ZoneAlarm ForceField-PYTANIE
#1
Witam wszytkich,czy mieliście może styczność z softem o nazwie
ZoneAlarm ForceField
pytam ponieważ mam licencje na 1 rok za free i zastanawiam się nad instalacją(z innych for opinie o tym sofcie są pozytywne)
Odpowiedz
#2
Witam,

fakt kilka dni temu dawali za free licencje na rok dla ZA FF, nie wiem jak to sie sprawuje i nie mam zamiaru tego uzywac, zamiast tego uzywam SandboxIE.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Hej testuję ten sofcik od kilku dni i musze powiedzieć że jest całkiem całkiem,posiada jakiegoś typu wbudowany skaner antispyware,chroni przed keylogerami i phisingiem,wirtualizacja(którą można wyłączyć)nie posiada skanera nażyczenie,skanuje tylko podczas zciągania i przęglądania stron.po każdym zamknięciu przeglądarki czyści nasze prywatne dane.Hej creer czy SANDBOXIE działa na podobnych zasadach???????????
Odpowiedz
#4
Od skanowania w czasie rzeczywistym i ochrony przed phisingiem, stronami z trojanami uzywam Aviry Premium i Opery (posiada wbudowany antyphising)
Przed keyloggerami i atakami chroni mnie Online Armor z wlaczonym mechanizmem HIPS (bardzo mocna ochrona)
Do virtualizacji przegladarki, klienta email, komunikatorow, uzywam SandboxIE - dziala to na zasadzie oddzielnego folderu na dysku, z ktorego wszystkie dane sa kasowane przy zamykaniu (mam tak ustawione). Nic poza piaskownice nie ma prawa sie wydostac, zatem jesli jakims sposobem sciagnie i zainstaluje sie u nas jakis keylogger lub trojan, wystarczy wyczyscic piaskownice i finito Smile.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Dokładnie na tej samej zasadzie działa ZONE ALARM FORCE FIELD + jeszcze skanuje przed syfem,a jakie jest wykorzystanie pamięci i cpu SANDBOXIE???Spowalnia pracę KOMPA??????
Dziś zainstalowałem THREAT FIRE(plus tego softu taki że ma real time protection-skanuje w czasie rzeczewistym)
Hej CREER napisz coś o ONLINE ARMOR(najlepiej free)Wiem że ma HIPS ale jakie jest jego zużycie ram i cpu oraz czy jest łatwy w konfiguracji.Czy online armor nie przesadza z wyskakującaymi okienkami????
Odpowiedz
#6
SbIE zuzywa u mnie ok ~10MB RAM w tym momencie, CPU prawie w ogole.
Do produktow ZA jakos nie mialem inie mam przekonania Wink
SbIE nie spowalnia pracy komputera, jedynie podczas otwierania za pierwszym razem przegladarki wystepuje lekkie kilku sek opoznienie jednak nie jest to dla mnie zadnym problemem.
Online Armor to firewall z zaimplementowana ochrona HIPS, posiadam wersje platna i na jej podstawie napisze zuzycie zasobow.
W menedzerze uzadzen OA uruchamia sobie dwa procesy jeden zuzywa 28MB RAM, drugi 23MB RAM. Co kilka sek procesy te wykazuja aktywnosc ~2% uzycia CPU (wynika to z faktu posiadania HIPS). Laczny czas procesora dla OA wynosi:
1 proces: ~4min
2 proces: ~5min
natomiast ThreatFire ktory tez u mnie dziala ma ~3min

Wczesniej mialem Comodo Firewall PRO v3 i jesli mialbym porownac oba to wg mnie roznica jest znaczaca na plus dla OA. OA nie irytuje mnie ciagle wyskakujacymi okienkami, posiada bezpieczny tryb Bank Mode, jest prostym programem w konfiguracji oraz zabezpiecza moj plik HOST przed nieautoryzowana zmiana.
Dodatkowo OA ma cos takiego co nazywa sie Safe Run i pozwala na zdefiniowanie ktore programy maja uruchamiac sie w tym trybie (ja mam przegladarke, email, komunikatory, pakiet office), a dziala on na zasadzie LUA czyli pozwala uruchamiac sie tym programom z ograniczonymi uprawnieniami w systemie, jakbys pracowal na koncie Gość w Windows XP.
Wszystkie programy ktore uruchomione zostana w trybie Safe Run, posiadaja dookola okienka mala jasno zielona ramke, ktora o tym informuje.

Naprawde wg mnie OA to solidne narzedzie w poszukiwaniu lepszego zabezpieczenia naszego komputera.

Btw. Moja konfiguracja na te chwile wyglada tak:
Win XP Pro SP3 Router SPI/NAT
Online Armor Firewall, Avira AntiVir PE Premium,
DEP, ThreatFire, ShadowDefender, SandboxIE,
MBAM (on demand), SAS (on demand)
Opera Browser, MVPS HOST File
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz,Jesli chodzi o ZAFF testuję go(a raczej testowałem do dziś)ze względu na darmową roczną licencję,minusem tego softu jest to że przy starcie przeglądarki pochłaniał około 100 MB ramu przez puzniej wszystko wracało do normy(czyli brał 26 MB).Odczuwalne jest spowolnienieprzeglądarki.Jeśli chodzi o threat fire jestem jak na razie zadowolony,posiada real time protection i skan na zawołanie.Prosty w konfiguracji,myślałem nad zamianą na Comodo BO Clean ale ten drugi jest bardzo ubogi.
Zastanawiam się nad wyrzuceniem SPYWAREBLASTER,a w końcu THREAT FIRE działa podobnie więc po co mi 2 takie softy.



Mój zestawik
FIRE FOX 3
żadko IE7
AVIRA FREE 8
THREAT FIRE FREE
SPY-BOT 1.6.0.3(real time w IE7)
Spyware Blaster4.1
SUPERAntispyware(skanowanie na życzenie)
WINDOWS FIREWALL
zastanawiam się nad SANDBOXIE
Odpowiedz
#8
Witaj,

po zapoznaniu sie z Twoja konfiguracja mam kilka uwag.
Posiadasz jakis program ktory dziala u Ciebie w czasie rzeczywistym i wykrywa to co Avira Premium? Jesli nie to mysle ze doskonala alternatywa dla Aviry Premium pod tym aspektem, byla by wersja platna SAS (posiada skaner czasu rzeczywistego, wersja free nie) - warto wspomniec ze Avira Premium posiada licencje na okreslony okres czasu, wersja SAS gdy kupisz licencje dostajesz ja na zawsze - lifetime.
Do Twojej konfiguracji dodalbym rowniez jakikolwiek program z ochrona HIPS.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Witam,jeśli chodzi o program z ochroną w czasie rzeczywistym
to posiadam THREAT FIRE FREE(virusy,spyware i td),wiadomo avira za free niema tej opcji ale po odpowiednim skonfigurowaniu skanuje wszystko co zapisuje się na dysku.do tego SpywareBlaster (którego działanie polega na zapobieganiu a nie leczeniu)FIREWALL własnie myślę nad OA FREE posiada też HIPS
z drugiej strony comodo free też,niedawno udało mi się znależć
Firewall firmy WEBROT PODOBNO TEŻ posiada HIPS ale niewiem jaką ma skuteczność.

Wiesz niemogę zabardzo szaleć z oprogramowaniem bo niewiem czy uciągnie to mój notebook
Odpowiedz
#10
Ok, rozumiem, co do skutecznosci FW znana jest jedna strona:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości