Laptop do 1500zł, do wirtualnej maszyny
#61
musisz wyciągnąć certyfikat i klucz z systemu ( to nie jest ten na spodzie lapka ) i wgrać do nowego bo zapewne będzie to wersją OEM i ich się nie aktywuje samym kluczem
#62
A certyfikat czym wyciagne? I co z nim mam potem zrobic? Smile
#63
Nie będzie.
Warto wykonać kopię partycji recovery na płytach DVD. Najczęściej służy do tego specjalny program.
//Jakimś programem, np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo ten

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#64
Ja tam matce wywaliłem całe RECOVERY... bo na Recovery była Vista SP1 a na płytkach przysłali z kodem Win 7 x32, więc zassałem z neta czysty obraz Win 7 x64 HP...

Zainstalował bez problemu wbiłem kod, chwile łączył się z MS i aktywował produkt i dalej sobie działa bez problemu... W tym czasie pojawiły się bad sectory na dysku, serwis przyjął normalnie kompa, wrócił z nowym dyskiem i znów Recovery z Vistą i znów format dysku C, bo mi było smutno i źle Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#65
Czyli Recovery nie usuwac? Smile
#66
A może Acera z 1199 ! z Win7 , taniej już nie można, widać zainteresowanie nie małe tym sprzętem, cena prawie jak za netbooka lepszego .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#67
Facecik, swietna oferta. A jak Acer stoi z niezawodnoscia?
#68
Kamil , nigdy nie miałem tej firmy laptopa , kiedyś to była tandeta w sensie jakości wykonania , teraz jest znacznie lepiej , ale temperatury nie są takie jak by się chciało mieć w laptopie.
Polecam Ci Kamil stronę z testami, gdzie panowie przeprowadzają profesjonalne , i obiektywne testy wszystkich marek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wybierz markę jaka Cię interesuje i poczytaj trochę recenzji , a jak to będzie mało , wejdź na ich forum , tam masz już opinie z życia wzięte , nie zawsze trafne ale dające jakiś obraz na temat danego sprzętu.
Kamil, jak chcesz coś taniego i w miarę porządnego ten Acer jest OK , tym bardziej, że już z systemem na pokładzie , więc cena naprawdę śmieszna.
Ale jak nie zależy Ci na systemie ze sklepu , a chcesz mieć wydajną i zimną maszynę to Asus, bądź Samsung ,albo ten Lenovo co podlinkowałem wyżej.
#69
Ten Acer fajny Smile
Moze dla niektorych pytanie bedzie glupie: jesli laptop ma plytke recovery, to masz tez partycje recovery? Nigdy nie mialem laptopa Smile
#70
Nie zawsze, Acer chyba daje Acer Recocoś... i tamtędy się samemu nagrywa :p
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#71
A po kiego ci to?
Zaawansowani użytkownicy zazwyczaj i tak wywalają to dziadostwo ze zbędnymi dodatkami od producenta i instalują "czystą wersję" Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#72
zord napisał(a):musisz wyciągnąć certyfikat i klucz z systemu ( to nie jest ten na spodzie lapka ) i wgrać do nowego bo zapewne będzie to wersją OEM i ich się nie aktywuje samym kluczem


nie zgodzę się z tym ponieważ usuwałem tą ukrytą partycję i instalowałem z płyty Win 7 64bit podając klucz z naklejki spod lapka, aktywacja przebiegła pomyślnie..Oczywiście oryginalnie na lapku miałem win 7 32bit

kamil ja płyty nie miałem jedynie sama partycja ukryta(recovery) z zainstalowanym już win7
Avast! Internet Security v8.0.1482
#73
Partycja recovery , tworzy się podczas pierwszego uruchamiania systemu , tworzysz wtedy też zazwyczaj podział partycji dysku .Większość firm nie daje płyt recovery z czystym systemem , Samsung daje ,Asus nie daje, Acer też nie daje jak dobrze pamiętam.
W HP można się upomnieć i Ci przyślą , nie wiem jak w Lenovo .

A odnośnie tematu, to ja Ci jakby co Acera nie poleciłem Tongue , tylko wrzuciłem jako ciekawostkę cenową.
#74
No nic, wazne, ze ma 32 bity i nie ma problemu Grin
Na razie koniec dyskusji Smile Znaje troche opinii o tym Acerze i dam znac, czy nadal jestem nim zainteresowany.

A jak usunac partycje Recovery, zeby nie rozwalic dysku? Smile
#75
Po moich doświadczeniach z Acerem bym nie polecał. Mi wytrzymał nie całe 2 lata . Z tego 2 razy wymiana napędu , pęknięty zawias i największa bolączka nie widział czasami dysku.Wall
#76
Znalazłem Kamil fajną ofertę z Lenovo , na nowszej platformie z i3 na pokładzie co prawdapierwszej generacji , ale to już i tak inna wydajność niż starsze dwurdzeniowce.
Oczywiście z systemem na pokładzie.Cena fajna.Sklep znany.Ja bym go brał z tych wszystkich co przejrzałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#77
kamil10506 napisał(a):A jak usunac partycje Recovery, zeby nie rozwalic dysku?

Format?
Teraz ja dorzucę swoje, laptop ma być do testów więc gdzie VT-x ja się pytam? Serio jeśli chcesz korzystać z wirtualizacji to chyba warto dopłacić do procka, który to obsługuje. Oczywiście jak Ci to nie potrzebne to wybierz sobie coś z tego co tutaj ładnie podają. Tyle w temacie, ja już się wygadałem wystarczająco, czytaj, analizuje, przemyśl i kupGrin
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#78
Buri, ale ten procek w Acerze chyba obsługuje wirtualizację, skoro Andrzej używa VM bez problemu.
#79
mateusxzz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten facecik..


Nie kupuj tego, jak brak kasy na i7, i5 to chociaż i3 zakup (dwurdzeniowy, ale małe ma zapotrzebowanie na prąd) Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#80
Tommy, zastanowię się Smile
Tak naprawdę za wcześnie wyleciałem z lapem, bo kupię go najwcześniej...w maju :/


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości