Panda Cloud+Mamutu+PCTools Firewall
#1
Mój kolega prosił mnie o skompletowanie lekkiego zestawu z Mamutu, bo ma lickę na rok. Wybrałem:
PCA Free+Mamutu+PCTools Firewall+WOT (Do Opery)
Coś może zmienić, czy taki zestaw jest dobry?
Odpowiedz
#2
Może być.
Odpowiedz
#3
Jaki system i do czego jest głównie wykorzystywany komputer?
Odpowiedz
#4
Ok Smile
Jeśli kolega ma stały dostęp do internetu, to zaleciłem mu Pandę, nie Avasta. Dobrze, nie? Smile
Ktostam, system Windows 7, z tego co wiem, to kolega użytkuje komputer normalnie, raczej żadnych witaminek, itp.nie ściąga. Chodzilo mu, zeby zestaw byl lekki, dosyc automatyczny i szczelny.
Odpowiedz
#5
"Moje" Mamutu chodzi w zgodzie z Avastem Free i Privatefirewall...bezboleśnie i lekko Smile Zamiast PFW może być OA Free - taki zestaw też miałem i obydwa programy od Emsi bardzo ładnie się uzupełniały.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Chodzi o o to, zeby bylo po polsku Tongue
Ale zaproponuję mu OA, moze sie zgodzi Smile
Ale moj zestaw, ktory podalem jest ogolnie dobry, tak?
Odpowiedz
#7
To w takim układzie na W7 ja bym zaproponował:
MSE + Mamutu + systemowy FW (ewentualnie jakąś nakładkę w stylu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Jeżeli kolega korzysta z kompa z głową - a to wynika z tego co napisałeś, to taki zestaw jest wystarczający i pozostanie "bezrobotny".
WOT do Opery - jak najbardziej.
Odpowiedz
#8
Jeśli ma być po naszemu, kolega ma dobre łącze to do Mamutu powinno wszystko pasować...choć takiej kombinacji nie miałem to jest niemal pewność, że będą współgrać bardzo dobrze Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
MSE? :/ Przede wszystkim jest dosyc ciezki i chyba zapewnia podobna ochrone z porownaniu z PCA. A kolega ma dosyc slaby komputer.
Odpowiedz
#10
Moim zdaniem MSE nie zapewnia tak dobrej ochrony jak PCAV.
Odpowiedz
#11
A podasz parametry tego kompa?
MSE na W7 to zupełnie inny progs niż na Windows Vista (u mnie chodził leciutko w przeciwieństwie to PCAV). Miałem go w kombinacji z Outpost Firewall Pro i był to jeden z najlżejszych zestawów jakie było mi dane używać.
Odpowiedz
#12
No i chodzi przede wszystkim o wydajnosc. MSE jest o wiele wolniejszy od PCA. Ok, jest jakies VETO? , chyba nie Smile
To zostawiam i nic nie zmieniam. Dzieki za odpowiedzi.

Ktostam, nie pamietam dokladnie, ale 1.5GB Ramu i jakis Intel 2x po bodajze 1,8GHz
Odpowiedz
#13
Eugeniusz napisał(a):Moim zdaniem MSE nie zapewnia tak dobrej ochrony jak PCAV.

Owszem, ale tutaj mamy go w kombinacji z Mamutu, więc to inna para kaloszy.
A może z innej beczki: czy potrzebny jest tam w ogóle rezydentny AV? Może wystarczy taka kombinacja:
EMET + Mamutu + OA Free + WOT + MBAM/HMP jako skanery na żądanie?
Odpowiedz
#14
Ale PCA jest tak lekki dla systemu, ze moze zostac. Ew.zamiast PCTools, OA Free.
Odpowiedz
#15
panda cloud +wywalić mamutu i wrzucic comodo firewall = lżej się nie da.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#16
Bardok, tak, też myslalem nad Comodo. Kolega sam zadecyduje, czy go wybierze, bo Comodo raczej zautomatyzowany nie jest.
Odpowiedz
#17
comodo jestteraz czytelniejsze niż np mamutu,nie wiem jak teraz ale wcześniej np na betach firefoxa mamutusypał komunikatami jak w przypadku wirusa/spyware.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#18
bardok, comodo zasypuje Cie pytaniami?Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
Wiecie może czy Pande Cloud Pro 1.9 Beta można używać za darmo, czy tez jest w wersji trial?
Odpowiedz
#20
@kamil10506 zanim zainstalujesz koledze pande pamiętaj ze ona domyślnie blokuje autostart i nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada i nie każdywie jakominąć ten "problem" Grinkolega może się zdziwić ze mu znikło auto uruchamianie jak włoży płytę z gra .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości