Laptop do 1500zł, do wirtualnej maszyny
#1
Witajcie
Mam dość korzystania ze wspólnego komputera. Szczegolnie, jesli chcę często korzystać z maszyny wirtualnej. I własnie to będzie główne zastosowanie mojego laptopa. Czy moglibyście mi polecić taki, na którym VMware będzie dzialal bez problemua dodatkowo laptop nie bedzie sie grzal, mial wygodna klawiature i mial dobre wbudowane glosniki. Grafika moze byc przecietna. Najlepiej z Windowsem XP i 3GB Ramu.
Oczywiscie sam bede szukal, ale jeslibyscie znalezli modele spelniajace moje wymogi i mi je podali, bylbym wdzieczny.
#2
Z XP i 3GB nie znajdziesz.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem korzystania z maszyn wirtualnych na laptopie. Za te pieniądze lepiej kupić stacjonarny komputer, a do wirtualizacji używać np. Ubuntu z Virtualboksem (oszczędzasz 300 zł).
#3
Ale laptop nie jest przystosowany do wirtuala? Stacjonarnego bym nie chcial.
Dobrze, moze byc Windows 7 lub bez systemu Smile I rzeby mial napęd DVD.
#4
Napęd DVD i Win7 to już raczej standard...
w Realu masz lapa za 1599 zł z i3 i chyba 3 czy tam 4 GB ramu - Samsung Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#5
Modelu nie znasz? <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
#6
Ehh musiałem gazetki poszukać Tongue
Model to: R540-JA06PL
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#7
Dzięki, zaraz oblukam.

//fajny, tylko szkoda, ze ma 64-bity. Poszukam podobny, ale z 32-bitami.
#8
dysk na 5400 mi na 7200 jak coś robię (przywracaniesnapshotów kopiowanie plików itp) to system ledwo zipie
#9
W lapach trudno o 7200 RPM - toć to pożera bardziej baterię - i dlatego zazwyczaj są 5400 RPM Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#10
Heh, dysków 7200 jest mało. A Windów 7 64-bit jest od cholery. A ja chcę 32-bit
#11
Jest sporo dysków 5400rpm o wydajności tych słabszych 7200rpm, a tak jak Eru pisze , 5400 prądu żre mniej.
A powracając do tematu jeśli bezwzględna kwota to 1500 to może takiego Asusa z i3 na pokładzie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, a jeśli marka Acer Cię nie zniechęca to bezwględnie wydajny lapek z i5 na pokładzie i 8GB ramu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w świetnej cenie.
W kwestii ciepła , najlepszym wyborem wśród laptopów jest Asus i Samsungw tej kolejności.
#12
Polecam firmę LENOVO , ponad 2 lata, procek z serii pentium core duo, VM chodzi jak igiełka, brak natrętnego szumu wiatraka, bo mało co się grzeje, dostępne z wersją systemu 32 i 64 bit, cena nie wygórowana, dysk zmieniony z 5400rpm na 7200rpm, zero kłopotów, pamięć była dorzucana do 4GB, zero kłopotów, nie miałem żadnej awarii przez ten czas, przekatowany na maxa,(tysiące godzin, testy, zmiany systemów, formaty, i inne pierdoły, rzucany o podłogę też był z wyskości 1 metra i nic nie pękło i się zarysowało, tak dla testu sobie zrobiłem, bo w necie znalazłem, że go nic nie bierze, więc chodzi do dzisiaj i ma się dobrze) ile się da, inne zapewne by już leżały tam, gdzie ich miejsce (utylizacja odpadów), i nie słuchaj, żeHP i inne są lepsze, bo to nie prawda, z tyłu na obudowie jest wyraźnie napisane Made in China , a nie coś w stylu - thajland,malasya, europe, eu, cenię tę firmę, przykładają się do roboty, po za tym mam w nim już dolby digital, surrond i subwoffer, wejście na pc i hd- 2 lata temu to miał , niektóre to i teraz tego nie posiadają, a durny napis w stylu HP i cena ogromna- bezsens dla mnie.

Edit: Oprócz tej firmy, uznaję jeszcze Asus''a , reszta się dla mnie nie liczy, bo albo beznadziejny wygląd, albo awaryjne, albo jedno i drugie.
#13
Zgodzę się z Andrzejem, dodam jeszcze jako propozycję to Lenovo ,nieco ponad budżet

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@Andrzej
używałeś kiedyś laptopa Samsung ?
#14
Andrzej wiem coś o tym Wink
Avast! Internet Security v8.0.1482
#15
Tak jest Piotrek, tego sprzętu nie zajeździsz, nawet pociąg by po nim przejechał, i by kręcił dalej, też wiem,firma z tradycjami, czytałem historię powstania, pierwsza nazwa tej firmy to DRAGON, potem jak wiesz IBM, teraz LENOVO i wszystko jasne.
#16
andrzej76 napisał(a):Tak jest Piotrek, tego sprzętu nie zajeździsz, nawet pociąg by po nim przejechał, i by kręcił dalej, też wiem,firma z tradycjami, czytałem historię powstania, pierwsza nazwa tej firmy to DRAGON, potem jak wiesz IBM, teraz LENOVO i wszystko jasne.

Mówisz o konkretnym modelu czy ogólnie o Lenovo , bo jeśli ogólnie to nie masz racji niestety.
Każda marka ma w sowim dorobku nieudane modele , Lenovo także.
Poza tym z Lenovo to ja polecam serię Lenovo ThinkPad , reszta jest tak samo bezawaryjna(awaryjna) jak Asus czy Samsung czy inne marki, zdarzają się modele udane i mało udane i tyle w temacie.
#17
O ja, kilka minut mnie nie myło i tyle postów Smile Dzięki za nie.
Facecik, fajny, tylko ma 2 GB, za mało, ale będę szukał w Lenovo.
#18
W roku 2010 gdzieś czytałem, że najbardziej bezawaryjne były ( w ilości sztuk w serwisach do naprawy):
1.HP
2.Lenovo
3.Asus

Reszta już szła w tonach do naprawy niestety, ja mam z serii IdeaPadi tak jak pisałem - nie do zarżnięcia, ojciec ma Lenovo G550, brak problemów, także z tego co widzę, mało kto ma problemy z tą marką, nie wiem jak tam inne, ale im nie wierzę, bo się chwalą bezawaryjnością, by kupować, a potem latasz do serwisu co 2 miechy, ja nie wiem co to serwis, jest po gwarancji, łatwa wymiana w wnętrzu, klawiaturę też wymieniałem, bo mi klawisze dzieci pouryływały i bez problemów, spróbuj w innym facecik zmienić klawiaturę, bez serwisu nie dasz rady, niestety, ja chwalę swoje, bo na ponad 2 lata używalności nic się nie działo kompletnie, swoją drogą, ile masz tego Samsunga? Na pewno , nie ponad 2 lata, pogadamy jak tyle Samsung będzie miał, pamiętaj, teraz jest wszystko robione szybko i byle jak, jednorazy, nie każda firma się przykłada i trzyma poziom.
#19
U mnie w rodzinie niepodzielnie panuje Toshiba. Jest spoko.
#20
Ja Asusa jednakowoż nie polecam, przejechałem się na K70io i mam urazę Smile

A przeżył "jedynie" upadek z biurka, zalanie kawą (ach te roztargnienie kobiet) i pogryziony na rogach został przez psa Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości