć te pdfy przenosić i patrzeć czy coś tam się nie dzieje?
Odpowiedz
#20
wejdź do C:\Windows\Prefetch\ReadyBoot skasuj pliki z nazwą trace zrestartuj system powinno po tym trochę mniej pamięci być zajęte
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości