Spyware Terminator 2012 wydany
#21
Odnośnie proponowanego testu...co ja na to? Właściwie nic Smile Nie jest to mój autorski program, więc nie będę go bronił jak Rejtan ojczyzny przed rozbiorem...nie jest to również mój najbardziej ulubiony soft, chociaż dałem do zrozumienia, że mam do niego spory sentyment. Proponujesz ciekawe rozwiązanie, ale mam pytanie...jak HIPS będzie bronił systemu bez zadawania pytań? To w końcu HIPS i jego naturą jest pytanie użytkownika o nieznaną akcję, a jak wspomniał komunikaty ST są nad wyraz szczegółowe i dające bardzo dokładne pojęcie o ewentualnych konsekwencjach...masz na przykład nazwę procesu z dokładną lokalizacją, procesy/akcje które chce uruchomić z możliwością wyboru tylko tego jednego typu akcji lub wszystkich akcji... można dostać również na jaki obszar systemu proces chce wpłynąć i np. jest do wyboru konkretny pojedynczy wpis rejestrze, klucz nadrzędny lub cała gałąź. Możliwości jest sporo i należy pamiętać, że biała lista programów zaufanych tworzona jest dopiero po pierwszym skanowaniu - choćby szybkim.
Poza tym, jak pisałem na początku program mnie rozczarował i nie chodzi nawet o zamrożenie systemu, ale o brak pewnych opcji dostępnych we wcześniejszych wersjach, a dotyczących głównie ustawień HIPSa...na Wildersach użytkownik Brocke, który jest równocześnie beta testerem ST i analitykiem zdarzeń dla ST, poinformował , że uzyskał potwierdzenie iż zaawansowane ustawienia HIPSa nie są już dostępne w nowej wersji (włączanie/wyłączanie poszczególnych ochron i ich indywidualne ustawienia), ponieważ i tu cytat
Cytat: Sorry this is no longer supported Sad
I don''t think that many users use this feature (but many users completely do not understand this feature..) so we decided to drop it.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I co teraz powiedzieć? Czy użytkownicy są naprawdę tak nieogarnięci, czy producent za takich ich uważa? W związku z tym, że nie ma na razie potwierdzonej informacji czy poprzednio zaimplementowane ochrony działają tak samo teraz (choć bez możliwości ich ustawień), trudno mi ocenić jakość całego ST i jego skuteczność.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
właśnie zauważyłem że program aktualizuje się przez sieć torrentFacepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jeśli sami nie wyłączymy updatera to będzie działać w tle i mulić internet


pięknie to wygląda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
Wszystko przemawia za tym, żeby tego softu nie używać i tyle .
Odpowiedz
#24
co za głupi pomysł z tymi aktualizacjami, mogli to lepiej wymyślić


Dodano: 11 wrz 2011, 2011 21:19
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#25
Zord...po czym poznajesz, że to torrenty? Ja ich po prostu nie używam i nie bardzo wiem, na co zwrócić uwagę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Po pierwsze seed/peer w aktualizatorze, a po drugie połączenia na porcie 6881, który jest domyślnym portem dla połączeń w sieci BT.
Odpowiedz
#27
OK...dzięki Ktosiu Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Dla nich się opłaca. Nie muszą dobrych serwerów utrzymywać. Dodają torrenta, inni pobierają i wysyłane to jest z komputerów użytkowników. Tanio, za transmisję płacą użytkownicy. :crazy:
Odpowiedz
#29
Wczoraj pokazała się kolejna wersja Spyware Terminator 3.0.0.45ze wsparciem dla systemów 64-bit (Windows Vista, Windows 7). Lista wprowadzonych zmian za forum ST
Cytat: Changes/fixes:
Basic/Advance shield change-> restart of SpywareTerminatorShield.exe
Minimized Scan - set higher priority of the scan thread
No more "Abort screen" after cleaning
HIPS High - load library detection
TrialPay form displayed before uninstall of free version
Disable AV in service as soon as changed in settings
Scheduler right after the boot - the first action is run after 5 minutes after system boot
Service description
Shield doesn''t freeze anymore after restart in disabled mode
Deletion of root registry keys
F-Prot logo is displayed in settings, at scan progress if F-Prot is integrated and on upgrade message
Settings - default value of Display Scan Progress is checked

Info i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości