WebGuard ??
#1
witam mam taki problem
część systemu aviry, "podprogram" WebGuard ogranicza mi łacznosc.
dokładnie mowiac gry sciagam jakis plik np z ftp czy rapida łacze pozwala mi na sciaganie z predkoscia 70 KB/s a mimo to przegladarka odbiera (pokazuje) okolo 35 KB.
sprawdziłem pewnymi programami do takich rzeczy i okazało sie ze łacze wykorzystywane jest na max (tak tez pokazuje firewall aviry) tylko ze WebGuard przekazyje przegladarce lub klientowi poczty tylko czesc łacza
po odinstalowaniu pakietu i zainstalowaniu ale juz bez felernego programu wszystko jest oki
moje pytanie czy mimo ze programy pokazuja mi mniejsza predkosc z jaka pobieraja pliki ich faktyczne wykorzystanie łacza jest wieksza?
czy mozna tak skonfigurowac WebGuard by nie ograniczał predkosci?
czy pakiet bez zainstalowanego WebGuard nadal bedzie chronił przez wirusami i reszta syfu z www?
pozdro
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
dzienki za odp
ale czy napewno nie spowalnia ?? według mojich krótkich ogledzin jednak tak. skanowałem programem
Kod:
NetLimiter 2 Pro
i wyraznie wykazał ze WebGuard pobiera z sieci 70 KB a oddaje 40KB
dodatkowo konfiguracja tego pakietu dla np klienta poczty jest chyba nie mozliwa tam jest za duzo rozszezen z czego czesc moze jednak zawierac co nieco syfu
Odpowiedz
#4
Ja ściągałem te same pliki z włączonym i później z wyłączonym WebGuardem, iCZAS ściągania tego samego pliku przy włączonym WebGuardzie był minimalnie krótszy niż przy wyłączonym .
Moduł WebGuard pojawił się dopiero niedawno od v.8 tylko w wersjach płatnych Aviry i można go według mnie odznaczyć w czasie instalacji programu ,bowiem i tak główną ochronę przed wirusami w czasie rzeczywistymstanowi moduł AntiVir Guard ,ale to według uznania .
Odpowiedz
#5
lis vitalis napisał(a):Moduł WebGuard pojawił się dopiero niedawno od v.8 tylko w wersjach płatnych Aviry i można go według mnie odznaczyć w czasie instalacji programu ,bowiem i tak główną ochronę przed wirusami w czasie rzeczywistymstanowi moduł AntiVir Guard ,ale to według uznania .


Ja mam troche odmienne zdanie w tej sprawie. Wedlug mne wlasnie dla tego modulu ktorym jest WebGuard, warto wydac troche $ na wersje Premium Aviry. Wiele razy modul ten ostrzegal mnie przy wchodzeniu na niby normalne strony i blokowal do nich dostep (np strona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Ponadto gdy masz wlaczonego WebGuard''a to transfery wskazuja na polowe Twojej aktualnej predkosci lacza, poniewaz pliki w tym samym czasie sa nim skanowane. W rzeczywistosci wyglada to tak ze czas sciagania jest taki sam jak przy braku WG, tylko mylne wskazania menedzerow pobierania plikow moga wprowadzac w blad.

Przykladowo u mnie w Operze, sciagam plik z polowa predkosci rzeczywistej mojego lacza do momentu az menedzer pobierania wskaze ze pobrano juz ~50-56% (roznie), wtedy transfer "dostaje kopa" i w 2 sec dochodzi do 100%.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem taka ochrona trochę nie ma sensu - i tak Guard skanuje wszystkie nowe czy używane pliki więc wychwytuje śmieci pobrane ze stron. WebGuard zapewnia nam po prostu profilaktykę (skanuje zanim coś znajdzie się u nas) - mam Premium i wyłączony ten moduł, dla mnie taki dodatek jest zbędny.
Odpowiedz
#7
ja sobie odinstalowałem ten dodatek ale jesli zaplaciłem za cały pakiet to chciałem go urzywac ale np pobierajac cos z sieci z ftp, p2m lub p2p nie wiadomo jak jest z czasem pobierania
sprawdze to moze dzisiaj
Odpowiedz
#8
stojank1 napisał(a):ja sobie odinstalowałem ten dodatek ale jesli zaplaciłem za cały pakiet to chciałem go urzywac ale np pobierajac cos z sieci z ftp, p2m lub p2p nie wiadomo jak jest z czasem pobierania
sprawdze to moze dzisiaj


Jesli go wylaczysz to oprocz ochrony MailGuard (o ile masz ja wlaczona), oraz automatycznych aktualizacji, nic nie odroznia Twojego pakietu Premium od wersji darmowej Personal.
Jaki wiec byl sens wydawania kasy na wersje Premium?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Cytat:
(...) oraz automatycznych aktualizacji, nic nie odroznia Twojego pakietu Premium od wersji darmowej Personal.


Przecież automatyczne aktualizacje są w Personal, z tą różnicą, że raz na 24h. Można też takzrobić, że Avira Personal będzie się aktualizowała co kilka godzin. Więc nie ma różnicy w AA (automatycznych aktualizacjach) pomiędzy wersjami platnymi i bezplatną.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
oprucz anty spaywera , braku reklam, szybszych aktualizacji, a w wersji SS firewala, anty spama (ktorego nie wiem jak urzywac :p ) i paru innych rzeczy ;]
Odpowiedz
#11
Plati napisał(a):
Cytat:
(...) oraz automatycznych aktualizacji, nic nie odroznia Twojego pakietu Premium od wersji darmowej Personal.


Przecież automatyczne aktualizacje są w Personal, z tą różnicą, że raz na 24h. Można też takzrobić, że Avira Personal będzie się aktualizowała co kilka godzin. Więc nie ma różnicy w AA (automatycznych aktualizacjach) pomiędzy wersjami platnymi i bezplatną.

Dzieki za informacje, zapomnialem jeszcze we wczesniejszym moim poscie dodac o pojawiajacych sie podczas aktualizacji w wersji Personal reklam.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
o kurka pobranie pakietu openoffice z zainstalowanym WebGuard i bez faktycznie trwa tyle samo
sprawdziłem!!
tylko jak jest z torrentami i p2m??
Odpowiedz
#13
stojank1 napisał(a):o kurka pobranie pakietu openoffice z zainstalowanym WebGuard i bez faktycznie trwa tyle samo
sprawdziłem!!
tylko jak jest z torrentami i p2m??


Wydaje mi sie ze WebGuard skanuje tylko pliki pobierane przez port 80 czyli przez port przegladarki. Z torrentami powinno pokazywac normalnie bo nie sa one przepuszczane w trakcie sciagania przez WG.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
i to tez jest prawdą ;]
Odpowiedz
#15
Z tego co rozumiem, to WebGuard w wersji Premium jest skanerem HTTP w czasie rzeczywistym z możliwością rozłączania połączeń w przypadku wejścia na zawirusowaną stronę. To taka ochrona z wyprzedzeniem. Czy to oznacza, że sam Guard nie skanuje stron, bo wydaje mi się, że jest minimalne zwalnianie otwieranych stron a więc ich filtrowanie?
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):Z tego co rozumiem, to WebGuard w wersji Premium jest skanerem HTTP w czasie rzeczywistym z możliwością rozłączania połączeń w przypadku wejścia na zawirusowaną stronę. To taka ochrona z wyprzedzeniem. Czy to oznacza, że sam Guard nie skanuje stron, bo wydaje mi się, że jest minimalne zwalnianie otwieranych stron a więc ich filtrowanie?


Dokladnie tak. W przypadku wejscia na strone z wirusem pojawia sie zamiast strony komunikat:
np. po wejsciu na strone

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kod:
Access to the data has been denied!
Warning: A virus or unwanted program has been found in the HTTP Data.

Requested URL:     http://znanipolacy.pl/
Information:     Contains recognition pattern of the HTML/Crypted.Gen HTML script virus


Generated by AntiVir WebGuard 8.0.15.0, AVE 8.1.1.23, VDF 7.0.6.74


of coz wszystko ladnie sformatowane Wink

WebGuard jest od stron i portu 80, Guard jest od plikow zapisanych na dysku/-ach.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Creer napisał(a):WebGuard jest od stron i portu 80, Guard jest od plikow zapisanych na dysku/-ach.


Ciekawe jest jednak to, że gdy podczas surfowania po necie, mój komputer został zaatakowany dwukrotnie przez malwareGuard zaproponował opcję "Deny", której nie ma w konfiguracji AntiVira Free. Wirus został zablokowany, tak jakby przed zapisem na dysk, choć lokalizacja wskazywała na folder Firefoxa.
Odpowiedz
#18
Jurek napisał(a):Ciekawe jest jednak to, że gdy podczas surfowania po necie, mój komputer został zaatakowany dwukrotnie przez malwareGuard zaproponował opcję "Deny", której nie ma w konfiguracji AntiVira Free. Wirus został zablokowany, tak jakby przed zapisem na dysk, choć lokalizacja wskazywała na folder Firefoxa.


Z tego co napisales wynika ze ten plik z malware zostal zapisany na dysku i dopiero wtedy silnik Aviry mogl go wykryc.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
kiedys pamietam miałem chyba jeszcze avire 6 free i chciałem wejsc na jakas strone to mi ja zablokowała .
takich wypatkow miałem chyba z 3 lub 5 free tez jest rewelacyjnym antyvirem
Odpowiedz
#20
Znalazlem na Wilders taki post apropos skanowania stron HTTP:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cały watek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości