ATI Mobility FireGL V5000
#1
Mam mały problemik z tym sterem, otóż moja mama posiada lapka hp compaq nw8240 z kartą graficzną ATI Mobility FireGL V5000, oryginalnie zainstalowany był xp pro ale kupiłem mamie win7 home premium x86 i problem w tym że nie mam sterownika do tej karty... wcześniej jak jej wgrywałem win 7 to zaraz po instalacji nie było dzwięku a grafika była vga z tym że usługa windows update dociągała sterownik dzwięku oraz ster od ati z tym że chyba był to ATI Mobility x700 (ale działał) teraz zrobiłem mamie format i nie mogę dociągnąć drivera z windows update pod tą karę i ciąglę mam ster vga. Mam pytanie do Was co mam zrobić teraz dodam że na stronie ati ciężko pod win 7 coś znaleźć i przekierowuję mnie na stronkę hp gdzie są tylko stery pod xp albo visteFacepalm
Proszę o pomoc...
#2
Probowales tych pod Viste? Powinny zadzialac na siodemce.
#3
kamil10506 napisał(a):Probowales tych pod Viste? Powinny zadzialac na siodemce.


próbowałem i nie idą niestety:/
#4
Uruchamiales je w trybie zgodnosci z Vista? Pewnie tak...

Zobacz, co mowi na ten temat program Driver Magician
#5
nie mam licki na ten programSad
#6
Zaczekaj do jutra, to Ci zapodam.

Ale przeciez jest wersja trial.
#7
Możesz spróbować tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program modyfikuje oryginalne sterowniki tak by można było je zainstalować na kartach mobilnych w systemach Vista/7(wspiera ATI MOBILITY FireGL V5000).

1)Pobierasz najnowsze sterowniki ze strony ATI

2)Uruchamiasz pobrane sterowniki i pozwalasz im się wypakować do domyślnego katalogu C:\ATI\SUPPORT\...

3)Sterownik wyświetli informację, że nie odnalazł sprzętu, więc przerywasz instalację

4)Uruchamiasz Mobility Modder.NET i wskazujesz mu miejsce wypakowanych plików C:\ATI\SUPPORT\...

5)Po zakończeniu działania programiku przenosisz się do katalogu z przerobionym sterownikiem i uruchamiasz plik Setup.exe

6) Instalujesz sterownik i uruchamiasz ponownie komputer
#8
Up tym sposobem kiedyś próbowałem i działało u kolegi więc jest szansa.

Ha znalazłem te sterowniki, wchodzisz spod IE:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wybierasz stery, wchodzisz do koszyka i klikasz pobierz. Ja się doczytałem są to sterowniki specjalnie zrobione przez M$ dla tych kart i dostępne z poziomu aktualizacji.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#9
Co do pobierania sterowników z Windows Update to miałem dziwną przygodę z tą funkcją. Mianowicie mam kartę dźwiękową Creative SBScośtam. Windows 7 Upgrade Advisor twierdził że sterownik do tej karty jest w Windows Update. No to zainstalowałem Windows 7 Pro. Sterownika nie znalazłFacepalm
Dobra, zainstalowałem Windows 7 Enterprise. Sterownik znalazł i zainstalowałFacepalm
#10
dziękuję wszystkim za pomoc - pobrałem jeszcze raz stery dla visty ze strony HP i jeszcze raz zainstalowałem w trybie zgodności z vistą i jest już okTongue
#11
Pewnie za pierwszym razem zapomniałeś odpalić w trybie zgodności Grin
Mniejsza z tym. Ważne, że problem rozwiązany.
#12
Pobierz sobie te co napisałem. Są to oficjalne więc zrób sobie kopie na dysku byś miał na przyszłość.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#13
kamil10506 napisał(a):Pewnie za pierwszym razem zapomniałeś odpalić w trybie zgodności Grin
Mniejsza z tym. Ważne, że problem rozwiązany.


uruchamiałem w trybie z vistą z tym że po ponownym pobraniu steru załapał

buri napisał(a):Pobierz sobie te co napisałem. Są to oficjalne więc zrób sobie kopie na dysku byś miał na przyszłość.


już sobie poradziłem pobrałem ster ze strony HPWink


Dodano: 23 lip 2011 20:13

temat do zamknięciaSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości