Problemy z trojanem TR/Crypt.XPACK.Gen
#1
Zainstalowałem ArcaVir System Protection 2008, polski, profesjonalny pakiet antywirusowy. Otrzymałem go na trzy lata z Neostradą. Wcześniej miałem AntiVira Free. Po kilkudziesięciu dniach użytkowania, system został zainfekowany trojanem. Skaner ArcaVir nic nie wykrył, również po skanowaniu na najwyższym poziomie heurystyki. Odezwał się tylko monitor rejestru i zapora systemowa. Firewall Arca w raporcie miał tylko "przepuść".
Przeskanowałem system Trojan Removerem ale nic nie znalazł. SUPERAntiSpyware Free wykrył wirusa, ale po ponownym skanowaniu okazało się, że nie może usunąć.
Wyinstalowałem Arcę i zainstalowałem ponownie Avirę. Przeskanowałem system i AntiVir błyskawicznie znalazł trojana TR/Crypt.XPACK.Gen . Nie usunął go ale zablokował. Następnie uruchomiłem mały programik Combofix , który już kiedyś mi pomógł. Przeskanowałem nim kompa i trojan został usunięty. System pracuje stabilnie i otwierają się wszystkie aplikacje.
Odpowiedz
#2
Pamiętaj! Nigdy nie korzystaj z mniej renomowanych softów (odniośnie ArcaVira). Co kilka miesięcy skanuj Combofixem.

Ja miałem kiedyś jakieś problemy z cookies, nic nie dawało rady, no ale Combofix sobie poradził.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Hehe teraz TePsa daje pakiecik McAfee dla klientow. Chyba im zle zycza. Swoja droga patrzylem na newsa na Telepolis i wyczytalem ze niektorzy chcac miec jeden z trzech dostepnych pakietow McAfee musza zaplacic 4,5 lub 7 zł za miesiac uzytkowania tego pakietu. Kolejny beznadziejny pomysl Tp... tak jak oplata za dzierzawe LiveBoxa heh...

Chociaz kiedys mieli jeden genialny pomysl - dodawali do Neo pakiet Office 2007!
Dzieki temu super tanio kupilem swojego Offica na Alledrogo ^^... no ale to byl jeden jedyny wyjatek w historii tej firmy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
@Plati

ArcaVir jest w Polsce programem dość renomowanym. Pierwsze miejsca w lidze programów PC World Komputer i trzecie w ich testach. Pochlebne opnie różnych ekspertów i udział w promocji Neostrady. Wygrali przetarg w MEN na oprogramowanie AV dla szkół. Wąska grupa ludzi, która testuje programy i przegląda wiele testów (nie tylko polskich) zdaje sobie sprawę, że najlepszemu polskiemu antywirusowi, dużo brakuje jeszcze do czołówki międzynarodowej. Chciałbym jednak, żeby polskie firmy robiły solidniejsze antywiry, osiągające tak wysoką skuteczność jak Avira.
Wersja ArcaVir 2009 ma być ponoć znacznie lepsza. Zobaczymy!

@Creer

McAfee jak wiesz, to zbliżony poziom, a nawet niższy od ArcaVira. Gdyby Neostrada dawała w promocji Avirę Premium, GDatę lub Kaspersky''ego, to by było coś. Office 2007, był bardzo krótko. Teraz dają drukarkę laserową :o)

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#5
Grunt ze byl i zdazylem kupic Smile
A ta ich drukarka - nie, dziekuje. Zreszta od kilku m-cy nic mnie nie wiaze z TP i jestem z tego powodu happy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Jurek, nie porównuj testów PC Worlda czy KŚ (opiera się na podobnych zasadach) do tych "nienaciąganych", typu av-comparatives, czy virus.gr. Tam się najlepiej znają na tych rzeczach, natomiast na temat KŚ wiele jest, łagodnie mówiąc, negatywnych opinii - np. że od wielu lat wygrywa Kaspersky, a Avira w ostatnim teście była na 10 (ostatnim) miejscu u nich, bo nie miała polskiej wersji, Helpu w j.polskim nie ma.. Oni nie patrzą na wykrywalność tylko na wersje językowe i popularność AV.

A to, że w ministerstwie wygrali przetarg, to o czymś świadczy na temat ministerstwa Tongue

Jakby neostrada dała w promocji Avire Premium, to w Niemczech by musieli dodatkowe serwery założyć Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości