Licencje GPL - pytania i porównanie GPLv2 vs GPLv3
#1
Jako że jestem autorem kilku dodatków do niektórych skryptów (głównie pluginy dla MyBB), stanąłem już jakiś czas temu przed wyborem licencji.
Ostatecznie zdecydowałem się na użycie Creative Commons, ponieważ nie znalazłem niczego, co sensownie opisywałoby licencje GNU GPL - wszędzie śmietnik lub duże ogólniki.
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat, byłbym wdzięczny za kilka porad odnośnie tego co mnie dręczy:

1. Jakie są konkretne różnice pomiędzy GPLv2 a GPLv3? Wiem tyle, że nowsza wersja niesie ze sobą więcej międzynarodowych regulacji. Niemniej wiele skryptów wcale na nią nie przeszło i nadal jest wydawanych na GPLv2. Dlaczego? Z czego to może wynikać?

2. Jak wygląda dokładnie kwestia "wirusowości" GPL? Tzn. z tego co wiem, jest kiepsko, bo jeżeli ja coś wydam na GPL, to ktoś tego używający powinien również używać rzeczy na GPL. Oczywiście mogę się mylić.

3. Jak wygląda sprawa uznania autorstwa i użycia komercyjnego - czy dozwolone są klauzule zakazujące tego drugiego czy wymagające uznania autorstwa w sposób autentycznie widoczny?
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(nieoficjalne PL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#3
Czy ja wygląda na prawnika? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości