Start komputera:brak piknięcia i czarny obraz
#61
Kup Kamilu też sprężone powietrze i pod ciśnieniem wydmuchasz wszystko, są dostępne mniejsze i większe pojemności, super sprawa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zerknij.
Odpowiedz
#62
Andrzej, mialem tez zamiar go uzyc, ale powietrze niego wylecialo, bo za dlugo lezalo Tongue
Ja nie mam sily sie z tym meczyc, bo raz jestem niedoswoadczony, a dwa co za tym idzie, moge cos spieprzyc.
W poniedzialek zanosze do komputronika, moze cos pomoga. Poprosze tez, zeby nalozyli nowa paste na procek i plyte.
Odpowiedz
#63
Jeżeli nie będziesz ryzykował to niczego się w życiu nie nauczysz Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#64
Na płycie niech na radiaor który ją chłodzi założą wiatraczek, bo jest on pasywny, zawsze będzię chłodniej na niej, to niech go też już "odkurzą" w środku z kurzu.


Dodano: 21 sie 2011 00:07

Eru napisał(a):Jeżeli nie będziesz ryzykował to niczego się w życiu nie nauczysz


Prawda, dasz radę, po co się tam nosić z kompem.
Odpowiedz
#65
Ja z chcecia bede ryzykowal, ale na wlasnym komputerze Tongue

Andrzej, boje sie, ze jak doloze wiatrak to moj pseudo-zasilacz tego nie wytrzyma Tongue
Odpowiedz
#66
kamil10506 napisał(a):boje sie, ze jak doloze wiatrak to moj pseudo-zasilacz tego nie wytrzyma


Da radę, spokojnie, taki pipsztak to praktycznie nic prądu nie pobiera.
Odpowiedz
#67
Dzięki Andrzej Smile
To do jutra, idę lulu.


Dodano: 21 sie 2011 10:33

Wlasnie czytalem opinie na temat Komputronika: niezbyt dobre, jesli chodzi o serwis. Czy mozecie mi polecic jakis serwis w Poznaniu? No chyba, ze ktos ma mile wspomnienia dotyczace komputronika, to zaryzykuje Wink
Odpowiedz
#68
a co kupujesz?
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#69
Na razie nie kupuje nic, chce zeby zdiagnozowali moj komputer.
Odpowiedz
#70
kamil10506 napisał(a):Na razie nie kupuje nic, chce zeby zdiagnozowali moj komputer.

zrobiłbym to za darmo jeśli miałbym przed sobą Twoj sprzęt Smile
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#71
Spoko, nie dam sobie wcisnąć. Kiedy ten komputer był kupowany, miałem... 9 lat...
No i to nie ja wybieralem zasilacz Grin
Odpowiedz
#72
Eru napisał(a):Jeżeli nie będziesz ryzykował to niczego się w życiu nie nauczysz Tongue

Święte słowa.

Może być tak, że np. płyta podupada, ale jeszcze działa. Miałem takie przypadki.

Jakbyś mieszkał niedaleko to też bym ci to sprawdził z czystej ciekawości co jest graneGrin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#73
Dzieki Tomek, odi Grin

Tomek, ja juz mowilem, ze z checia bede ryzykowal na moim komputerze... Bede na nim robil wszystko, czego sie boje robic na wspolnym.
Odpowiedz
#74
61 na mostku bez stresu na starcie, jest stanowczo za dużo. Płyta jest z chipsetem NVIDIA® nForce 560, za bardzo grzeje się radiator. U Gigabyte jak temperatura przekroczy 75 stopnikomp się wyłącza sam automatycznie.
Wymień standardowy radiator na większy , lepiej odprowadzający ciepło. Lub jeżeli płyta na gwarancji to go chociaż przesmaruj, bez śladów demontażu.
PS. Trzeba mieć oryginalny cooler na mostek bez śladów demontażu, żeby nie przepadła gwarancja.
Jeśli nie jest na gwarancji można wymienić choćby na radiator zelmana za 18,90 zł, niedrogi a dobry.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#75
Masz "budę" z możliwością zamontowania wiatraka wyciągowego? To zainstaluj go. Obniży to temp. w budzie dość sporo. U góry/przeważnie pod zasilaczem takie dziurki z 4 otworami na wkręty.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#76
Tommy, mam wiatraczek u góry z tyłu Tongue
Pewnie płyta główna pada, nie pamiętam, żeby były takie tempreratury...
Odpowiedz
#77
Jeśli Twój tata włączył kompa niedługo po Tobie, to można myśleć że miał jeszcze za gorąco więc nie chciał zaskoczyć. Jeślichciał włączyć więcej jak po 15, 20 minutach, i nie chciał zaskoczyć to można myśleć że to jednak nie wina temperatury.
Odpowiedz
#78
On włączył po maks. 10 min...
Hmm, po prostu muszę założyć wiatraczek na mostek i wtedy się zobaczy.
Odpowiedz
#79
@KaMiL jak masz długo ten komputer, to na pewno kłania się wymiana wszystkich past na mostku/mostkach też. Grafika i CPU. Więcej tam chyba nic nie ma. Pasty/smarowidła do chłodzenia tracą swoje wartości po ok. 5 latach (np. Arctic ma tyle gwarancji), nie mówiąć o zwykłych pastach i tych "ala" srebrnych. Pisał chyba @zord o tym wyżej.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#80
Tomek, kompa mam ok 4,5 roku, a pasta np. na procku (AMD 64 X2 4200) jest fabryczna, nie wymieniana. W ogole nowe pasty nie bylu nakladane. Trzeba to w koncu zrobic.

A propo, jesli moge. Juz dosyc dawno temu bawilem sie w krecenie mojej karty graficznej. Standardowo ma 730MHz, ale po podkreceniu (nic wielkiego, 30MHz za pomoca narzedzia ATI) nagle taktowanie spadlo do 300MHz. No i teraz jak przywrocic standardowe taktowanie? Bo tak to zawsze musze podkrecac do 730MHz, kiedy chce zagrac w cos. Czy moze karta automatycznie zmniejsza taktowanie, a kiedy potrzebuje to zmniejsza?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości