jak ustawic
#1
w nowej wersji niemam do zaznaczenia, scan memory opcji za to jest fallow symbolic link
i jak ustawic ignore offline filles dotyczy to zakładki scan
Odpowiedz
#2
Ja mam podobną konfiguracje aviry jak mój przedmówca.
Odpowiedz
#3
a co oznacza fallow symbolic link???i w sprawie Rootkitów to można to wyłączyc bo zawsze można przeskanować spybotem albo innym spyware itd
Odpowiedz
#4
Szczerze mowiac to sam dokonca nie wiemSad
Odpowiedz
#5
gog napisał(a):Ja mam ustawione w ten sposób:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Search for Rootkits before scanmam odhaczone gdyż wg. mnie można ten skan wykonać rzadziej przez: Local protection/Scanner/Rootkit Search .


Wygodniej jest oczywiście tozaznaczyć,ale jak ktoś ma czas i lubi grzebać w ustawieniach AV to oczywiście może sobie zaznaczyć jak mu się podoba .Tongue
Odpowiedz
#6
gog napisał(a): Search for Rootkits before scanmam odhaczone gdyż wg. mnie można ten skan wykonać rzadziej przez: Local protection/Scanner/Rootkit Search .


Witam,


potwierdzam, odznaczenie tej opcji jest wskazane gdy raz na jakis czas uruchomimy osobne skanowanie Rootkit Search. Wg tworcow Aviry (badz pracownikow - nie wnikalem, ale kontaktowalem sie z ich supportem), skanowanie "before scan" jest mniej efektywne i ma na celu sprawdzenie tylko okreslonych katalogow - przez co jest malo miarodajne. Avira doradza ustawienie skanowania Rootkit Search raz na jakis czas jako tzw. scheduler.




Pozdrawiam,
Piotr
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
po wyłączeniu opcji Rootkit Search.przed scanem avira mi staje na 75,8% i nie idzie dalej.lipa wielka,a po powróceniu do ustawień domyślnych wszystko jest ok.
Odpowiedz
#8
Ja mialem podobnmie ,moze dlatego ,że jej heurystka ma silne mechanizmy skanujace i jeden plik czasem wiekszy lub nie jest troche dlugo skanowany w moim przypadku tak byłoTongue)
Odpowiedz
#9
Ciekawa stronka z konfiguracją AntiVira:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
JurekPod latarnią najciemniej. Nie treba linkować do konkurencji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
OK Serafin!
Nie zauważyłem, choć szukałem. Pomimo tego, że byłem sportowcem bardziej patrzę na to jak na współpracę niż konkurencję :o)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości