Jak i czym najpewniej sprawdzic czy komputer ma virusa?
#1
Pare dni temu zeskanowalam komputer Hijackiem ktory wykryl podejrzane wpisy. Nie moglam sie ich pozbyc. Zainstalowalam Spybota Search&Destory ktory wykryl 2 trojany , 2 spyware i kilka pupps (nie wiem co to jest) probowalam zlikwidowac to tym samym programem i wedlug Spybot jest czysto. Dodam tylko ze moj AVGi skanowanie Windowsem nic nie wykrywalo i nie wykrywa. Mam jednak cos podejrzanego
O4 - HKCU..Run: [cggiqkk]"c:usersizabela gadkowskaappdata
localcggiqkk.exe" cggiqkk

Czymi jak najlepiej przeszukac komputer zeby miec pewnosc?
Prosze o wyjasnienia w jezyku zrozumialym dla novicjuszy.:rolleyes:
Odpowiedz
#2
Witaj,
przeskanuj komputer Avira, ewentualnie Kaspersky Online, ponadto dla pewnosci warto bys przeskanowala komputer SUPERAntiSpyware oraz Malwarebytes'' Anti-Malware.

Kaspersky online:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SAS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MBAM:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Izabela GadkowskaZ tego typu problemami, jeżeli nie wiemy jak sobie poradzić z wirusami, tworzymy temat w dziale Pomoc po zainfekowaniu . Proszę się tam udać przeczytać regulamin działui wstawić stosowne logi.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#4
..pomoglo!SUPERANTISPYWARE i MALWAREBYTESwykrylo 3 trojany ,adwarei inne smieci ,to co AVG przepuscil...nie polecam.
Odpowiedz
#5
Izabela Gadkowska napisał(a):..pomoglo!SUPERANTISPYWARE i MALWAREBYTESwykrylo 3 trojany ,adwarei inne smieci ,to co AVG przepuscil...nie polecam.


SAS i MBAM to potezne narzedzia w walce z roznym syfem ktory jakos laduje na dysku. Nie wiem czemu nadal tak wiele osob korzysta z S&D, ktory to jest zdecydowanie mniej skuteczny.

BTW korzystam z Aviry Premium z wbudowanym anti-spyware i u mnie przy okresowym skanowaniu SAS i MBAM, sa bezrobotne Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Podstawowy problem polega na tym, że Iza miała zainstalowany AVG a nie Avirę. Zawsze, gdy miałem zainstalowanego AntiVira Free i rozsądnie używałem komputera, pomimo tego, że nie stosowałem profesjonalnej zapory i super programów antyspyware, nie miałem wirusów, trojanów, spyware, adware i malware w systemie. Bardzo dobry antywirus i rozsądek to podstawa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości