Za krotki kabel wentylatora, co zrobic?
#1
Hey
Mam pytanie teoretyczne. Otoz co zrobic, kiedy kabel wentylatora, np

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest za krotki, tj. nie mozna go podlaczyc? Jest cos w stylu mini-przedluzacza?
Odpowiedz
#2
Ile ci brakuję? myślę żę powinny być jakieś. Ale takiecoś można samemu sklecić. Lutownica,materiały troszkę zabawy i jest. Najlepiej zanieść do elektryka i za śmieszne pieniądze powinien to zrobić w kilka minut.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Ja pytam czysto hipotetycznie. Po prostu takie pytanie mi sie nasunelo Smile Pamietam, ze raz mialem problemy z za krotkim kablem, to musialem obrocic wentylator.
Odpowiedz
#4
kamil10506 napisał(a):Ja pytam czysto hipotetycznie. Po prostu takie pytanie mi sie nasunelo Smile Pamietam, ze raz mialem problemy z za krotkim kablem, to musialem obrocic wentylator.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale i tak dla mnie to bezsens wydawaćkasę na takie coś : )
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
Rzeczywiscie drogi, ale jesli bedzie potrzeba, to sie kupi, bo co zrobic? Smile
Odpowiedz
#6
Wystarczy uciąć wiązkę kabli np ze starego zasilacza, zakleić taśmą izolacyjną wszystko razek i vłala Smile ja tak mam zrobione.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#7
Przy takim wentylatorze to ja bym... zainwestował w rozdzielacz molex -> 2x/4x 3-pin 7V - masz przedłużacz i przy okazji ciszej Tongue
Czemu 7V? Nie każda "dwunastka" rusza na 5V.
Odpowiedz
#8
kamil10506 napisał(a):Rzeczywiscie drogi, ale jesli bedzie potrzeba, to sie kupi, bo co zrobic? Smile


hah ale nie potrzebna Ci przedłużka z NZXT Wink Najlepiej samemu zrobić tak jak ktoś napisał. Masz pewność, że masz idealnie pod siebieSmile
Moja Obstawa: Norton 360 20.2.0.19 + SpyShelter Premium + MBAM PRO
Browsunia: Mozilla Firefox + AdBlock PLUS + KeyScrambler PREMIUM
Przetrzymywacz passów: Norton 360 20.2.0.19
Cofajka: Hiren's Boot CD
Odpowiedz
#9
lukasamd napisał(a):Przy takim wentylatorze to ja bym... zainwestował w rozdzielacz molex -> 2x/4x 3-pin 7V - masz przedłużacz i przy okazji ciszej Czemu 7V? Nie każda "dwunastka" rusza na 5V.

Albo...
Bierzesz wolego molex''a, dwa zaizolowane kabelki - jeden podłączasz we wtyczce molex pod czerwoną żyłę (5V), drugi pod żółtą (12V). Dzieki temu zabiegowi dostajesz napięcie 7V. 3 pin to najczęściej złącze diagnostyczne wentylatora (informuje o liczbie obrotów, jeśli jest to obsługiwane - na molex''ie raczej nie).
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
Ale po co mu 7V na wentylator? Jak nie ma regulacji obrotów to będzie wył jak szalony.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#11
Ja miałem wentylator procesora na 12V i było spoko Smile.
Odpowiedz
#12
Zależy jakie wentylator maił maksymalne RPM. Jak 1200-1500 to ok ale jak 1800 i wyżej to jak małe śmigło.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#13
Wyciągnięty z zasilacza. Trzeba sobie jakoś radzić.
Odpowiedz
#14
adrian1877 napisał(a):Ale po co mu 7V na wentylator? Jak nie ma regulacji obrotów to będzie wył jak szalony.

adrian1877 napisał(a):Zależy jakie wentylator maił maksymalne RPM. Jak 1200-1500 to ok ale jak 1800 i wyżej to jak małe śmigło.

Zabawa z napięciami to taki domowy sposób na regulację obrotów.
Szczególnie jesli jest to zabawa poprzez wtyczkę molex (wtedy odpada 3-ci kabelek).
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
adrian1877 napisał(a):Ale po co mu 7V na wentylator? Jak nie ma regulacji obrotów to będzie wył jak szalony.


Aby mieć zupełną ciszę i zarazem odpowiednią wentylację Wink Ja jak miałem stacjonarkę z obudową Antec 300 to zrobiłem wentylację przy użyciu 4x Acutake 120x120 właśnie na 7V.
Domyślnie ma on 1200 RPM, na 5V nie ruszał, zaś na 7V jak się można domyślić było około 700 RPM. Przy takiej prędkości jest on już bezgłośny, a nieco jednak wspomaga cyrkulację. Gdy były 4 takie (2x przód wlotowe, 1x tył wylotowy, 1x bok wlotowy) i do tego na górze SilentiumPC 140x140 również na obniżonym napięciu wentylacja była po prostu świetna. A to wszystko przy praktycznie bezgłośnej pracy Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości