Laptop do 1500zł, do wirtualnej maszyny
#41
Prawie wszystko starszej daty (sprzęt) jest lepsze.
#42
facecik napisał(a):Poza tym masz już wiekowy sprzęt , a te były nieco trwalsze niż obecne , więc nie ma o czym dyskutować.

Tutaj się coś dopowiem bo idzie się z tym zdaniem zgodzić, choć są serie laptopów, które trzymają poziom.

Stary poczciwy IBM T4x zmiata większość nowych z powierzchni ziemi, ale to legenda.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#43
facecik napisał(a):Poza tym masz już wiekowy sprzęt , a te były nieco trwalsze niż obecne , więc nie ma o czym dyskutować.


Chociaż w jednym się zgadzamy, tyle samo siedzisz na jednym sprzęcie co ja, 2-3 lata, więc Cię nie kumam, nie bój, zaraz zmienię też, nie wychwalam się na co mie stać, bo i po co, żadnej pyskówki nie ma, chwalicie swoje, więc ja swoje, crash testy, testy wydajności i benchmarki są po to by można było stwierdzić co jest dobre, więc nie rozumiem, przeszkadza Wam, że waliłem nim o podłogę i pracuję na nim dalej? W końcu to mój lapek, robię z nim co chcę, to moja opinia o tym modelu, może inne to badziewia, nie wiem, i nie porównuj lapa z prockiem i7 do lapa z prockiem pentium, bo nie da rady, muszą posiadać podobne bebechy, by potestować , który jest lepszy, wytrzymały na spadek, zalanie itp., wszystko się liczy, nie tylko procek, stabilność, szum wiatraka, temperatura.
#44
Andrzej , gdybyś trochę miał pojęcie o czym piszesz to wiedziałbyś, że Lenovo słynie z niezawodności ,ale tylko w linii ThinkPad , z resztą modeli już różnie bywa (dałem Ci 2 przykłady, i nie są one wyssane z palca , tym bardziej mnie zasmuciły, bo to ja ten model poleciłem znajomym)
Ja nie chwalę Samsunga , tylko stwierdzam fakt , że jest to sprzęt z niewiarygodnie niesamowitą kulturą pracy , iw dobrej cenie.
Jakbyś nie zauważył w moim 3 poście, podpisałem się pod Twoją opinią na temat Lenovo , więc nie rozumiem naszej dyskusji.
#45
facecik napisał(a):Ja nie chwalę Samsunga , tylko stwierdzam fakt , że jest to sprzęt z niewiarygodnie niesamowitą kulturą pracy , iw dobrej cenie.

Nie miałem aż takiego doświadczenia z laptopami tej firmy, ale patrząc na wiele testów i opinii to prawda - to jedne z ich największych zalet, które dla niektórych mogą być wyznacznikiem przy zakupie.
facecik napisał(a):Lenovo słynie z niezawodności ,ale tylko w linii ThinkPad

Żyje na opinii IBM TP, a sami dodali więcej plastiku i powoli pogrążają jak dla mnie tą serię. ALE ciągle utrzymują się wysoko na tle innych sprzętów, więc aż tak źle nie jest. Nie ma też co porównywać serii przeznaczonych na rynek konsumencki, a biznesowy oraz profesjonalny. Różnice w wykonaniu oraz gwarancji są najważniejsze i znaczące. KONIEC OFT.

Wracając do tematu: szukaj laptopa 2 rdzeniowego, ale takiego który się nie grzeje (testy, tak poniżej 35-40 stopni pod obciążeniem temp. obudowy), ram tani więc 3-4 GB to nie problem, grafika pewnie integra (też na tym można o dziwo można pograć). Wygoda klawiatury jest bardzo ważna, ale tutaj TWÓJ gust - najlepiej sam poklikaj chwilę, bo każdemu pasuje co innego. Czy laptop nie jest głośny, uwierz niektóre sprzęty mogą wydawać z siebie naprawdę irytujący dźwięk, czy wiatrak chodzi non-stop itp. Przed kupnem spróbuj pobawić się tym co masz zamiar kupować, serio daje to najwięcej. Ja osobiście lubię swoją cegłę bo nic się nie ugina, mam naprawdę gruby plastik. Czy skrzypi jak położysz nadgarstki na obudowie - szczegół ale może denerwować. Ułożenie złączy czy Ci odpowiada, patrz gdzie są USB tak abyś korzystając np. z myszki nie plątał się w kablach, nie uderzał o pendrive itp. Starczy wywodu ja się wygadałemWink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#46
A tee?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

słyszałem też o dobrej wydajności Packard Bell TK83 ale nie mogę znaleźć wersji z 4gb ram Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

<- temu ramu trza by było dołożyć Tongue)
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#47
Dzięki za propozycje, ale chyba wezmę tego Lenovo. Najbardziej mi odpowiada.
#48
Ale którego Lenovo , podaj model.
#49

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ten facecik..
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#50
Tak, ten
#51
Czemu wybierasz starą platformę zamiast nowej generacji Asusaczy Samsunga?
To naprawdę mocno budżetowa wersja , której osiągi pozostawiają wiele do życzenia , a kosztuje niewiele mniej niż tamte.
Albo ten Acer co Ci pokazałem z i5 na pokładzie , to przecież kolosalna różnica wydajnościowa a kosztuje tylko 100 pln więcej !
Ja nie twierdzę ,że ten Lenovo Ci się zepsuje, ale za parę złotych więcej mógłbyś mieć zdecydowanie nowocześniejszy sprzęt , a tak płacisz za wiekową platformę tylko dlatego że to Lenovo , a oni się cieszą że się tego pozbywają.....
No ale to Twój wybór.
Oby Ci dobrze służył.
#52
Wkurza mnie tylko, że wszystkie laptopy, który podałeś mają 64-bitowy system, a ja najzwyczajniej w świecie chcę mieć 32-bity Smile
#53
A co to do cholery ma do rzeczy, że jest 64-bit system?
Teraz większość lapów ma 64-bit...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#54
Kamil ,to zdecydowałeś się w takim razie na lapa bez systemu za chore pieniądze Suspicious
#55
Teraz są takie podzespoły, że nie montują 32bit...
A jeśli tak płaczesz, to ściągniesz se z neta czysty obraz 32 bit, wklepiesz kod z 64 i będzie działało...
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#56
To jak się uparłeś na Lenovo to ten jest tańszy nowszy ładniejszy i po prostu lepszy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

możesz dorzucić 2 gb ramu i cena będzie ok 1230pln.
#57
ja tylko dodam Kamil to że przy zakupie popatrz dobrze procesor abyś przypadkowo nie kupił bez obsługi wirtualizacji bo to podstawa jak chcesz pracować na maszynie wirtualnej..
co do samsunga to niby nic złego nie słyszałem choć w moim byłym nc10 matryca padła po 4 miesiącach..
Avast! Internet Security v8.0.1482
#58
Dobra, zastanowie sie jeszcze. W koncu juz, teraz, w tej chwili nie kupuje.


Dodano: 20 lip 2011 20:25

Ale to jeśli laptop ma partycję recovery, lub plytke, to bedzie mozna zainstalowac inny system, niz ten, ktory byl fabrycznie?
#59
jak zainstalujesz inny system to prawie na pewno już nie skorzystasz z partycji recovery
#60
To mnie nie interesuje, ale jesli pierwotny system to 7 64bit, to jesli sciagne oryginalny obraz 32bit to nie bedzie problemow z zainstalowaniem i kluczem?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości