Start komputera:brak piknięcia i czarny obraz
Nie, nic takiego nie miało miejsca Smile
Dobra, to formatuje dysk. Dzieki za pomoc
Odpowiedz
kamil10506 napisał(a):Nie, nic takiego nie miało miejsca Smile
Dobra, to formatuje dysk. Dzieki za pomoc

a zapodaj plusa za pomocTongue
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
Nic nie kombinuj z tym kablem od SATA. Ja też mam jeden błąd w jednym HDD odnośnie kabla a kable mam wszystkie dobre.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Hmm, a jesli mam czasami problem z Eploratorem Windows (zawiesza sie, kiedy klikne PPM na jakas ikonke, ikonka polaczenia z internetem caly czas sie laduje) to moze miec zwiazek z tym kablem?
Odpowiedz
mi się komp restartował kiedy miałem za długi kabel usb ponad 3m podłączony do front usb. Za długi kabel, za małe napięcie dostarczała płyta główna i też się resetował. Pomogło włożenie kabla usb na tylny panel.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
Ale co to ma wspólnego z moim pytaniem? Suspicious
Odpowiedz
Jeszcze odświezę temat. Czy to ten kabel

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam wymienić? Niestety zauwazylem, ze teraz zdarzają się zwiechy komputera, więc po prostu muszę kupić nowy kabel.
Odpowiedz
Tak ten.
Mam nadzieję że nie zamierzasz kupować go przez Internet...
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Tak ten.
Mam nadzieję że nie zamierzasz kupować go przez Internet...

Miałem to samo napisać. Kamil idź do pierwszego lepszego sklepu i kup taniej i bez kosztów za przesyłkę. W zależności od miejsca sata na płycie możesz też dobrać odpowiedni kabelek. Chodzi o to że są także takie zakrzywiane o 90 stopni.

edit: A co do wymiany kabla i smart. Czy liczba błędów się zwiększa? Mi też rok temu wyskoczył 1 error w smarcie ale jak do tej pory był to pojedynczy przypadek i jest ok.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Zwiechy mogą mieć kilka powodów. Oprócz kabla równie dobrze może to być problem z pamięcią RAM (tutaj memtest powinien wyjaśnić sprawę), czy też jakieś wahania na nieprawidłowo pracującym zasilaczu. Wątpię aby sam z siebie uszkodził się kabelek SATA. Je naprawdę ciężko rozwalić, to nie to samo co stare ATA (chociaż co niektóre też były niezłe, potrafiły przetrwać "skrojenie" i zwinięcie w celu poprawy cyrkulacji powietrza).

EDIT:
Sorki, zgubiłem wątek. Przeczytałem poprzednią stronę - skoro są problemy raportowane na SMART, to faktycznie warto to sprawdzić i wymienić.
Odpowiedz
Kupię w pobliskim sklepie komputerowym Smile
Wieczorem dam nowy wykaz SMART.
Hmm, z tym RAM to mozesz miec racje Lukas. Musze sprawdzic je.
Mialem taki dziwny przypadek, ze chcialem dolozyc kosc RAM (ten sam model) i wlozylem go w trzeci kanał (wejscie), tak aby 3 kosci byly po koleji i wtedy komputer nie chcial odpalic. Dopiero kiedy wlozylem kosc w 4 kanał, komputer zaczął dzialać.
Czy to moze być wina uszkodzenia płyty głownej?
Dodam, ze wszystkie trzy kosci to ten sam model.
Odpowiedz
kamil10506 napisał(a):Mialem taki dziwny przypadek, ze chcialem dolozyc kosc RAM (ten sam model) i wlozylem go w trzeci kanał (wejscie), tak aby 3 kosci byly po koleji i wtedy komputer nie chcial odpalic. Dopiero kiedy wlozylem kosc w 4 kanał, komputer zaczął dzialać.
Czy to moze być wina uszkodzenia płyty głownej?


Możliwe, że pamięci muszą być odpowiednio umieszczane w slotach. Na ogół płyty główne nie lubią kombinacji z 3 kościami. To się chyba zaczęło od AMD i linii K8 (Athlon 64), a przynajmniej wtedy po raz pierwszy się z tym spotkałem. Instrukcja do płyty głównej powinna wyraźnie opisywać jakie mogą być kombinacje umieszczania pamięci.
Odpowiedz
Ja mam wlasnie platformę AMD 64 X2 Tongue
W wolnym czasie przeczytam instrukcję.

Czy lepiej dokupic jeszcze jedna kosc RAM, czy niech juz zostanie tak, jak jest?
Odpowiedz
Najpierw przeczytaj instrukcję do płyty głównej... Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Dobrze, poczytam Smile

Co do memtestu: mozna go wykonac przy wlozonych wszystkich kosciach, czy trzeba testowac kosci pojedynczo?
Chodzi mi przede wszystkim o to,czy bedzie w stanie wykonac test bez zadnych przeszkod.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości