Systemowe zarządzanie dyskami:warto?
#1
Czy ktoś za pomocą systemowego zarządzania dyskami zmniejszał rozmiar jednej partycji, a potem powiększał drugą? Czy to narzędzie działa, jak należy? Pytam, bo chciałbym zmniejszyć trochę wielkość partycji C, a następnie zwiększyć D i jestem ciekawy, czy za pomocą systemowego narzędzia mi się to uda SmileWedy nie będę musiał się męczyć w instalowanie innych programów do zmiany wielkości partycji.
Odpowiedz
#2
Z tego co pamiętam, to nie da się zmniejszyć wielkości partycji systemowej za pomocą tego narzędzia.
Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
Odpowiedz
#3
Ta, ja używałem wbudowanego z XP. Robi straszną kaszanę z tablicą partycji. Od tego czasu używam Easeusa lub gparted.
Odpowiedz
#4
Ja mam Windows 7, może poprawili. Po prostu chcę zmniejszyć rozmiar partycji systemowej.
Odpowiedz
#5
Wyjdzie w praniu jak będziesz chciał zobaczyć kolejność partycji.
Odpowiedz
#6
Te narzędzie nie jest złe, ale do zmian rozmiarów ma jakieś dziwne opory - czasami pokazuje, że nawet nie ma możliwości...
Ja również polecam użycie czegoś innego, Easeusa polecam bardzo, jeszcze z nim problemów nie miałem (z gparted i owszem, w wyniku których straciłem dane).
Odpowiedz
#7
Tak, chyba użyje Easeusa , jest chyba najprostszy i najbezpieczniejszy.
Odpowiedz
#8
Ale i tak lepiej wykonaj kopię zapasową.
Odpowiedz
#9
Pamiętam o tym <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#10
Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.
Odpowiedz
#11
yngve napisał(a):Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.

No tak. Jednemu ta aplikacja nie będzie sprawiała problemów, drugiemu tak. Chyba jednak użyję Eauseua. Wolę nie ryzykować Smile
Odpowiedz
#12
yngve napisał(a):Wielokrotnie zmieniałem wielkości partycji tym domyślnym programem i nie zauważyłem problemów.

W nowszych Windows może jest lepiej, ale w XP to jest dramat. Skasuj jakąś partycję i utwórz nową. Potem zajrzyj do fdiska i sprawdź jaki jest układ.
Bo ja miałem w mbr taki zapis
partycja rozszerzona od powiedzmy x do y
partycja logiczna, mieści się w rozszerzonej
partycja logiczna, mieści się w rozszerzonej
nagle pojawia się podstawowa, której cylindry mieszczą się w rozszerzonej.
WTF?
Odpowiedz
#13
Nie rozumiem Twoich słów Geniu, ale wierzę, że robi bałagan Smile
Odpowiedz
#14
Jeśli dobrze pamiętam to tym domyślnym programem możesz jedynie manipulować (zmniejszać lub rozszerzać) prawą stronę partycji, dlatego po zmniejszeniu partycji systemowej nie będziesz mógł rozszerzyć w lewo następnej partycji o zwolnione miejsce, jeśli takową masz. W takiej sytuacji przychylam się do propozycji poprzedników.
Odpowiedz
#15
yngve napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to tym domyślnym programem możesz jedynie manipulować (zmniejszać lub rozszerzać) prawą stronę partycji, dlatego po zmniejszeniu partycji systemowej nie będziesz mógł rozszerzyć w lewo następnej partycji o zwolnione miejsce, jeśli takową masz. Przychylam się do propozycji poprzedników.

Tak też zrobię. Dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
#16
To narzędzie jest bardzo ciekawe. Miałem 3 partycje podstawowe, a można mieć 4. Więc tworzę sobie 4, ale system chce być mądrzejszy i robi ją jako logiczną Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#17
Też polecam EASUSa. Zmieniałem kiedyś rozmiary partycji i radził sobie perfekcyjnie. Oczywiście spod systemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości