Samsung 900X3A - zdecydowanie za ciepło
#1
Dostałem go w ręce chyba przy drugim uruchomieniu, znajomy jedynie doinstalował FF.

a potem standard, czyli decrapifying co w powyższym przypadku odbyło się bezboleśnie w zestawieniu z wszelkiej maści innymi laptopami a miałem ich z 10 w rękach. Użyłem Revo, jak zawsze.

Jestem NIEMAL przekonany że nic nie zmajstrowałem po drodze optymalizując go.

Kojarzę, bo zawsze mnie to interesuje, że z początkiem temp spod HWmonitora pokazywała 37-40 stopni, ale wiadomo, stał sobie a ja nań patrzyłem i czytałem intrukcję itp.

Następnie użyłem MyDefrag, reg wise free, ccleanera, zainstalowałem ten słynny pakiet języka PL, następnie Opera, flash itp

na szarym końcu OA FREE a w miarę trwania moich akcji temp poszła sobie do 61 stopni - to kurka dużo za dużo, co nie? Nibya za oknem temp dość wysoka, fakt, ale mój [gorszy]Vaio stoi na 50-51 stopni.

Od początku ilość usług mnie intrygowała, a przyznam że nie do końca wiem czy jest sens je wyłanczać - najpierw sam przesnakowałem wzrokiem, wyłączyłem ze dwie, potem użyłem jak zawsze SMART Utility do którego mam zaufanie a ten usunął dodatkowo może 2 usługi...wszystko śmiga bez zarzutu.

tylko ta temp....

OA mieszał i mieszał i nakazał restart, potem sam lapa wylączyłem żeby zobaczyć nową temp - zaczął od52-54, teraz spada do 50. Za chwielę mognęło 53-54...
Może przesadzam ?
eee chyba nie, no chyba że ten układ z Samsunga tak drastycznie wychodzi poza wszystkie modele któe miałem w łapach... to też jest możliwe.

może doradzicie które usługi jeszcze OFF? a może coś pominąłem albo jednak nieumyślnie źle ustawiłem, jakieś pomysły?


p.s. zawsze mnie ciekawiło czy jest narzędzie które na bieżąco informuje nas albo wrzuca do loga coś takiego:
temp:
aplikacja:
nowo uruchomiona aplikacja: zmiana w temperaturze

taki soft byłby genialny, prawda?


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
1. Czy to jest temat dotyczący bezpieczeństwa?Facepalm
Przeniesione. Następnym razem proszę zakładać w odpowiednim dziale.

2. Temperatury wyglądają ok. Weź pod uwagę, że dłuższy czas chodził proc, ram, dysk, bo usuwałeś sporo rzeczy. Poza tym, nawet biorąc pod uwagę zintegrowaną grafikę i nie za szybkiego proca trzeba pamiętać o tym, że to niewielki komputer, a im mniejszy, tym trudniej z odprowadzaniem ciepła. Ja bym się temperaturami przejmował gdyby dobijały do np. 85 stopni.
Teraz "na ludzie" mam na procu 40/60 stopni (jeden rdzeń tyle, drugi tyle, kosmiczna różnica, chyba "czapka" byle jak założona, ale z tym nic nie zrobię), na płycie zgodnie z czyjnikami wszystko pomiędzy 39 a 59-61 stopni, obudowa zimna.
Odpowiedz
#3
1] mój błąd , na szybko zdecydowałem tam, kumpel naciska bo pragnie swje cacuszko wziąć w rączki a ciągle u mnie,

2]teraz sobie stoi bez mojej ingerencji, OA w tle, temp 47-48

tylko skąd wzięła się różnica i ten skok z dnia #1 mnie zastanawia mocno.

3]a usługi? Procesy: 70 na ten moment. W moim odczuciu deczko za wiele. Staram się zawsze zejść do max 50. U mnie 48 bo mam uruchomione 4 aplikacje.
Odpowiedz
#4
Są aż 4 usługi od samego Intela i ich aplikacji - można spokojnie tego proseta i managementa usunąć, za to gdyby coś krzyczał w menadżerze urządzeń to ręcznie wskazać katalog gdzie będą sterowniki. Poza tym wyłączyłbym:
- MS .NET Framework v2
- Windows Defender (ale najlepiej najpierw go uruchomić i w nim odznaczyć "korzystaj z tej usług" a dopiero potem w panelu usług)
- Bluetooth (jeżeli nie korzysta)

Nie wiem natomiast od czego są te:
- Application Virtualization Client
- Application Virtualization Service Agent
- Client Virtualization Handler

Reszty nie zalecam ruszać, ewentualnie jeżeli wyłączałeś, to przywróć domyślny stan usług związanych z diagnostyką (niby są aż 3, ale jak są włączone to często ogółem procesów jest o 7-8 mniej, nie wiem czemu, ale tak mam na 3 komputerach).

No i jeszcze warto sprawdzić co siedzi w autostarcie.
Odpowiedz
#5
^Super, zaraz lukam*

Choinka, apropos Autostartu - tego jeszcze nie mialem - tzn. pod msconfigwidnieją zaledwie 2 wpisy [!]
a do traya lądują zbędne aplikacje w tym Samsung recovery, BT i coś tam jeszcze -

jak się do nich dobrać? w ich wlasnych ustawieniach nie widzę takowej opcji.

OT - co mnie też irytuje w Samsungu mojej kobiety - budzenie z trybu uśpienia przez nacisk jakiegokolwiek klawisza klawiatury - istnieje taka opcja? tutaj też muszę wcisnąć power.

*żarcik ustawiony z mialą premedytacją smiley
Odpowiedz
#6
Możesz się do nich dobrać przy pomocy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#7
Spod CCleaner''a też można pobawić się wył/wł programów w autostarcie Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Ale Sysinternals Autorun ma znaaaaacznie większe możliwości.
Odpowiedz
#9
Się zgadza sie, dzięki lukasamd ,
dzięki ktostam za przypomnienie po co Sysinternals Autoruns ściągnąlem lata swietlne temu.

OT - co mnie też irytuje w Samsungu mojej kobiety - budzenie z trybu uśpienia przez nacisk jakiegokolwiek klawisza klawiatury - istnieje taka opcja? tutaj też muszę wcisnąć power.


Dodano: 20 sie 2011, 2011 14:19

co do temp - wychodzi na to, że tak ma być...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości