ByteHero System Defense Software
#1
ByteHero System Defense Software program zabezpieczający działający w oparciu o dynamiczne i statyczne techniki analizy kodu
Do działania nie potrzebuje sygnatur zawierających bazy wirusów nie trzeba też go aktualizować mimo to potrafi wykryćwiele znanych i nieznanych wirusów.
Używany razem z konwencjonalnym oprogramowania antywirusowym znacznie zwiększy jego skuteczność w wykrywaniu najnowszych zagrożeń
Program jest całkowicie darmowy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie:
ByteHero System Defense Software

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ByteHero heuristic detection engine (sam skaner)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Chińszczyzna??
Odpowiedz
#3
ano Chińczyk
Odpowiedz
#4
To działa w chmurce czy lokalnie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
To sama heurystyka, lokalnie. Bez chmury czy monitora behawioralnego.
Odpowiedz
#6
No i oczywiście, że musiałem zainstalować i popatrzyć na program Smile Instalacja szybka i bezproblemowa, a na jej koniec pokazuje się coś przydatnego czyli mini "kreator ustawień" podczas którego program bada programy i procesy i nadaje im wstępny status zaufanych - ich lista jest na zakładce "Rule".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na tej samej zakładce znajdą się również programy, którym przydzielimy status dozwolonych i zabronionych, natomiast na zakładce "Log" mamy wykaz zgłoszonych akcji/alertów wraz z przyznanym przez użytkownika statusem.
Patrzyłem na wydajność też...program wrzuca do autostartu jeden plik BSDShell.exe , podczas pracy zużycie ma na poziomie "średnio-niskim", natomiast mocno zużywa procesor podczas skanowania, a zużycie pamięci RAM oscyluje między 21 a 35 MB...poniższy zrzut wykonano w czasie spoczynku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pierwsze wrażenia w sumie pozytywne, choć to początki i możliwe, że coś na plus lub na minus programu użytkownicy jeszcze znajdą. Dobrze również, że pomyślano o funkcji samoochrony programu. o czym czasem niektóre programy zapominają Smile

Na koniec mała uwaga - programowi zarzucano, że w instalce wykrywanych jest sporo groźnych rzeczy i powoływano się na wyniki VT...skan na VT robiłem dziś i plik ma jedno wskazanie od Comodo - Heur.Suspicious - ale raczej nie przejmowałbym się tym i uznał to za FP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Plik wysłałem do MPC Microsoftu, jak będzie odpowiedź dam znać
Odpowiedz
#8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Hello siketa,

This False Positive has been fixed. You can update to Virus Signature Database version 9803 and confirm.

Best regards,
Chunli.chen

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Ciekawy program. Cieszy fakt, że jest darmowy. Tylko czas pokaże, czy takie rozwiązanie jest warte zainteresowania...
Odpowiedz
#10
A skąd wiecie, że nie używają silników AV??
Nigdzie nie napisali jak ta heurystyka działa?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Ja wątpie, żeby ten program używał silników AV. Jeśli naprawde, nie uzywa, to czy jest on skuteczniejszy od heurestyki wykorzystywanej w normalnym AV?
Odpowiedz
#12
morphiusz napisał(a):A skąd wiecie, że nie używają silników AV??
Nigdzie nie napisali jak ta heurystyka działa?

Nikt Ci nie powie jak działa heurystyka jakiegoś programu AV. To byłby strzał w stopę.
Sam skaner składa się z dwóch plików (interfejs i biblioteka dll heurystyki), mniej niż 2MB.
Odpowiedz
#13
Spokojnie, to był taki mały eksperyment.. vide dyskusja o valkyrii...Wink

Tylko się nie denerwujcie, tu macie zapas facepalmów, żebyście nie musieli nimi niepotrzebnie rzucać, bez przyczyny

Facepalm

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Hmm Morphiusz, wygląda na to że masz nam (przynajmniej kilku osobom, tj. mi i Zordowi, a ostatnio Ambientowi) za złe że zadajemy niewygodne pytania o rozwiązania Comodo. Każdy ma prawo do swojej opinii, a żeby była równowaga na linii fanboje Comodo vs ludzie, którzy nie są przekonani do tej firmy, czasami trzeba zadać serię pytań. Nie trzeba się zachowywać jak panienka która ma za złe swojemu chłopakowi wiadomo dlaczego...

Rozumiem że chciałbyś żeby Comodo było wielbione na tym forum, przykro mi że nie znajdujesz tego tutaj. Może nadejdą kiedyś dobre czasy?
Odpowiedz
#15
Cytat: równowagana linii fanboje Comodo vs ludzie, którzy nie są przekonani do tej firmy


Piszesz o równowadze, a dalej takie coś...

Nie, po prostu to taka mała złośliwość i eksperyment jak już przeczytałeś.

Równie dobrze mógłbym zadać pytanie: Rozumiem, że chciałbyś żeby Comodo było znienawidzone na tym forum?

Bo za bardzo nie mogłem zrozumieć tych śmiesznych podejrzeń, tylko dlatego, że produkt wyszedł z pod znaku C (jak to lubisz określać), a tutaj wszystko cool i wypas.

Nie odbieraj tego tak ( uśmiech w stronę Zorda i Ambienta) że mam Wam coś za złe. Z każdym staram się przeprowadzić dyskusję normalnie, i nie ma powodu by strzelać focha Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Hmm skoro mówię o próbie zachowania równowagi, to widocznie musi dojść do działań mających na celu zapewnienie tego stanu. Dlatego niektóre pytania muszą być zadane.
morphiusz napisał(a):Nie, po prostu to taka mała złośliwość i eksperyment jak już przeczytałeś.

Nie prowokujNone2
morphiusz napisał(a):Równie dobrze mógłbym zadać pytanie: Rozumiem, że chciałbyś żeby Comodo było znienawidzone na tym forum?

Nie, nie chcę wpływać na czyjeś sumienia, jestem słabym "inżynierem dusz". Poza tym jest tylko 3-4 "antycomodowców", reszta biernie się przypatruje.
W skrócie: działam na III zasadzie dynamiki Newtona. Akcja-reakcja. Im Comodo bardziej kombinuje (spokojnie powiedziane), tym więcej jest pytań i opinii ode mnie, od nas.

morphiusz napisał(a):Bo za bardzo nie mogłem zrozumieć tych śmiesznych podejrzeń, tylko dlatego, że produkt wyszedł z pod znaku C (jak to lubisz określać), a tutaj wszystko cool i wypas.

Cóż, wracamy do kwestii zaufania i przejrzystości. Producent zabezpieczeń musi być czysty jak łza. Jedna malwersacja, machlojka z jego strony a już ma zachwiane zaufanie (przynajmniej u mnie). Comodo już kilka razy w przeszłości pokazało swoją twarz, ale nie będę o tym mówił bo to nie czas i miejsce, a i podejrzewam że sam nie chcesz do tego wracać. Nie mniej, odzyskiwanie zaufania to proces długotrwały. Jest chyba oczywiste że pracodawca nie zatrudni obywatela z więzienną przeszłością.

P.S. Nie atakuję ludzi, atakuję firmy. Pamiętaj o tym Morphiusz Smile
Odpowiedz
#17
Cytat:3-4 "antycomodowców"


Tego kto jest na szczycie, łatwo krytykowaćGrin

Nie wiem czy to robota AVG, ale takie bzdurki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zwykły user by opłacał domene i tak namiętnie reklamował AVG?

Co do reszty - OK.

Co do tych 3-4 antycomodowców, poczekajcie chwile, ale mam dla was coś wypasionego (właśnie się uploaduje), zamieszcze w wątku o CISie BETAGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
morphiusz, czy Ty w kazdym watku mowisz pisac o Comodo? Jak ktos bedzie chcial poczytac o tej firmie i jej produktach to chyba znajdzie na forum odpowiednie watki? Nie sadzisz, ze zwyczajnie spamujesz ?
Odpowiadajac na Twoje pytanie - caly program to dwa pliki, razem kilka mega. To raczej nie pomiesci duzysz enginow standardowych AV i ich baz. Program dziala po stronie usera, nie serwera i nie wymaga polaczenia z internetem. Wnioski wyciagnij sam.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#19
ananael napisał(a):morphiusz, czy Ty w kazdym watku mowisz pisac o Comodo? Jak ktos bedzie chcial poczytac o tej firmie i jej produktach to chyba znajdzie na forum odpowiednie watki? Nie sadzisz, ze zwyczajnie spamujesz ?
Odpowiadajac na Twoje pytanie - caly program to dwa pliki, razem kilka mega. To raczej nie pomiesci duzysz enginow standardowych AV i ich baz. Program dziala po stronie usera, nie serwera i nie wymaga polaczenia z internetem. Wnioski wyciagnij sam.


Że program to 2 pliki na krzyż, i nie wymaga dostępu do sieci Internet. Moje wnioski.

Choć mam wrażenie, że sugerujesz inne, ale nie podam ich, aby nie wywołać kolejnej dyskusjiSuspicious


Na forum Comodo ktoś zrobił porównanie na ostatniej paczce tommyego valkyrie vs byte hero, pozwolę sobie je tutaj umieścić, jeśli nie macie nic przeciwko:

bytehero - 102/294 - 34.69%
Valkyrie - 244/294 - 82.99%

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Nawet jeśli, to sama heurystyka BH jest naprawdę imponująca.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości