Naprawa systemu po infekcji|Start Page Changer|Czyściciel
#41
Nie cierpię takich pytań... nie jestem jakimś super mega ekstra programistą, ale mam swoje zdanie na ten temat. Ostatnio rozglądałem się za rynkowymi trendami i doszedłem do wniosku że teraz w modzie jest Java (nie JavaScript tylko Java).
Ogólnie rzecz biorąc, gdybym miał pisać aplikacje tylko dla Windows, wybrałbym C#/Javę.
Odpowiedz
#42
Java przymula... Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#43
Spokojnie, chodziło mi tylko o Twoje zdanie na ten temat. Racja, Java jest ciężka...
Odpowiedz
#44
Ale za to zadziała wszędzie: w Windows, Linuksie, na Symbianie etc...
Bla bla bla dyskusje o wyższości...
Wracając do tematu. Zaaplikowałem sobie wyłączenie mapowania autorun Smile. Lubię takie proste aplikacje, klik i gotowe.
Odpowiedz
#45
Super, mamy testeraCool . Na XP działa on w 100%. Na Windows 7 x64 u mnie jakoś nie chciał działać, ale to może przypadek...
Odpowiedz
#46
Hmm no u mnie na początku nie chciał działać (coś blokowało dostęp do klucza), ale po 10 minutach stwierdziłem że to coś od OA. Dziwne, bo włączyłem go w trybie nauki. No ale nadanie mu trusted załatwiło sprawę.
Odpowiedz
#47
Flash999 napisał(a):Windows XP SP2, Vista i 7 mają to jako składnik systemu. Lepiej 2.0, niż np. 4.0, który trzeba by było doinstalowywać.

Małe sprostowanie, XP nie ma żadnego frameworka na "pokładzie", trzeba doinstalowywać.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#48
Jak to żadnego :crazy: ? Zobacz tabelkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Po zainstalowaniu aktualizacji pobiera się 4.0
Odpowiedz
#49
W XP nie ma żadnego .NET frameworka. Jest tylko w Tablet Edition i Media Center.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#50
Flash999 napisał(a):Jak to żadnego :crazy: ? Zobacz tabelkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Po zainstalowaniu aktualizacji pobiera się 4.0


Facepalm
Na "pokładzie", tzn. chodziło mi że domyślnie. Wszystkie trzeba instalować w XP, tz. 1.1, 3.5, 4.0 i do nich łaty.
W Win7 tylko 4.0 zostaje do doinstalowania + łaty. 3.5 ma na pokładzie, a 1.1 nie jest przeznaczony dla niego.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#51
Dobra, ale i tak większość normalnych użytkowników korzysta z aktualizacji, więc problemu nie ma.
Odpowiedz
#52
Nawet jak w XP włączysz aktualizacje to Framework się nie zainstaluje/zaktualizuje. Trzeba zainstalować np. .NET 2.0, by WU zainstalował 3.0, 3.5.
Odpowiedz
#53
Eugeniusz napisał(a):Nawet jak w XP włączysz aktualizacje to Framework się nie zainstaluje/zaktualizuje. Trzeba zainstalować np. .NET 2.0, by WU zainstalował 3.0, 3.5.

Facepalm
No to tutaj się popisali. Jak to jest w XP to nie pamiętam, dawno z niego nie korzystałem.
Odpowiedz
#54
Nie, po prostu w 2001 roku Microsoft nie planował wprowadzenia WPF. Zresztą wtedy to nawet nie istniało.
Odpowiedz
#55
Nowy program:
Perlovga Checker 1.0
Perlovga Checker sprawdza czy nasz komputer jest zainfekowany robakiem Perlovga.
Wersja 1.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


______________________________________________________________

Dziękuję Wam za reputację, daje mi to większą chęć do rozwijania tych prostych programików. Cieszy mnie, że doceniacie je Grin
Perlovga Checker 1.1
Zmiany:
- Dodana opcja usuń
- Dodane programy pomagające usunąć infekcję
- Nowy wygląd programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#56
Brawo Smile
Tylko zamiast Darmowe antywirusy pomagające....zmieniłbym na Darmowe narzędzia pomagające.... <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#57
Hmmm. No fakt. Dodam tam również inne narzędzia Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#58
Co daje usuń? Bo utworzyłem C:\autorun.inf, program wykrywa ale po kliknięciu usuń nic się nie dzieje.
Odpowiedz
#59
Właśnie nie usuwa autoruna. Zaliczany jest jako podejrzany plik, a nie szkodliwy. Będzie próbował usunąć np. pliki z UsbFixa lub innych narzędzi. Inne pliki normalnie usuwa, tak samo jak autorun z folderu systemowego.


Dodano: 19 gru 2011, 17:34

Hoo, ho, ho!
Perlovga Checker 1.2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zmiany:
- Automatyczna aktualizacja
- Zmieniono "Darmowe antywirusy..." na "Darmowe narzędzia..." (dzięki Kamil)
- Dodano linki do OTL, RSIT i Malwarebytes'' Anti-Malware
- Dodano link do forum Smile
- Rozbudowano pomoc

UWAGA! Program przy włączaniu łączy się z siecią. Sprawdza, czy są nowe aktualizacje.

Wraz z tym nowa strona:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(na razie w budowie, prawdopodobnie nie będzie czarna).
Strona w budowie, na razie nie ma tam nic szczególnego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości