Online Armor vs Comodo Firewall
#41
I pewnie w tym leży przyczyna,a EAM nie ma wersji x64 jest tylko kompatybilna z x64 tak jak większość programów..jeśli po usunięciu EAM problem ustąpi to daj mi znać to zgłoszę im to aby takich niedociągnięć nie miała wersja 6
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#42
Eugeniusz pisał na początku o potencjalnym rozwiązaniu tego problemu:
Eugeniusz napisał(a):Jeśli używasz Opery, wyłącz Web Shield w OA. To może pomóc Smile


Online Armor przy korzystaniu z Opery potrafi zamulić przeglądarkę w stopniu, który może doprowadzić do jej zawieszenia. Odinstaluj Online Armor i zostaw samego EAM na ustawieniach domyślnych. Powinieneś odczuć różnicę. Chyba, że EAM też ma ten problem z Operą.

Jesli problem będzie występował to zrób reinstalkę systemu (polecam stworzyć sobie obraz czystego systemu z zainstalowanym SP, bo przy każdej kolejnej reinstalce będziesz coraz bardziej wkur***** przechodzeniem przez ten proces). Zainstaluj EAM + programy + oczywiście Opera i zostaw firewall systemowy. Jeżeli problem będzie występował (aczkolwiek nie powinien) doinstaluj Online Armor i ewentualnie (o czym już wspomniał Eugeniusz) wyłącz Web Shield. Powodzenia Wink
...
Odpowiedz
#43
WebShield wyłączysz klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę OA w zasobniku, następnie odznaczając WebShield z menu kontekstowego. Ewentualnie otwórz okno OA i przejdź do zakładki Status, po czym kliknij na zielony ptaszek przy WebShield - on.
Odpowiedz
#44
problem zniknął po odinstalowaniu OA
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#45
Możesz sprawdzić wersję "beta" (tak naprawdę to kandydat do wydania) OA 5.1. Poprawiono w niej wydajność, kompatybilność z innymi aplikacjami. A nuż jest lepiej? U mnie działa OK.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pamiętaj jednak że to wersja potencjalnieniebezpieczna. Mogą się zdarzyć crashe, bugi, awarie. Mi się to nigdy nie zdarzyło, nawet z wersjami bardziej "ryzykownymi: Smile
Odpowiedz
#46
No a podobno wczoraj odinstalowałeś już i nadal był problemSuspicious
Odpowiedz
#47
odi napisał(a):problem zniknął po odinstalowaniu OA


Odi ja Cię uduszę chyba :/aż do dzisiaj głowa mnie boli od wczorajszego myślenia co może być nie tak z EAM..
No ale daruje CiGrin
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#48
Piotrex44 napisał(a):[quote="odi"] problem zniknął po odinstalowaniu OA


Odi ja Cię uduszę chyba :/aż do dzisiaj głowa mnie boli od wczorajszego myślenia co może być nie tak z EAM..
No ale daruje CiSmile potem znowu odinstalowałem i restart zainstalowałem comodo FWi pomogło
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#49
W zasadzie to pytanie jest trudne, bo obie te zapory mają swego rodzaju HIPS-a.

Jednak Online Armor (Free i Premium) bywa konfliktowa. Kiedyś zainstalowałam ją na siódemce, gdzie miałam spyware doctora starter ediotion z modułem antywirus. No i komp długo się uruchamiał, nie mogłam włączyć zwykłego notatnika, a net był koszmarnie powolny. To wszystko minęło, jak odinstalowałam doktorka.

Fakt, nie sprawdzałam jak by się zachowała zapora Comodo w połączeniu ze spyware doctorem, ale tego nie będę robić, bo mam już wystarczającą ochronę.

Mam bardzo dobrego HIPS-a i w Comodo Firewall wyłączyłam defence.

Aha, Comodo Firewall z włączoną defence nie za bardzo lubi SS. Wówczas net jest strasznie powolny.

Może tylko u mnie tak jest...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#50
joa17t napisał(a):Jednak Online Armor (Free i Premium) bywa konfliktowa. Kiedyś zainstalowałam ją na siódemce, gdzie miałam spyware doctora starter ediotion z modułem antywirus. No i komp długo się uruchamiał, nie mogłam włączyć zwykłego notatnika, a net był koszmarnie powolny. To wszystko minęło, jak odinstalowałam doktorka.

Może jest odwrotnie, to Spyware Doctor jest konfliktowy<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> . W OA często pomaga dodanie innych aplikacji do listy wykluczeń, w innych aplikacjach też warto to zrobić.
Odpowiedz
#51
No tak, Eugeniusz , możesz mieć rację...Może spojrzałam na to z niewłaściwej strony...

Aha, mimo że w Comodo używam tylko konfiguracji Comodo Firewall Security, to ona czasem ostrzega, że jest aktywny jakiś podejrzany proces.

Jakim cudem Question
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#52
Rozwiń myśl "podejrzany proces".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#53
Morphiusz , źle się wyraziłam... Odinstalowałam jedną grę i Comodo wykryło w niej wirusa.

Nie rozumiem, czemu ta zapora zareagowała. Ma wyłączone defence.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#54
Defense jest wyłączone całkowicie (w opcjach) czy tylko suwak dałaś na Wyłączony.
Defense + oprócz HIPSa masz jeszcze ochronę przed przepełnieniem bufora, analizę heurystyczną, skanowanie plików w chmurze na obecność złośliwego kodu.

Jeśli wyłączyłaś suwakiem to masz te opcje ochrony aktywne nadal.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#55
Morphiusz , jak instalowałam Comodo Firewall, to wybrałam konfigurację tylko zapora.

Wychodzi na to, że mam tylko wyłączoną defence, z pozostałe procesy: kontrola uruchamiania i monitorowanie są włączone. Nie zrobiłam tego celowo, tak po prostu wyszło.

I bardzo dobrze, bo już z dwa razy ta zapora zareagowała na wirusy i zapobiegła infekcji.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#56
joa17t napisał(a):Wychodzi na to, że mam tylko wyłączoną defence, z pozostałe procesy: kontrola uruchamiania i monitorowanie są włączone. Nie zrobiłam tego celowo, tak po prostu wyszło.

Czyli jak w starym CFP 3
joa17t napisał(a):I bardzo dobrze, bo już z dwa razy ta zapora zareagowała na wirusy i zapobiegła infekcji.

Firewall zapobiegł infekcji? W jakim sensie? Zablokował połączenia sieciowe?
Odpowiedz
#57
he no a w grze to pewnie crack Wink
Odpowiedz
#58
Tachion, pesymista z Ciebie Smile
Odpowiedz
#59
no dobra może złośliwy kodTongue
Odpowiedz
#60
Więc tak, niecałkowicie wyłączone defence wykryło wirusa w grze, którą kupiłam swego czasu. Stwierdziłam, że jest głupia i postanowiłam ją odinstalować. I wtedy to defence, w którym aktywne są kontrola uruchamiania i monitorowanie, wykryło wirusa.

Czyli mam wyłączone defence w zaporze Comodo, ale nie całkowicie.

@tachion, nie używam cracków, a w moim kompie mam tylko legalne programy. Przeważnie darmowe, chyba że skorzystam z jakiejś legalnej promocji.

Komercyjne gry mam z gazet komputerowych lub sama je kupuję.

Jeden mój kolega uważa, że w pełnych wersjach gier, dołączanych do gazet komputerowych, są wirusy.

Sądzę, że przesadza.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości