Start komputera:brak piknięcia i czarny obraz
#41
kamil10506
mierzyłes miernikiem Tongue
Odpowiedz
#42
Nie Grin
Dobra, mozna powiedziec, ze nie sprawdzalem napiecia. Patrzylem tylko w AIDA64 :p
Odpowiedz
#43
Kupując nowy zestaw, zasilacz się kupuje na końcu, bo trzeba dobrać i mocowo i końcówkowo, czy pociągnie wszystko i czy np. wtyczki będą pasować do zasilania kart graficznych (jak 2 lub więcej).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#44
ja już od kilku lat jak kupuje zasilacz to:
-musi mieć 5 lat gwary
-świetnie trzymać napięcia
-efektywnośćpowyżej 80%
-zapas mocy ma wystarczyć na dwie pełne modernizacje pc
-cisza

jako dodatek:
-modularność (z punktu widzenia na wygodę użytkowania )

Możę na początku wydajemy troche wiecejkaski, ale z biegiem lat wszystko się zwraca. Gwarancja, efektywność=koszty,zapas mocy=koszty,napięcia=bezpieczeństwo.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#45
bardok206 napisał(a):ja już od kilku lat jak kupuje zasilacz to:
-musi mieć 5 lat gwary
-świetnie trzymać napięcia
-efektywnośćpowyżej 80%
-zapas mocy ma wystarczyć na dwie pełne modernizacje pc
-cisza

jako dodatek:
-modularność (z punktu widzenia na wygodę użytkowania )

Możę na początku wydajemy troche wiecejkaski, ale z biegiem lat wszystko się zwraca. Gwarancja, efektywność=koszty,zapas mocy=koszty,napięcia=bezpieczeństwo.
Więc kup bequiet l7 530W, jedynie nie jest modularny


Co do autora wątku. A weź pożycz od kogoś jakiś zasilacz i sprawdź. A najlepiej kup markowy, ostatnio bardzo popularny w polsce XFX.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#46
Ekhm, jakby to powiedzieć :crazy: Kolega informatyk przyszedł i włączyłem komputer, bo prosił. Komputer... się normalnie włączył!
WTF??
Czego to może być wina, że raz działa, a raz nie?
Odpowiedz
#47
Ja to po tylu cyrkach ze swoim powiem iż zasilacz to podstawa. Jeśli komp ma trochę lat i często był odłączony (całkowicie) od prądu może siadać bateria na płycie głównej - objawy to reset ustawień np. Jeśli w całym kompie kondensatory są w porządku, sprawdza się ram memtestem, a później to już w większości zasilacz. Ja kiedyś na zasilacz wydałem ładne ponad 300 zł, a to była kasa w porównaniu do sprzętu. Teraz dobre zasilacze zaczynają się od 150 zł, więc nie ma co oszczędzać - przynajmniej cisza, spokój, dobre napięcia oraz możliwość rozbudowy w przyszłości.

Możesz mieć tak jak mój - jeszcze nie ustaliłem co z nim jest. Aby komputer się włączył trza go na 2-3 minuty odłączyć od zasilania, dosłownie! Potem startuje normalnie i nic nie szwankuje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#48
Komputer rzadko jest odlaczany od pradu. Kondesatory nie sa ani wypukle, ani nic sie z nich nie wylewa. A pamiec niedlugo sprawdze Smile
Na poczatek jednak zresetuje ustawienia BIOS
Odpowiedz
#49
Bez wymiany zasilacza na inny pewny (przynajmniej pożyczony) moim zdaniem nie warto szukać dalej.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#50
Najpierw sprawdze RAM Smile
Odpowiedz
#51
Jak dożyję do jutro/pojutrze, to wam coś opowiem, dotyczy zasilacza.Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#52
A masz zamiar pójść sobie do góry? Grin
Odpowiedz
#53
ja też coś powiem, taka moja mała lektura

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#54
Dzieki =) Przyda sie
Odpowiedz
#55
Komputer znowu odpalił :crazy:
Czy to możliwe, że to wina zasilacza, skoro komputer odpala?...


Dodano: 20 sie 2011 22:30

Sprawdzilem temp. za pomoca AIDA64. Prawie wszystko w normie, oprocz...no wlasnie: w Aida MCP to plyta glowna, a dokladniej mostek polnocny, nie? Tuz po starcie komputera (i po dniu przerwy, czyli to maksymalnie najnizsza temp.) ma 61st...
Czy to normalna temp?

Plyta to GIGABYTE GA-M56S-S3
Odpowiedz
#56
Zajrzyj do BIOS-u, tam są trochę bardziej wiarygodne informacje.
A temperatura za wysoka moim zdaniem.
Odpowiedz
#57
kamil10506 napisał(a):Komputer znowu odpalił :crazy:
Czy to możliwe, że to wina zasilacza, skoro komputer odpala?...


Dodano: 20 sie 2011 22:30

Sprawdzilem temp. za pomoca AIDA64. Prawie wszystko w normie, oprocz...no wlasnie: w Aida MCP to plyta glowna, a dokladniej mostek polnocny, nie? Tuz po starcie komputera (i po dniu przerwy, czyli to maksymalnie najnizsza temp.) ma 61st...
Czy to normalna temp?

Plyta to GIGABYTE GA-M56S-S3

sprawdź inny ale PEWNY zasilacz a bedziesz wiedział na 150%
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#58
Nie mam skąd wziąć. Mi chodzi teraz o temperaturę płyty, czy jest dobra...
Odpowiedz
#59
Myślę, że temperatura jest ok., te chipsety mocniej się grzeją, ale przeczytaj tu Kamil, podobny problem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#60
Dzięki Andrze. Jak zawsze pomocny Smile
Niby temperatura nie jest niepokojaca, ale trzeba zwrocic uwage iz caly komputer byl dokladnie czyszczony pedzelkiem, jest bez bocznej scianki i od 24h nie byl wlaczany... I nie pamietam, zeby miala taka temperatute. Moze po prostu juz zapomnialem.
No nic, naloze chyba paste albo od razu wentylatorek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości