Metascan Online: nowy skaner online
#1
Wystartowała nowa ciekawa usługa Metascan Online, która pozwala przeskanować dowolny plik na komputerze za pomocą, aż 20 różnych programów antywirusowych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Firma Opswat w ramach autopromocji swojej oferty, uruchomiła darmowy skaner online, którzy wykorzystuje aż 20 programów antywirusowych. Daje to niemal 100% skuteczność wykrycia infekcji w praktycznie dowolnym pliku. Usługa wykorzystuje internetową chmurę, więc nie nadaje się do skanowania całych folderów - pozwala jednak bardzo dokładnie sprawdzić plik o wielkości nieprzekraczającej 40 MB.


Mechanizm jest dość prosty. Jeśli macie na komputerze plik, który wydaje wam się podejrzany a wasz antywirus nie daje decydujących wyników, możecie go wysłać na serwer Metascan Online. Zostanie on przeskanowany przez prawdziwą baterię polujących na wirusy i malware programów. Jeśli wynik będzie negatywny, macie niemal całkowitą pewność, że wszystko jest OK i możecie dany plik uruchomić.


Minusy usługi? Metascan Online jest skuteczny, ale dość powolny. Skaner ma ograniczoną "pojemność", więc czasem trzeba postać w wirtualnej kolejce. Wymaga także wysłania pliku, więc dużo zależy od jego wielkości i prędkości waszego łącza internetowego.

Plusy? Gwarancja bezpieczeństwa, anonimowości, oraz bardzo wysoka skuteczność takiego skanowania. Metascan nie nadaje się do stosowania na co dzień, ale czasem gdy nie macie pewności co zrobić z potencjalnym kukułczym jajem, warto z takiej usługi skorzystać. W dodatku jest ona całkowicie darmowa

Fot/Źródło: OPSWAT, komputerswiat.pl



Konkurencja dla VT? Wątpię, na razie usługa nie zbiera dobrych opini

P.s. Próbowałem otworzyć tę stronę na Aurorze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Facepalm

Mało tego, na IE9 i Operze 11.50 też nie działa... Może tylko u mnie? Smile
Odpowiedz
#2
na IE9 działa na operze 12 działa nie działa na Chromium i ff NightlyFacepalm
Odpowiedz
#3
Na Operze 11.50 też działa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
U mnie działa na wszystkich które mam zainstalowane
- Firefox 6
- Opera 11.50
- Chrome ileśtam (stabilna)
- IE9
Odpowiedz
#5
Nie rozumiem czemu u mnie nie dziala... Moze dlatego, ze cos mam z Flashem, ale czy to ma jakies znaczenie...

Czy moglby ktos wrzucic screeny ze skanowania?
Odpowiedz
#6
takie coś wygląda ładnie i schludnieTongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Rzeczywiście ładnie Smile 19 silników wystarczy. Ważne, że te najważniejsze są.
Odpowiedz
#8
szkoda że silnik kasperskyzabrakłoTongue

P.S. Kamil sam z chęcią przyznałbym Tobie punkcik reputacji ale niestety nie mogę Sad
Odpowiedz
#9
slawsi5 napisał(a):P.S. Kamil sam z chęcią przyznałbym Tobie punkcik reputacji ale niestety nie mogę

Już możesz Smile
Odpowiedz
#10
Aj slawsi, masz rację. Dopiero teraz zauważyłem. Może z czasem dodadzą...
Taki Kingsoft, który ma łagodnie mówiąc, mierną wykrywalność jest, a Kasperskyego nie ma...
Odpowiedz
#11
Gdzie mu tam do VT?Facepalm
Z Jotti może by mógł konkurować

Nie zauważyłem ponawiania skanowania w Metascan
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości