Ashampoo Virus Quickscan Free
#1
Ashampoo dołożyło kolejny program do kolekcji - tym razem jest to prosty i bardzo szybki skaner Ashampoo Virus Quickscan Free , który uruchamiany jest bezpośrednio z pobranego pliku (ok. 1 MB) i nie wymaga instalacji. Program jest darmowy i podczas uruchomienia wymaga dostępu do sieci...chodzi o konieczne aktualizacje. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten skaner jest klonem innego skanera - Emsisoft MalAwareSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Obrazek: scr_ashampoo_virus_quickscan_free_en_main.png]
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Emsisoft udostępnił też nową usługę: publicznie dostępną bazę danych bezpiecznych dostawców oprogramowania, plików, produktów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Najnowszy build Online Armor jest z tą witryną zintegrowany (PPM na plik w liście programs, scan online i dostajemy informację o pliku, jeśli niebezpieczny to dostaje status unknown/untrusted).
Odpowiedz
#3
Poczekaj Eugeniusz...to mi wygląda na opublikowanie danych bazy OASIS...mylę się? A sama baza on-line pozwala na edycję "statusu" czy cośw stylu ustalania stopnia zaufania dla procesu i zbierania danych od użytkowników, ale nie za pośrednictwem softu Emsi, ale na osobnej stronie. Dobry pomysł...podobne strony innych producentów istnieją, ale dotyczą raczej programów diagnostycznych dla systemu.
--------------------
eeee...coś nie da się nic edytowaćFacepalm...myślałem, że ten przycisk z pytajnikiem "Not rated" nie działa przez NoScripta, ale on wcale nie działa...o co więc chodzi?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
OASIS było już wcześniej dostępne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale myślę że to po prostu ta sama baza, tyle że z ładnym wyglądem i nazwą (Is this file safe? brzmi przyjaźniej od Online Armor Software Information Service).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości