Harmonogram korzystania z internetu
#1
Witajcie,
Nie wiem w jakim dziale to napisać więc piszę to tutaj. Szukam jakiegoś programu (firewall bądź do kontroli rodzicielskiej) w których mógłbym ustawić godziny w jakich dostęp do internetu byłby możliwy. Najlepiej aby program był darmowy i jak najlżejszy.
Odpowiedz
#2
Jedyne co przychodzi mi na myśl to Beniamin - na 100% ma taką opcje, ciężki nie jest, ale niestety płatny.
Odpowiedz
#3
Na pewno ma taką możliwość Filseclab FW i NetVeda Safety.Net...Filseclab w regułach dla aplikacji może ustawić w jakich dniach i godzinach dana aplikacja będzie mogła łączyć się z siecią, można również ustawić dni,kiedy sieć będzie dostępna.
NetVeda rónież daje takie możliwości, a oprócz tego mozliwośc blokowania róznego rodzaju typów plików, załączników poczty, stron według określonych słów lub z góry ustalonych schematów, do tego blokowanie konkretnych adresów IP - czyli pełna kontrola rodzicielska.
Oczywiście w obydwu wypadkach jest blokada ustawień własnym hasłem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Możesz też skorzystać z darmowego programu Norton Safety Minder, który możesz znaleźć pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Największą zaletą jest konfiguracja za pomocą strony internetowej Online Family, przez co można zarządzać ustawieniami z każdego miejsca na świecie i każdego urządzenia z dostępem do internetu. Posiada on również kontrolę czasową, rejestr odwiedzonych stron internetowych, wyszukiwań oraz działalności na portalach społecznościowych, jak i kontrolę komunikatorów internetowych.
Odpowiedz
#5
Cześć mam ogromny problem. Zainstalowałem Filseclab jednak nie przydał mi do gustu i po odinstalowaniu nie chodzi mi net przez wi-fi. Program zainstalowałem ponownie i dalej nic nie mam pojęcia co sie dzieje. Internet jest niby połączony ale pisze:"Ograniczony dostęp".

edit: Przepraszam za panike i zamieszanie. Po przywróceniu kopii systemu sprzed instalacji wszystko śmiga. Coś ten program nie bardzo chce współpracować z windowsem 7.
Odpowiedz
#6
Ichito zapomniał wspomnieć że Filseclab nie wspiera Windows 7. Dobrze że zakończyło się to tylko ograniczeniem dostępu do Internetu Tongue
Odpowiedz
#7
No fakt, nie wspomniałem...przepraszam, jeśli narobiłem kłopotów, ale nie przyszło mi na myśl, że będziesz próbował zaporę w ciemno bez przeczytania jaki system obsługuje...to podstawy. Na zaś - NetVeda też nie obsługuje W7.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
ichito napisał(a):No fakt, nie wspomniałem...przepraszam, jeśli narobiłem kłopotów, ale nie przyszło mi na myśl, że będziesz próbował zaporę w ciemno bez przeczytania jaki system obsługuje...to podstawy. Na zaś - NetVeda też nie obsługuje W7.

Jak dla mnie problemu nie ma, w pierwszym poście jak byk jest win xp. Do autora na przyszłość trzeba być bardziej ostrożnym i dokładniej opisywać problem, a nie "jedną" linijką.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Nie mam do nikogo pretensji, to moja wina. Na stronach programów pisze jak byk że nie obsługuje W7, tylko kompletnie nie zwracałem na to uwagi. Na przyszłość będę ostrożniejszy i zacznę czytać opisy na stronach producentów. Dzięki za wszystko. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości