Sierpniowe biuletyny zabezpieczeń (08.2011)
#1
Microsoft wydał w sierpniu 13 biuletynów zabezpieczeń:

- MS11-057 - Krytyczny - Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla Internet Explorer (2559049)
- MS11-058 - Krytyczny - Usterki w DNS Server mogą umożliwić zdalne wykonanie kodu (2562485)
- MS11-059 - Ważny - Usterka w Data Access Components może umożliwić zdalne wykonanie kodu (2560656)
- MS11-060 - Ważny - Usterki w Microsoft Visio mogą umożliwić zdalne wykonanie kodu (2560978)
- MS11-061 - Ważny - Usterka w Remote Desktop Web Access może umożliwić zawyżenie uprawnień (2546250)
- MS11-062 - Ważny - Usterka w sterowniku Remote Access Service NDISTAPI może umożliwić zawyżenie uprawnień (2566454)
- MS11-063 - Ważny - Usterka w Windows Client/Server Run-time Subsystem może umożliwić zawyżenie uprawnień (2567680)
- MS11-064 - Ważny - Usterki w TCP/IP Stack mogą umożliwić ataku typu DoS (2563894)
- MS11-065 - Ważny - Usterka w Remote Desktop Protocol może umożliwić atak typu DoS (2570222)
- MS11-066 - Ważny - Usterka w kontrolce Microsoft Chart może umożliwić wyciek informacji (2567943)
- MS11-067 - Ważny - Usterka w Microsoft Report Viewer może umożliwić wyciek informacji (2578230)
- MS11-068 - Średni - Usterka w Windows Kernel może umożliwić atak typu DoS (2556532)
- MS11-069 - Średni - Usterka w .NET Framework może umożliwić wyciek informacji (2567951)

Systemu Windows 7 dotyczy aż 7 aktualizacji: 1 w stopniu krytycznym, 3 w średnim i 3 w ważnym.


Źródło: xp.net.pl
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#2
Dzięki za info, u mnie nic nowego się póki co nie pojawiło, być może już wcześniej zostało zainstalowane (o ile dobrze pamiętaj, to publikują w pierwsze środy miesiąca).
Odpowiedz
#3
lukasamd napisał(a):Dzięki za info, u mnie nic nowego się póki co nie pojawiło, być może już wcześniej zostało zainstalowane (o ile dobrze pamiętaj, to publikują w pierwsze środy miesiąca).

Drugie wtorki miesiąca to aktualizacje od ms.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Te biuletyny to nie były czasami na początku sierpnia?
Odpowiedz
#5
W każdy 2 wtorek miesiąca wychodzą.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#6
Dzisiaj robiłem update na dwóch innych komputerach w domu no i są problemy z dwoma aktualizacjami .NET Framework 4 na każdym z nich - nieznany błąd i tyle w temacie wypluwa Windows Update. Przy próbie aktualizacji podczas wyłączenia pomieli, pomieli, ale też nie wrzuci. Miał ktoś podobne objawy?
Odpowiedz
#7
u mnie po aktualizacji i przy używaniu "BitSpirit" przez +/- 1godzinę, laptop się zawiesza a dokładniej HDD przestaje pracować Wallnarazie zainstalowałem
"utorrent" i zobaczę czy takowy problem też występuje..Najgorsze że nic nawet nie ma w logach systemowych,aplikacji itp. pewnie nie mogą się zapisać poprzez wyłączenie HDD
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#8
Może coś M$ za bardzo poprawił i trzeba poczekać i zaktualizować BitSpirit.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Miałem trochę stracha bo myślałem że dysk "kaput" a ma przeszło pół roku dopiero z czego pracował ok 6 miesięcy Grin "BitSpirit" to już bardziej zapomniany program więc albo M$ poprawi to, albo użytkownicy przesiądą się na coś innego np."utorrent"
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#10
Aktualizują też jak potrzeba i BitSpirit. Dawno nie było aktualizacji, w związku że się nic nie działo, może teraz akurat jest czas na to.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Gdyby ktoś miał podobny problem to udało mi się go rozwiązać a mianowicie wystarczyło uruchomić program na prawach admina.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości