Windows 7 SP1 ISO oryginalne obrazy płyt do pobrania
#21
tommy504 napisał(a):Wiadomo, że np. Win7 np. Home zainstalowany bez klucza działa 30dni. Dlaczego nie dadzą wszystkim spróbować, podać linki?
Bo się pewnie boją o masowy cracking.
Niektórzy ludzie myślą, że systemy od M$ są tylko w sklepach za kasę i nie można spróbować.

Nie żeby się bawić w wykopaliska, ale przecież Microsoft taką wersje daje. Windows 7 Enterprise 90-day Trial:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

po instalacji przez update można pobrać spolszczenie.
po 89 dniachkomenda slmgr -rearm, jest to całkowicie legalne, i znowu przedłużamy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#22
można jeszcze pobrać Windows Embedded Standard 7 działa 180 dni od zainstalowania funkcjonalnością nie rożni się od normalnej 7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
slawektor napisał(a):
tommy504 napisał(a):Wiadomo, że np. Win7 np. Home zainstalowany bez klucza działa 30dni. Dlaczego nie dadzą wszystkim spróbować, podać linki?
Bo się pewnie boją o masowy cracking.
Niektórzy ludzie myślą, że systemy od M$ są tylko w sklepach za kasę i nie można spróbować.

Nie żeby się bawić w wykopaliska, ale przecież Microsoft taką wersje daje. Windows 7 Enterprise 90-day Trial:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

po instalacji przez update można pobrać spolszczenie.
po 89 dniachkomenda slmgr -rearm, jest to całkowicie legalne, i znowu przedłużamy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



hm...a jak ten obraz ściągnąc? Bo kończe tą anketę i nic się nie dzieje
Odpowiedz
#24
Trzeba się zarejestrować, lub posiadać konto Windows Live. W ankiecie trzeba podać IT Manager.
Odpowiedz
#25
Ja ze swej zakupionej płyty z wersją OEM Windows 7 Home Premium Pl 32 bit, zrobiłem obraz iso za pomocą jednego progsu , a następnie spakowałem go na kilka części, leży sobie w domu na półce, i całe szczęście , że tak zrobiłem, bo oryginalna płyta zarysowała się i napęd jej nie przyjmuje, to by się 399pln poszło .... wiadomo, zabezpieczyłem się, dodatkowo usunąłem z tego obrazu pliczek jeden i teraz można instalować wersję jaką się podoba, jednak mam kluczyk do Home Premium i taką instaluję, bo po co mi inne na max 120 dni.( testowo).
Odpowiedz
#26
Licencję masz na klucz, a nie płytę, więc 399 zł nie poszło by w błoto.
Odpowiedz
#27
A teraz bym główkował, skąd wziąć płytę z polską wersją Windows 7? A po co?
Odpowiedz
#28
Z internetu? Kopia pobrana z internetu z wykorzystaniem legalnego klucza jest legalna.
Odpowiedz
#29
A badziew jakiś wrzucą, połowę zlikwidują, a napiszą , że kopia 1:1 z oryginału hoho, nie będę każdego iso sprawdzał sumy kontrolnej, przynajmniej wiem, że z mojej płyty klon zrobiony i czysty, z internetu powiadasz? Raczej z trackerów ( wiesz co mam na myśli). Ja się tak ubezpieczyłem , lepszy sposób i pewniejszy.
Odpowiedz
#30
Dokladnie, Andrzej ma racje Wink
Odpowiedz
#31
Andrzeju, jeśli dobrze szukasz to znajdziesz kopię 1:1. Ja mam bzika na punkcie nienaruszonego oprogramowania i wszystkie obrazy systemów operacyjnych mam czyste (sumy kontrolne zgadzają się z tymi udostępnionymi w Technecie). Podobnie jak Ty, nie lubię kiedy ktoś robi jakieś wersje z bajerami typu dwie architektury na jednej płycie, a potem puszcza to w internet. Nigdy nie ma pewności co ktoś w tym obrazie majstrował.
Odpowiedz
#32
PascalHP napisał(a):Z internetu? Kopia pobrana z internetu z wykorzystaniem legalnego klucza jest legalna.


Jest to nielegalne. Instalację produktu można wykonywać wyłącznie z legalnego nośnika.
Zgodnie z polskim prawem każde pobieranie oprogramowania komercyjnego, które nie jest w ten sposób oficjalnie dystrybuowane, jest nielegalne.
Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Rozpowszechnianie bez zgody autora, tzw czysta "kopia" z sieci umieszczona tam bez zgody M$ lub obraz przesłany przez kolegę który nie ma prawa lub pisemnej zgody do rozpowszechniania kopii systemu Windows osobom trzecim, jest przestępstwem.
Możliwość instalacji z nośnika pożyczonego (legalnego) istnieje wyłącznie w sytuacji gdy posiada się pozostałe dokumenty: czyli Certyfikat z kluczem, podręcznik użytkownika oraz dowód zakupu. To nie tyle są durne zasady M$ ale ustawa o prawie autorskim chroni w tym wypadku M$ a on tylko korzysta z obowiązującego prawa.
Odpowiedz
#33
Pożyczy, pożyczy od kolegiWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#34
slawektor napisał(a):
PascalHP napisał(a):Z internetu? Kopia pobrana z internetu z wykorzystaniem legalnego klucza jest legalna.


Jest to nielegalne. Instalację produktu można wykonywać wyłącznie z legalnego nośnika.
Zgodnie z polskim prawem każde pobieranie oprogramowania komercyjnego, które nie jest w ten sposób oficjalnie dystrybuowane, jest nielegalne.
Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Rozpowszechnianie bez zgody autora, tzw czysta "kopia" z sieci umieszczona tam bez zgody M$ lub obraz przesłany przez kolegę który nie ma prawa lub pisemnej zgody do rozpowszechniania kopii systemu Windows osobom trzecim, jest przestępstwem.
Możliwość instalacji z nośnika pożyczonego (legalnego) istnieje wyłącznie w sytuacji gdy posiada się pozostałe dokumenty: czyli Certyfikat z kluczem, podręcznik użytkownika oraz dowód zakupu. To nie tyle są durne zasady M$ ale ustawa o prawie autorskim chroni w tym wypadku M$ a on tylko korzysta z obowiązującego prawa.

No ale fakt, faktem licencję na ten produkt posiadamy, zapłaciliśmy za nią - więc nie pobieramy produktu, który będziemy używać nielegalnie.
Odpowiedz
#35
Tak, tylko Zobacz co jest napisane w licencji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
A w którymś KŚ z 2011 pisze, że można pobrać, żeby sobie zainstalować z własnym kluczem. Podali jeszcze linki do obrazów, do wersji ENG.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#37
PascalHP napisał(a):No ale fakt, faktem licencję na ten produkt posiadamy, zapłaciliśmy za nią - więc nie pobieramy produktu, który będziemy używać nielegalnie.



Dokładnie, zgadzam się, a jak nie to jakiś Linux i z głowy z licencjami Microsoft bo to jakaś paranoja.
Odpowiedz
#38
tommy504 napisał(a):A w którymś KŚ z 2011 pisze, że można pobrać, żeby sobie zainstalować z własnym kluczem. Podali jeszcze linki do obrazów, do wersji ENG.

Z tego co zrozumiałem z rozmowy z konsultantem wszystko to zależy od umowy i podpisanego kontraktu oraz kanału dystrybucji. Dlatego linki z pierwszego wątku są legalne. KS pewnie podawał linki od takiego kanału dystrybucji, dlatego nie było w nich wersji pl.
Co kraj to obyczaj, a ten oddział polskiego Microsoftu też jest taki zakręcony że można odnieść wrażenie że sami nic nie wiedzą dlaczego tak jest.
Odpowiedz
#39
slawektor napisał(a):oddział polskiego Microsoftu też jest taki zakręcony że można odnieść wrażenie że sami nic nie wiedzą dlaczego tak jest.


Zapewne z łapanki ludzi zatrudnili, wiem bo tam też dzwoniłem, zamotani są co nieco. Swoją drogą za dużo paragrafów w tej licencji jest, połowa zbędnych, i ludzie się motają, takiego pingwina pobieram nawet z torrentów legal , instaluję, mam go free i z głowy, a tu same zakazy, bzdury.
Odpowiedz
#40
Tak to juz jest Tongue
Ale w innych panstwach sa te same zakazy, czy tylko w Polsce?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości