Książki
#1
Nieco się zdziwiłem, bo jakoś nie wynalazłem temu dotyczącego tego, co czytamy.
No to zacznijmy więc Wink

Jak ktoś lubi książki o charakterze militarnym (np. Czerwony SztormT. Clancy''ego), to polecam Stalową KurtynęVladimira Wolffa.
Kupiłem, przeczytałem i chciałem więcej, kolejna jego książka spowodowała podobne efekty...
W skrócie: czasy współczesne, Białoruś dokonuje zbrojnej inwazji na Polskę...
Obszerniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Hmm ostatnio czytałem książki A. Suworowa (Lodołamacz, Klęska itd.), wcześniej przeczytałem Mein Kampf*.

* uprzedzam, nie interesuje mnie ta ideologia. Przeczytałem dla siebie.
//Jeszcze Archipelag GUŁag, ciekawa książka, ale baardzo gruba.
Odpowiedz
#3
a mnie interesuje ta ideologia, będe mógł wiedzieć dzięki temu jakich błędów nie popełniać XD
Odpowiedz
#4
Eugeniusz napisał(a):ostatnio czytałem książki A. Suworowa (Lodołamacz, Klęska itd.)


Miałem okazję przeczytać niemal wszystkie książki Suworowa. Polecam Akwarium, chociaż z tego co widze to chyba chodzi Ci bardziej o II WŚ (acz kontynuacji Lodołamacza nie zabraknie do lektury).
Odpowiedz
#5
Ost jak miałem chwilę wolnego to w 2 dni obróciłem:
Fałszywa pamięć (False Memory) Dean R. Koontz''a

polecam ale i tak nie pobije rekordu (kilka lat wcześniej) Bastionu S.Kinga. grubo ponad 1000 stron na jeden raz hehe
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
- To może Harry Potter?! -TAAAAAK!

Tak z innej beczki - ostatnio czytałem Mity bezpieczeństwa IT(John Viega). Ciekawe spojrzenia na pewne kwestie, duży nacisk na wytłumaczenie "dlaczego korporacje produkujące rozwiązania zabezpieczające postępują tak, a nie inaczej?". Mało technicznych zagadnień. Tak dla zielonego całkiem ok.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
W międzyczasie sięgnąłem po inne książki z niewielkiej serii WarBook, jak do tej pory przeczytałem:
- Stalowa Kurtyna- Vladimir Wolff
- Czerwona Apokalipsa- Vladimir Wolff
- Piaski Armageddonu- Vladimir Wolff
- Rebelia - Marcin Gawęda

Obecnie czytam kolejną spod ręki pana Gawędy, a mianowicie Kaukaskie Epicentrum. Wszystkie z nich polecam fanom military-political thrillerów. No może z pomięciem tej ostatniej, bo ona w sporej mierze opiera się na wydarzeniach autentycznych i po prostu ma nam pokazać, co to znaczy "misja stabilizacyjna" w Iraku.
Odpowiedz
#8
Nie czytam książek, nie umiem się wciągnąć i za szybko się nudzę, ale ...
osobiście przeczytałem na raz 2,5 serii (bo 3 książkę musiałem oddać w połowie) "K-Pax" Gene Brewer.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Ostatnimi czasy czytuję książki głównie o tematyce historycznej ze względu na kierunek studiów - Historia.
Jednak zaczął mi doskwierać brak literatury fantastycznej, więc sięgnąłem po "Sagę o Inkwizytorze Madderdinie" Jacka Piekary. Jak na razie przeczytałem tomy "Ja inkwizytor. Wieże do nieba" i "Ja inkwizytor. Dotyk zła". Jeśli ktoś lubi fantastykę - polecam.
...
Odpowiedz
#10
Thrillery ....

Milczenie Owiec, Kolekcjoner Kości itp.
Odpowiedz
#11
Tomasz napisał(a):Thrillery ....

Milczenie Owiec, Kolekcjoner Kości itp.
Potwierdzam . Już kawałek czasu minęło kiedyprzeczytałem milczenie. Było to podczas powrotu autobusem z Włoch. Na jeden raz, jak zacząłem to musiałem skończyć.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#12
A która postać była Ci najbliższa Starling? Lecter? A może Barney? Smile
Odpowiedz
#13
Nie zaglądałem do tego temu od jakiegoś czasu, czas nadrobić zaległości Smile

Na początku września czytałem Kaukaskie EpicentrumGawędy - naprawdę polecam, podobnie jak Rebeliawbija w fotel i nie pozwala się oderwać. Tym razem autor przenosi nas w środek konfliktu Gruzińskiego, jaki mieliśmy okazję obserwować w telewizji w sumie jeszcze nie tak dawno temu. Wrażenia z książki są zupełnie inne, nawet biorąc pod uwagę fakt połączenia autentycznych faktów z historią alternatywną - po prostu "czuć i widać" wojnę, a nie to co w tv, czyli ludzi na nią jadących.

Przeczytałem również Północny Sztorm , czyli czwartą z kolei książkę Vladimira Wolffa. Tym razem autor pokazuje nam swoją wizję rozpoczęcia walk o zasoby ropy na dalekiej północy, a dokładniej Grenlandii. Znajdzie się miejsce również na polskie akcenty, ale nie polecam tej książki jeżeli nie czytaliśmy poprzednich - jest dobra tylko, że jeżeli chcemy kontynuować fabułę z książki opisującej wojnę polko-białoruską (Stalowa Kurtyna).

Obecnie czytam Majora Marcina Ciszewskiego. Bardzo ciekawa, acz nieco sci-fi historia: polski batalion z 2007 roku przeniesiony do... września 1939... Resztę pozostawiam póki co waszej wyobraźni Smile
Odpowiedz
#14
ja teraz czytam Uczta dla wron: Sieć spisków Georga R.R. Martina

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Thinking in C++. Zawodowo.
Odpowiedz
#16
Z tym Majorem to niestety fatalnie trafiłem - w sam środek trylogii Ciszewskiego Smile
No ale po lekturze tej książki nie mogłem odpuścić no i przeczytałem dwie pozostałe książki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(to są nazwy książek)

Fabuła jak już pisałem wcześniej jest... bardzo nietypowa - najlepiej wyposażony polski batalion przypadkowo (czy oby na pewno?) przeniesiony z 2007 roku do 1 września 1939 roku na tyłach niemieckich dywizji pancernych. Co się zaczęło dziać można się domyślić. Opis jednak nie ukazuje niesamowitego klimatu tej serii, prowadzonej głównie z pierwszoosobowej narracji ppłk. Jerzego Grobickiego. Autor dobrał takie teksty, że człowiek niejednokrotnie chce wybuchnąć śmiechem np. zachowywanie się jak Jagiełło z bitwy pod Grunwaldem podczas rozpoczęcia natarcia na siły niemieckie czy też porównywanie pola walki do... sali kinowej z naprawdę dobrym systemem surround. Oczywiście nie brakuje i poważności, ale takie podeście powoduje, że utożsamianie się z bohaterem następuje bardzo szybko i książka wciąga.
Odpowiedz
#17
Dzisiaj skończyłem czytać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ostatnią książkę z tej serii Ciszewskiego...
Powiem krótko: jeszcze się nie zdarzyło, żeby książka (z pozoru wojenna) tak mnie rozkleiła...
Chyba za bardzo utożsamiłem się z głównym bohaterem...
Odpowiedz
#18
Polecam Wiedźmina, wspaniała książka, przygody Geralta są po prostu epickie. Wszyscy bohaterowie mają własną psychikę.

Przeczytałem 3 książki Wiedźmina.

Z innych książek jakie zdarzyło mi się w minionym tygodniu przeczytać to "Stań się bardzo pewny siebie", książka Mateusz Wert i Adrian Jadukiewicz. Świetnato książka, wyrabia psychikę.
Odpowiedz
#19
Z książek polecę "God hates us All", na podstawie serialu Californication. Akurat jestem fanem, więc to była pozycja obowiązkowa ;-)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#20
Zaprawdę powiadam wam, nie czytajcie Metro 2033 ani tym bardziej Metro 2034 bo zjedzie wam psychikę jak i mi zjechało...

Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości