komp z Comodo Firewall niewidoczny w sieci domowej
#1
Witam.
Posiadam 3 komputery z W7 x64 podłączone kablem do swicha, wszystko dziala bez problemu do momentu gdy na jednym z komputerow zainstaluje CF, wtedy na inych komputerach nie widac w sieci kompa z zainstalowanym CF. Próbowałem np w opcji reguły zabezpieczen sieci wykasowac wszystkie reguły globalne, w kreatorze ukrywania portów zaznaczałem pierwszą opcjie z istniejacych sieci mialem do wyboru petle zwrotna niestety nic nie pomogło dalej nie widac w sieci komputera. Zielony jestem w temacie prosze o pomocSmiley Pozdrawiam i z góry dzieki.
Odpowiedz
#2
Nie znam Comodo i jego ustawień, ale jedną z funkcji wielu zapór jest blokowanie/zezwalanie na współdzielenie plików i drukarek...jeśli jest włączone, komputer może być niewidoczny. Musi być taka opcja/ustawienie a poza tym może jest coś co nazywa się w stylu "ukrywanie komputera w sieci"...sprawdź to u siebie. Poza tym zasadnicze pytanie...czy naprawdę musi być Comodo? To zapora, która może sprawić trochę kłopotów we właściwej konfiguracji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozwiąże Twój problem z Comodo?
Odpowiedz
#4
sprawdzalem juz te opcje... Nie musi byc comodo ale z darmowych na w7 x64 to jedno z najlepszych rozwiązań bo jest firewall, defense i sandbox. A co bys proponowal ? zastanawialem sie juz npna onlinearmor i sandboxie ale w wersji free sa tam jakies ograniczenia i ta pisakownica chyba dziala na zasadzie manualnym dodawaniu bez trybu auto ?
ktostam napisał(a):Może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozwiąże Twój problem z Comodo?

dzieki ale juz wczesniej to czytalem i nie pomoglo Smile
Odpowiedz
#5
Możesz sprawdzić również

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który również posiada natywną obsługę x64, bardzo dobry firewall i niezły HIPS. Jeżeli masz już zainstalowany AV, to OSS powinien go wykryć i zainstaluje jedynie moduły FW i HIPS.
Sandboxem w Comodo bym się nie sugerował, bo tak naprawdę ta funkcja nakłada jedynie restrykcje na aplikacje a nie zapewnia pełnej wirtualizacji tak jak SBIE.
Odpowiedz
#6
czyli sandboxie free jest lepszy od tego w comodo ? Automatycznie sam nic nie dodaje ?
Odpowiedz
#7
jest to ręczna piaskownica która naprawdę świetnie się spisuje,dodatkowo jest nieodczuwalna w systemie..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#8
Ale najlepiej kupić pełną wersje, bo we Free mozna chyba uruchamiac tylko jeden program na raz i tylko z poziomu programu, nie przez PPM.
Odpowiedz
#9
kamil10506 napisał(a):tylko jeden program na raz i tylko z poziomu programu
Facepalm
Ilość programów jest nieograniczona - ilość piaskownic jaką możesz mieć uruchomioną na raz jest limitowana do 1 Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10
czyli nie jest tak zle szkoda ztylko ze nie ma trybu automatycznego w wersji free, ale poza komodo to chyba najlepsze rozwiazanie z darmowych piaskownic na w7 x64...
A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?
Odpowiedz
#11
Eru napisał(a):Ilość programów jest nieograniczona - ilość piaskownic jaką możesz mieć uruchomioną na raz jest limitowana do 1 Tongue


To sorry za wprowadzenie w błąd. Ale facepalm musiał być, nie?
Odpowiedz
#12
stromba napisał(a):A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?

W przypadku kiedy masz zainstalowany inny FW niż systemowy, to zapora Windows powinna zostać wyłączona, więc nie ma znaczenia jak ją ustawisz.
Odpowiedz
#13
Jeśli zainstalujesz jakąkolwiek zaporę, to powinna ona automatycznie wyłączyć systemową, jeśli jest potrzeba.
Odpowiedz
#14
no i po instalacji CF wyłączona jest zapora windows tylko wtedy jak pisalem przy roznych ustawieniach CF nie widac kompa w sieci a gdy dodatkowo włączę zapore W7 czesciowo czyli opcje pierwsza tylko dla lokalizacji sieci domowej lub firmowej wszystko dziala:/
Odpowiedz
#15
ktostam napisał(a):
stromba napisał(a):A wracajac do mojego problemu z Comodo to jezeli dodatkowo w zaporze windows włączę opcje sieci domowe lub firmowe to wszystko działa jak powinno tylko czy tak to moze byc ustawione z comodo firewallem ?

W przypadku kiedy masz zainstalowany inny FW niż systemowy, to zapora Windows powinna zostać wyłączona, więc nie ma znaczenia jak ją ustawisz.


Hmm... też tak myślałem, ale vlk z avasta wypowiadał się kiedyś w tej kwestii na forum, że to nie prawda. Oni na przykład wraz z Microsoftem zalecają pozostawienie obu firewalli włączonych.
Odpowiedz
#16
stromba napisał(a):czyli sandboxie free jest lepszy od tego w comodo ? Automatycznie sam nic nie dodaje ?

Sandboxie jako jedyny program posiada pełną i równie skuteczną wirualizacje na x64 co w x32 Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości