Router do 150 zł (+/-)
#1
WitamSmile

W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy router za ok.150 zł (oczywiście trochę mogę dopłacić jeżeli będzie taka potrzeba). Posiada internet 20Mb/s od Netii (łącze prawdopodobnie z TP). Aktualnie dostęp do internetu mają:

*komputer stacjonarny (po kablu - Ethernet)
*komputer stacjonarny (Wi-Fi - pokój obok routera)
*laptop (Wi-Fi)
*smartphone Samsung Galaxy SII
*telefon (VoIP)

Najbardziej zależy mi na maksymalnym wykorzystaniu mojego łącza (prędkości pobierania) oraz na mocnym sygnale (dom 200m/2). Nie chcę też, aby router nadmiernie się nagrzewał. Interesują mnie routery pracujące w standardzie N (najlepszy). Zastanawiałem się nad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czekam na Wasze propozycjeTongue
Odpowiedz
#2
Scythee napisał(a):*telefon (VoIP)


Nie musisz mieć w takim razie routera ADSL z obsługą VoIP?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Eru napisał(a):
Scythee napisał(a):*telefon (VoIP)

Nie musisz mieć w takim razie routera ADSL z obsługą VoIP?


Przepraszam, źle się wyraziłem. Mam osobny modem VoIP (z firmy Linksys), który po prosty jest podłączony z routerem za pomocą kabla Ethernet. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Odpowiedz
#4
W takim razie brałbym ten router który sam proponowałeś Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Poszperałem jeszcze trochę w internecie i jednak biorę ten router. Drugi komputer, tj. stacjonarny będzie łączył się z routerem za pomocą karty sieciowej USB TP-Link TL-WN321G . Z końcówki "G" w nazwie wynoszę, że pracuje on w standardzie G, router zaś pracuje w standardzie N. I teraz nasuwa mi się pytanie, czy będę musiał zmieniać adapter USB, aby ten drugi komputer również miał szybki, bezprzewodowy internet? Jeżeli będę musiał zmienić, to co sądzicie o tej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

BTW:
TP-Link ma gwarancję Door-To-Door?
Odpowiedz
#6
WiFi będzie w standardzie N - ale odbiornik jako, że korzysta ze standardu G to będzie ograniczony przez limity tego standardu - więc jeżeli prędkość twojego łącza będzie większa niż 54 Mb/s to wtedy należałoby wymienić odbiornik - ale przy obecnej prędkości twojego łącza jest to nieopłacalneWink

Co do gwarancji to chyba tak - ja na pudełku od swojego Routera: TP-LINK TL-WR740N mam naklejkę: 2 Lata gwarancji OD DRZWI DO DRZWI i info o importerze Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Routery TP link nie potrzebują żadnej gwarancji. Chińszczyzna jak wszystko teraz, ale mi się przez 2 lata nie zawiesił nawet raz a mam jakiś budżetowy model.
Odpowiedz
#8
Powiem tak ja na Tp-link mam w standardzie G max. 2,5 MB/s więc cudów nie ma, a łącze 40/10 Mbit i czasami się marnuje, choć mnie ratuje to iż łącze dzielone na 5 osób to raczej mało kto zapcha całość dzięki temu. Bierz już z N bo później szkoda ograniczać się przez za słaby router.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Powiem tak. Rok temu zmieniłem łącze na 24 Mbit. Łączyłem się bezprzewodowo z netem za pomocą routera Linksys, który pracował w standardzie G. Robiłem testy, i realna prędkość, jaką dało się uzyskać podczas pracy tylko 1 kompa, to jakieś max 14 Mbit. Po zmianie routera na takiego, który jest działa w standardzie N, mogę się cieszyć już maksymalną prędkością mojego łącza.

To nie jest tak, że jak masz napisane te 54 Mbit w G, to Ci on to wykorzysta. Takie rzeczy to tylko w warunkach laboratoryjnych, gdzie nie ma żadnych przeszkód terenowych, czy innych urządzeń, które mogłyby zakłócić transmisję danych.

I np. mój obecny router działa w N, ale jego rzeczywista wydajność w warunkach domowych, to jakoś ponad 55 Mbit. Tak przynajmniej wynikało z testów przeprowadzonych na jednym portalu. Od września będę miał internet o prędkości 50 Mbit dzień / 100 noc. Podejrzewam, że dużo możliwości łącza będzie się marnowało, ale to mi nie przeszkadzaSmile

Reasumując. Nie opyla się kupować niczego, co nie obsługuje standardu N.
Vences
Odpowiedz
#10
prz3m3k napisał(a):To nie jest tak, że jak masz napisane te 54 Mbit w G, to Ci on to wykorzysta.

To jest wiadome. Ja wycisnąłem u siebie max 20Mbit w G.

Cytat: Reasumując. Nie opyla się kupować niczego, co nie obsługuje standardu N.

Zależy jeszcze do czego router ma być. U mnie pracuje w trybie WISP i musi być w G, bo próbowałem z N i nie łączy się z bazą. Ale ja mam pół bidy, bo G wystarcza prędkościowo.
Jak się ma neta typu kablówka, jakiś fiber, to jak najbardziej N i to ten szybszy, 300Mbps (w realu coś koło 150).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Zacznij od sprawdzenia na jakim łączu jest internet, bo od tego zależy jaki router ma mieć annex a czy b.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#12
Witam ponownieWink

* Prędkości internetu jednak nie zmieniam, gdyż po prostu nie mam takiej możliwości. Czyli zostaje 8Mb/s

* Odległość od centrali to ok. 1.5km

*Łącze prawdopodobnie należy do TP (nie jestem pewien w 100%). Jutro zadzwonię do Netii to się dowiem

*mieszkam w domu jednorodzinnym, więc internetu kablowego nie mam
Odpowiedz
#13
SE7EN napisał(a):Zacznij od sprawdzenia na jakim łączu jest internet, bo od tego zależy jaki router ma mieć annex a czy b.

Do mnie piszesz?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#14
A kupujesz router z modemem ADSL Question
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#15
To pisałem wyżej, zależy jakie łącze i co może z tego wyniknąć. Ja tylko czysty router, bez ADSL. Zresztą ja znam i temat ADSL, ale już nie chcę zaśmiecać. Ja zaczynałem przygodę z netem WIFI 10 lat temu jak wchodziły w obieg WIFI "b" realna przepustowość do 5.5mbps. To był mercedes. Większość nowego narybku nie wie co to było Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
Scythee
jak chcesz mam do sprzedania router D-Link Wireless N Adsl2 DSL-2740B używany pare miesięcy,kupiony 2010-10-16 gwarancja jest 2 letnia za 100 zł mogę opylić,sprzedaje ponieważ zmenilem lącze na UPC
Odpowiedz
#17
tachion napisał(a):Scythee
jak chcesz mam do sprzedania router D-Link Wireless N Adsl2 DSL-2740B używany pare miesięcy,kupiony 2010-10-16 gwarancja jest 2 letnia za 100 zł mogę opylić,sprzedaje ponieważ zmenilem lącze na UPC

Ja mam na niego 10 lat gwarancji Suspicious
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#18
tachion napisał(a):Scythee
jak chcesz mam do sprzedania router D-Link Wireless N Adsl2 DSL-2740B używany pare miesięcy,kupiony 2010-10-16 gwarancja jest 2 letnia za 100 zł mogę opylić,sprzedaje ponieważ zmenilem lącze na UPC


Raczej nie skorzystam Wink

Ostatecznie jednak biorę ten router, tj. Tp-Link TD-W8960N. Wszystko powinno działać bez zarzutu na linii TP (Netia ją dzierżawi) ?
Odpowiedz
#19
nikitagorbaczow

rozwiń dalej co to miało wnieść do tematu z ta gwara 10 letnią

Scythee

ok
Odpowiedz
#20
tachion napisał(a):nikitagorbaczow

rozwiń dalej co to miało wnieść do tematu z ta gwara 10 letnią

Scythee

ok

Ty wnosisz ofertę sprzedaży więc ja wnoszę "pytanie" dotyczące produktu, który proponujesz. Może się coś zmieniło i producent zrezygnował z 10-letniej gwarancji (?). W każdym razie ma to tylko wartość informacyjną.

Co do tematu - dobrze wybrałeś. W tych ramach cenowych nic lepszego byś chyba nie znalazł. Też rozważam zakup routera i wydaje mi się, że TP-Link aktualnie oferuje bardzo atrakcyjną cenę i jakość. A przynajmniej ich stosunek.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości