Naprawa systemu po infekcji|Start Page Changer|Czyściciel
#21
Z tymi przeglądarkami to nie jest tak łatwo - tylko IE pakuje to do rejestru.

Uwaga!
Przy występowaniu błędów typu: Wystąpił nieobsługiwany wątek w aplikacji... trzeba uruchomić program z prawami Administratora.

Czy ja wiem czy Autoplay może być szkodliwy... Myślę, że tak, działa tak podslurping, podłączamy nośnik zewnętrznyklikamy w AutoPlay''u enter, program odpala skrypt zaprogramowany w autorunie, a ten kopiuje pliki.


Dla tych co chcą potestować Autorun Disablera (program może nie dodawać wpisu na Windows 7 x64):
Autorun Disabler 1.3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Funkcje:
Wyłączenie odczytu plików Autorun.inf
Ponowne włączenie odczytu

Tak jak wspomniałem, program może nie dodawać wpisów na Windows 7 x64. Wieczorem prawdopodobnie będzie wersja 1.4, która będzie działała na x64. Może będzie to nawet natywna wersja dla 64-bit Smile.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PROGRAM TRZEBA URUCHOMIĆ Z PRAWAMI ADMINISTRATORA!
Odpowiedz
#22
Czyli na 32 bity juz dziala normalnie? Smile
Odpowiedz
#23
Rozmawiałem z pewną osobą i u niej wpis się dodaje bez problemu Smile.
Odpowiedz
#24
Super Smile
Odpowiedz
#25
Już jest wersja 1.4. Wielkich zmian nie ma - tylko poprawione jest to, co było do poprawienia. Na Windows x86 (32bit) pewnie dodaje wpis, ale sam nie mogłem tego przetestować. Zmieniłem tez serwer aktualizacji - poprzednie wersje nie podłączą się teraz do serwera i nie pobiorą aktualizacji. Teraz będzie to stałe miejsce aktualizacji. W następnej wersji prawdopodobnie pojawi się możliwość wyłączenia AutoPlay''a.

Autorun Disabler 1.4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
A jaki klucz ma dodawać to sprawdzę na wirtualu czy dodaje Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#27
Wiem, właśnie chcę nadać uprawnienia do kluczy. Niee, to nie ten klucz Grin. Ten:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf
Wartość @SYSGrinoesNotExist
Odpowiedz
#28
Eru napisał(a):A jaki klucz ma dodawać to sprawdzę na wirtualu czy dodaje Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tu jest opisane jak wymusić by UAC poprosił o podniesienie uprawnień.
Nie ma znaczenia w jakim języku piszesz, trzeba tylko zmodyfikować plik manifestu.
Odpowiedz
#29
Na razie nie będzie żadnych nowych wersji (wylot do innego kraju), więc nic nie będę mógł zrobić. Dopiero 17 będę w domu.


Dodano: 12 sie 2011 12:00

Na razie wprowadziłem, aby program prosił o prawa administratora (dzięki Eru i EugeniuszCool). Jest to "nowa" wersja tylko dla tego, aby aktualizator zadziałał.
Autorun Disabler1.5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#30
Możesz sobie zmienić napis wydawca: Nieznany na np. Flash999 czy coś w ty stylu. Zajrzyj do ustawień projektu, w Visual Studio jest to strasznie zamieszane moim zdaniem (w Delphi to przyjemniej się zmienia).
Assemblies się to nazywa czy coś takiego.
Odpowiedz
#31
Nie mogę tego znaleźć. Tylko to mam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#32
To jest to.
Odpowiedz
#33
No i co odpowiada za wydawcę? Grin
Odpowiedz
#34
Nie rozumiem pytania...:crazy:
Na przykład w alarmie UAC przy wydawca będziesz miał Flash. Zresztą wejdź w właściwości Twojego programu, pojawi się dodatkowa zakładka "Wersja", tam sobie zobaczysz to co wpisałeś.
BTW: w alarmach Comodo też to ma swoje miejsce (bla bla bla, ale X nie podpisał swojej aplikacji, bla bla bla).
Hmm w Delphi jest też opcja automatycznego podbijania numeru wersji, ale nie wiem dokładnie jak to działa.
Odpowiedz
#35
Wielkie dzięki.


Dodano: 12 sie 2011 15:07

Delphi w ogóle jest rozwijane przez Borland? Przy próbie wejścia na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przenosi na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
Jest, wciąż rozwijają ale Object Pascal moim zdaniem nie ma przyszlości.
Najpierw by Borland, teraz to jest Codegear/Embarcadero.
Odpowiedz
#37
Wikipedia:

Cytat: Na początku 2006 roku firma Borland wystawiła wszystkie przygotowane przez nią środowiska programistyczne – w tym również Delphi – na sprzedaż:

Fragment postu Davida Intersimona: To our loyal developer community:

Today, Wednesday February 8, 2006 at 1am Pacific Time, Borland announced plans to seek a buyer for our IDE product lines that include Delphi, C++Builder, C#Builder, JBuilder (and Peloton), InterBase, JDataStore, nDataStore, Kylix, and our older Borland and Turbo language products and tools. The goal is to create a standalone business focused on advancing individual developer productivity using the people inside Borland who are focused on the success of these award winning products.

Zaraz po tej informacji powstała strona [4]

, która gromadziła fundusze na wykupienie Delphi z rąk Borlanda, i opublikowanie go jako środowiska Open Source. Pomimo zapowiedzi sprzedaży w roku 2006 wprowadzono wersję Borland Turbo znana jako Borland Turbo Delphi /Borland Turbo C# /Borland Turbo C++ / Borland Turbo Delphi for .NET

14 listopada 2006 – powstała firma-córka CodeGear, która została wyodrębniona z firmy Borland.
19 marca 2007 – powstało CodeGear Delphi 2007 for Vista and AJAX.
5 września 2007 – powstało CodeGear RAD Studio 2007 (Delphi, Delphi for .NET oraz C++Builder )
8 marca 2008 – pojawiło się CodeGear Delphi/400 for PHP
14 kwietnia 2008 – pojawiło się CodeGear Delphi for PHP
7 maja 2008 roku firma CodeGear przestała być własnością Borlanda. CodeGear została sprzedana za kwotę 23 milionów dolarów firmie Embarcadero.
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#38
Dzięki, czyli pozostaje Delphi XE. Czy może poszukać starszej wersji? Jaką polecacie?
Odpowiedz
#39
Mi wystarcza Turbo Delphi Explorer, chociaż stary ale jary. Ma kilka wad:
- ma kilka ograniczeń, m.in. nie można dodawać nowych komponentów
- powstał w 2006 roku, Aero wtedy nie było i aplikacje pod Vista/7 pisane w Delphi wyglądają okropnie.

A tak w ogóle... Online Armor jest napisany w DelphiCool
Odpowiedz
#40
Wow, Online ArmorCool
Zapytam na koniec - jaki język polecasz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości