Książki
Zabieram się za "Sapiens. Od zwierząt do bogów"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Polecam coś w podobnym klimacie, ale sprzed prawie 50 lat czyli "Nagą małpę"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ja nieco kręcę się wokół sci-fi no i wpadła mi w ręce "Kawaleria Kosmosu" - jeśli ktoś kojarzy film "Żołnierze kosmosu" to niech wie, że powstał właśnie na bazie tej książki.
Dobra, przyjemna i lekka, choć chce się więcej.
Odpowiedz
A no ja ostatnio lubuje sie z filmach sci-fi może za jakąś książkę się chwycę, albo audiobooka w czasie dojazdu do pracy będę sobie słuchał Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Bogowie Edenu - William Bramley
Polecam
MD + WHHL
Odpowiedz
Ostatnio natknąłem się na Mroza i nie wiem kiedy poleciał cały cykl W kręgach władzy.
Obecnie natomiast obserwuję poczynania prawników w cyklu Chyłka - naprawdę świetnie się czyta.
Z racji pewnych rozmyślać życiowych zainteresowałem się też lekturą innych książek


Perfekcjonizm. Zmierzając ku wolności (Will van der Hart)
Jestem w trakcie, sporo tutaj ciekawych obserwacji, choć jeśli nie przepadacie za nawiązywaniem do religii chrześcijańskiej, to się Wam nie spodoba.


Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć (Joanna Glogaza)
Lektura bardzo konkretna, sporo informacji o tym, jak można zaciągnąć wspomniany wyżej hamulec.


Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym oraz Minimalizm dla zaawansowanych (Anna Mularczyk-Meyer)
Wydawać by się mogło że to coś bardziej dla kobiet... i rzeczywiście, chyba do nich głównie adresowane, ale i faceci znajdą tutaj sporo ciekawych porad - jako że jestem raczej minimalistą, przypadły mi do gustu i polecam.


Do tego starsza, ale według mnie ciągle na czasie Ekonomia w jednej lekcji (Henry Hazlitt)
Czytałem nie mogac uwierzyć, że babole (wg. autora) sprzed lat są ciągle obecne.
Odpowiedz
"Fortuna Po Polsku" Leszek Kostrzewski Piotr Miączyński |

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
"Projekt Feniks" - Gene Kim, Kevin Behr, George Spafford
Odpowiedz
"Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike" - Knight Phil
Ciekawy opis jak udało się zbudować tak dużą firmę, żyjąc w sumie w "Banku" Smile

"Jak rozszyfrować każdego" - Lieberman David J.
A przy tym tytule zacytuje opis jaki jest do książki: "To nie jest kolejna książka na temat mowy ciała. To zbiór konkretnych, praktycznych technik psychologicznych, które można wykorzystać w każdej życiowej sytuacji, żeby dowiedzieć się, co ktoś naprawdę myśli"

Gorąco polecam.
Odpowiedz
To ja też polecę coś od siebie:

Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza
Dungeons & Dragons: Monster Manual (Księga Potworów)
Dungeons & Dragons: Dungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
U mnie również coś z gier na tapecie ale raczej w innym wymiarze
Stefan Gawlikowski - Bobby Fischer Obsesje Geniusza
oraz dodatkowo rozkminiam
Mecz na szczycie Carlsen gromi Ananda -Jerzy Moraś,Jerzy Konikowski
Odpowiedz
(15.12.2019, 00:17)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza
Dungeons & Dragons: Monster Manual (Księga Potworów)
Dungeons & Dragons: Dungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi)

Nie podałeś edycji, więc przepadnij.

PS jak polecanie książki piszcie coś więcej niż tytuł i autorzy - bez tego to trochę puste wpisy.

Od siebie dorzucę Dan Abnett - Eisenhorn Omnibus, czyli kilkaset stron z poczynań Inkwizytora w Universum Warhammer 40000. Nie przypadnie do gustu osobom, których fantastyka nie interesuje, nie przypadnie też tych dla których SF kończy się na Gwiezdnych wojnach i Wing Commanderze - to mocno "nietypowe" podejście do tematu, a "naukowa" ta fikcja to już nie jest ani trochę... ale co może być lepszego od absolutnie przygnębiającej wizji Świata za kilka dziesiątek tysięcy lat? Wink Dla osób, które dopiero wczuwają się w to universum, pozycja idealna, bo świetnie waży pomiędzy wchodzeniem w szczegóły, a opisywaniem podstawowych struktur imperium. Zarówno opisy sytuacji, dialogi jak i walki są idealne, plastyczne i pozwalają wczuć się w sytuacji, plus moje ulubione - sytuacje, których z założenia nie da się opisać ani wyobrazić, a autor próbuje. Jak ktoś czytał cokolwiek o fizyce kwantowej, wie, o czym mówię. Dla fanów tego świata, pozycja obowiązkowa.
Do listy zalet dodam język, jakiego używa autor. Książkę czytałem w oryginale, i mimo, że całkiem nieźle posługuje się angielskim, nie raz sięgałem po słownik... który też się poddawał. Wszystko jednak idzie zrozumieć z kontekstu, dobra opcja, żeby poszerzyć zasób słownictwa.
Wady? Cała 3 część składająca się na trylogię. Niepotrzebny i średnio spójny watek romansowy, walka przypominająca bardziej Naruto niż świat Warhammera 40K i i wizja o-ja-****** jeszcze większego zła po raz enty, która w tej części zupełnie nie leży.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(16.12.2019, 18:17)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(15.12.2019, 00:17)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza
Dungeons & Dragons: Monster Manual (Księga Potworów)
Dungeons & Dragons: Dungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi)

Nie podałeś edycji, więc przepadnij.

3 Edycja czy też 3,5 (drobne poprawki w względem pierwszej poprawki nie wychwycone wcześniej przed produkcją)
Choć 5 Edycja trzymie klimat równie dobrze za to 4 nie przyjęła sie za dobrze...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ostatnio dostałem w prezencie O północy w Czarnobylu i zdecydowanie mogę polecić. Wciągnęło od pierwszych stron: to zebrane kolokwialnie mówiąc do kupy informacje o przyczynach, przebiegu i skutków awarii w Elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku, do tego przedstawione w bardzo przyjemnej formie. Tematem interesowałem się od dawna, nieco o tym czytałem, a i tak znalazłem tu masę rzeczy, o których wcześniej nie słyszałem - przede wszystkim o tym, jak wyglądała walka ze skutkami oraz działania w różnych regionach, które też je odczuwały. Muszę przyznać, że informacje tam zawarte zwaliły mnie z nóg.
Odpowiedz
To powiedz mi na szybko, czy pokrywa się z filmikami naukowego bełkotu, jak masz czas i chęci Smile :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację - Daniel H. Pink
Jak sam tytuł już naprowadza, autor naprawdę w bardzo przyjemny sposób przedstawia informacje na temat motywacji i tego jak człowiek się motywuje lub co go może zmotywować. Spora część książki opiera się przede wszystkim na motywacji w biznesie (bardziej skierowana do ludzi którzy zarządzają innymi) ale nie tylko tak naprawdę. Sporo informacji które przekazuje autor, można zastosować w życiu codziennym jak i daje konkretne przykłady co zrobić by siebie zmotywować.
Z swojej strony gorąco polecam, były momenty, ze sam się uśmiechałem do siebie myśląc "kurcze mogę to tak zrobić" Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości