Video-recenzje youtube
Winsevenholic wrzucał zwykle codziennie lub co kilka dni testy, więc co najmniej dziwna jest jego nieobecność.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dziwna? Z upływem czasu człowiek się wypala, traci chęci, więc zapewne znudziło go robienie w kółko tego samego.....dla mnie to normalne, i postanowił zniknąć na jakiś czas lub na stałe.

Czytając o jego planach, można stwierdzić że postanawia grać w gry z przyjaciółmi - i zapewne teraz to robi.
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
Norton Security Beta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test na plikach i linkach.
Zawirusowana paczka pochodzi z naszego "Malware Lab" i została dostarczona przez użytkownika @tachion

Jakie propozycje, zgłoszenia względem testu, podpowiedzi to proszę do mnie w prywatnej Wiadomości.

(Wiem dokonałem kilka błędów w filmie drobnych lecz mam nadzieje że nie rzucą się w oko.
Od siebie jeszcze dodam, zaskoczyło mnie jedno ale pozytywnie, ze wyłączyłem mu ochronę przed rozpakowaniem i skanowaniem, po czym program sam włączył ochronę, i zneutralizował pliki, widać to na filmiku, dodatkowo trzeba przyznać ze jak na taki program naprawdę zabiera mało zasobów, a te pokazane przez Killswitch'a, niech tez nie będą brane jako dodatkowy wyznacznik, gdyż prędzej jak spoglądałem, zanim zabrałem się za testy program zabierał około 25MB w dwóch procesach, a czasem mi skakało do 30MB.)
Odpowiedz
Test Aviry Free na Linkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać skorzystałem z tego co oferuje Avira, i dodałem do przeglądarki ich dodatek. Dodatek jest także dostępny do Chrome i Firefox.

Na filmiku można zauważyć drobne spowolnienia, lecz może być to skutek mojej maszyny wirtualnej, gdzie jest 1GB Ramu specjalnie też zrobione tak, lecz na lepszym sprzęcie nie powinno to występować, chodź porównując to do Nortona w Becie, jednak System z Nortonem działał lepiej i przyjemniej w moim osobistym odczuciu.
Odpowiedz
No coś tam przepuściła 13/15 avira nie mniej jednak nadal znakomicie działa.
Test był na domyślnych ustawieniach?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(03.05.2015, 00:37)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No coś tam przepuściła 13/15 avira nie mniej jednak nadal znakomicie działa.
Test był na domyślnych ustawieniach?

Nie nie przepuściła, było 14 linków, gdyż jeden okazał się być czysty, a plik który pobrałem i pokazałem tez okazał się być czysty.
A tamten jeden został pobrany, lecz zadziałał real-protection, wykrył go, kliknąłem "remove", i plik został usunięty z komputera.

Tak test jak i wszystkie testy wykonuje na ustawieniach domyślnych, ze względu ze większa cześć ludzi tak robi przeważnie, wiec instaluje i zapomina, wiec widać jak sobie program w taki sposób radzi.
Odpowiedz
Oczywiście że sobie radzi, korzystałem z płatnej wersji przez bodajże 5 lat obecnie mam emsisoft od 2 lat..

Jednie to dziwne w avirze że tam znajduje sie taka zakłada gdzie połowę rzeczy powinna być automatycznie włączona, a tylko parę opcji jest domyślne ustawionych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak masz jeszcze avire to zerknij czy dalej tak jest w opcjach?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
W Avirze standardowo po za instalowaniu nie ma zaznaczonych wszystkich opcji które wysłałeś mi w linku z screenem.
Odpowiedz
Nom.. właśnie czyli po staremu.. może kupie na 2 kompa avire ale to najprędzej po wakacjach.. jak mi zostanie parę groszy.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Test Pandy Free na linkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, odnośnie kolejnych programów do testu, lub też zauważył błąd, zapraszam na PW.
Odpowiedz
Test Avasta Free na linkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Test AVG Free na zawirusowanych plikach i linkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zawirusowana paczka pochodzi z naszego Malware Lab.
Odpowiedz
Test Comodo Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Paczka pochodzi z naszego Malware Lab.

Dodam by nie było pytań, program nie był w ogóle konfigurowany, tylko zainstalowany i wzięty do testu. Czyli żadnych zmian nie wprowadzałem.
Dodam tylko ze pobieranie pierwszej Bazy Sygnatur włacznie z pierwszym skanowaniem trwało u mnie 43 minuty, a baza sygnatur ważyła aż 204MB.
Odpowiedz
Test Windows 10:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


taki krótki teścik, jak W10 poradził sobie na szybko z kilkoma zawirusowanymi linkami. Dokładniej przeglądarka Edge i Defender.

W razie pytań zapraszam na PW.
Odpowiedz
super ten teścik Smile
Odpowiedz
Zgadzam się z przed mówcą Smile Elegancki teścik.
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
Proszono, abym nagrał Test Skanera na żądanie

Norton Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Panda Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak ode mnie, jest skaner na żądanie ale pozwoliłem sobie odpalić to co tam pozostało.
Co mogę napisać, Norton Security: Fajny wynik, lecz gdyby te działania które na filmiku zaznaczałem jako Napraw, zostawić tak jak program sam chce, w Folderze pozostawało 7 plików. To jako takie małe uzupełnienie.

Panda Internet Security: Co warto wspomnieć, to to by przy instalacji zwrócić uwagę i odznaczyć kilka ptaszków, Gdyż chce podmienić na swoją wyszukiwarkę, i jeszcze coś.

W razie czegokolwiek zapraszam na PW.
Odpowiedz
Pozwolę sobie post pod postem.

Z ciekawości powiedziałem a sprawdzę Avire na tych samych paczkach i co wyszło zapraszam tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co mogę dodać, nie wiem czy to akurat przyczyna maszyny wirtualnej, tak może być, ale zaobserwowałem dość długawy start Aviry przy włączeniu maszyny.
I pragnę też dodać, że test wiadomo trzeba brać przez Pryzmat i z przymrożeniem oka, nie jako odnośnik wydajności danego programu.

W razie jakichkolwiek pytań sugestii zapraszam na PW
Odpowiedz
Tak dzisiaj naszło, i taki szybki teścik na 15 zawirusowanych linkach pakietów:

Norton Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kaspersky Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Eset Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


G Data Internet Security:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W razie jakichkolwiek pytań, zażaleń, skarg co do filmików zapraszam na PW Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
(21.09.2016, 17:26)dolar444 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

długawy start Aviry przy włączeniu maszyny

Nie, Avira jest ciężkawa. Do tego skaner na żądanie startuje zbyt długo (np. przy próbie przeskanowania pendrive'a). Na i7 i SSD może będzie to do olania, na moim starym blaszaku z XP przesiadka na Avasta wydaje się ciut odciążyła system.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości