Start komputera:brak piknięcia i czarny obraz
#81
Prawdopodobnie masz auto 2D/3D, jak potrzebuje to zwiększa, jak nie to jest 2D - mniejsze takty. Ja też mam ATI i tak właśnie jest. Wszystko idzie zaobserwować w panelu ATI, jak np. odpalasz grę, demo.

No ale te pasty to by pasowało wymienić. Za 20-30PLN kupisz np. wspomniany Arctic, teraz jest już MX-3 i trzeba było by to odświeżyć. Tylko nie rób sam jak nie masz pojęciaWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#82
O, dzieki Tommy za info. Jaka powinna miec temp. grafika podczas wysilku? Moja ma ok 70st. Mogloby byc chyba troche mniej... Inna sprawa, ze wiatrak na moim Asusie zbyt dobry nie jest...
Odpowiedz
#83
Zależy jaka grafika. Czyściłeś w ogóle kiedyśpowietrzem sprężonym radiator na niej? Duży jest? Nie ma jednakowego lekarstwa, nie wiem co to za sprzęt.

A tak to podpowiem tobie i reszcie że np. wszelakie pasty z radiatorów/chłodzeń/procesorów to usuwać wacik do ucha+kilka kropel benzyny ekstrakcyjnej (2-4) Wink Pastę się nakłada max 1/3 powierzchni smarowanego elementu, cienką warstwą, od środka, kierunek kołowy.

Oj, chyba trzeba będzie zrobić osobny dział, porady komputeroweGrin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#84
tommy504 napisał(a):Oj, chyba trzeba będzie zrobić osobny dział, porady komputerowe Grin

Dobra myśl.
Oczywiście, że czyściłem I powietrzem i pędzelkiek i wacikami do uszu Wink
No ale tylko powierzchownie, tzn jej nie wyciągałem. Radiatora też.
Odpowiedz
#85
@tommy504
Racja.
I trzeba zakładać pastę na podzespołach jak są całkiem zimne.
Odpowiedz
#86
kamil10506 napisał(a):(...)
Sprawdzilem temp. za pomoca AIDA64. Prawie wszystko w normie, oprocz...no wlasnie: w Aida MCP to plyta glowna, a dokladniej mostek polnocny, nie? Tuz po starcie komputera (i po dniu przerwy, czyli to maksymalnie najnizsza temp.) ma 61st...
Czy to normalna temp?

Plyta to GIGABYTE GA-M56S-S3

Przy tych płytach o ile mnie pamięć nie myli była jakaś usterka z koszykiem procesora.
Żeby się nie rozpisywać - "zapinając" na procesorze radiator z wentylatorem odkształcała się płyta główna/plastykowy koszyk na płycie. Powodowało to nierównoległy docisk radiatora do powierzchni procesora, nawet po nałożeniu pasty termo, skutkowało to podwyższoną temperatura jednostki centralnej oraz jej regularnym wzrostem nawet do temperatur rzedu ponad 70st. C.
Rozwiązanie: zmiana koszyka plastykowego na metalowy.

kamil10506 napisał(a):Ja z chcecia bede ryzykowal, ale na wlasnym komputerze :P

Andrzej, boje sie, ze jak doloze wiatrak to moj pseudo-zasilacz tego nie wytrzyma :P

Akurat jakiś czas temu sprawdzałem jak to wygląda - standardowy wentylator potrzebuje ok 10-30mA przy max. obrotach to daje w przybliżeniu jakieś 3-5W.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#87
Creer, dzięki za pomocne informacje. Komputer znowu nie chce się włączyć...
Jestem pewny, że to płyta główna.
Odpowiedz
#88
Ja to mówiłem od początku Smile
Obiecałem tez coś o zasilaczach i wentylatorach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#89
Mam jeszcze pytanko.
Otoz chce zrobic format dysku, ale tak sie zastanawiam: moze lepiej przez formatem wymienic ten kabel od dysku, czy nie trzeba?
Odpowiedz
#90
Zgubiłem wątek...co ma do tego kabel od dysku? Kabel zasilający molex/sata ?
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#91
odi napisał(a):co ma do tego kabel od dysku? Kabel zasilający molex/sata ?

Były drobne problemy z transferem danych. Gdzieś na forum jest raport S.M.A.R.T. dysku Kamila.
Odpowiedz
#92
No jest jakiś problem z transferem danych i trzeba wymienić kabelek łączący dysk z płytą, tak jak pisze Geniu
I mi chodzi tylko o to, czy przed instalacją systemu lepiej nie wymienić ten kabelek. Chyba, że to nie ma znaczenia Tongue

Prosiłem o analizę S.M.A.R.T na hotfix, nie jest dobrze Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#93
Problem z transferem? Zawiesza Ci się dysk? Kabel ATA czy SATA? Znaczenia nie ma dużego chociaż jeśłi są jakieś problemy to wymień aby nie zawiesiło się podczas instalacji.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#94
Kabel ATA (chyba Tongue )
Nie zawiesza mi się dysk...
Odpowiedz
#95
Chyba ATA, hm....taki szeroki do starszych dysków? Czy wąski do nowych dysków SATA? Jeśli do starszych jeśli masz kabel 40 żyłowy dobrze by wymienić na 80 żyłowy.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#96
Ja nie wiem człowieku, co Ty do mnie mówisz Tongue
Odpowiedz
#97
Masz dysk z taką szeroką taśmą co łączy płytę główną z dyskiem czy taki kabelek z reguły czerwony i cienki?
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#98
Jaka masz taśmę przy dysku:

1. ATA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
2. SATA:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#99
Mój dysk ma interfejs SATA, więc kabel to SATA
Odpowiedz
Więc nie sądzę aby coś było z kablem. Możesz instalować jeśli się nic z dyskiem nie dzieje. A miałeś blue screeny z powodu zawieszenia dysku? Albo zatrzymał Ci sie kiedyś obraz i musiałeś zresetować kompa?
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości